gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Panik Atak Sosyal ve Demografik Özellikleri

Konu, 'Panik Atak' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

-Panik Bozukluğu her yaşta başlayabilir. -En sık 20-30 yaş arasında başlar, yaş ilerledikçe başlama oranı düşer. -Etnik, kültürel farklılıklar çok önemli bulunmamıştır.
    -Şehir yaşamında, kırsal bölgelere göre daha sık görülmektedir.
    -Ekonomik durumla bağlantısı bulunamamıştır.
    -Eğitim düzeyiyle panik bozukluğu arasında direkt bir ilişki saptanmamıştır.
    -Evli insanlarda, dul yada boşanmış insanlara göre daha az görülmektedir, (bir çalışmada boşanmış yada dullarda 5 kat daha fazladır

kaynak:panikatak.org

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Panik Atak Sosyal ve Demografik Özellikleri
    paylaşım için tşkler..

Panik Atak Sosyal ve Demografik Özellikleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Panik Atak ve Anksiyete

Panik Atak ve Anksiyete

panik atak olan ünlüler panik atak anksiyete ataklı ünlüler ve anksiyete Anksiyete, otonomik sinir sisteminin hiperaktivitesine bağlı somatik belirtilere eşlik eden, korku hissi ile belirli patalojik bir durumdur. Belli bir nedene yanıt olarak korkudan ayrılır. Panik atak spontan nöbetlerle ortaya çıkar. Buna bazen agorafobi eklenebilir beklenti ansiyetesi panik çaresizlik veya utanma hissleri...
  2. Panik Atak ve Genetik

Panik Atak ve Genetik

panik atak genetik mi Panik Atak ve Genetik İkizler ve aile bireyleri üzerinde yapılan çalışmalar, agorafobi ve panik atak'ın genetik ile ilişkisinin önemli derecelerde olabileceğine ilişkin bilgiler içermektedir. Panik bozukluğu olan 40 hasta, agorafobi ile birlikte panik atakları olan 40 hasta ve kontrol grubu olarak anksiyeteye ilişkin belirtileri olmayan 20 kişi üzerinde...
  3. Panik Atak Hastaların Düşünce ve Davranış Özellikleri

Panik Atak Hastaların Düşünce ve Davranış Özellikleri

panik atak hikayeleri panik atak öyküleri düşünce anksiyete hikayeleri tehlikelimidir Panik bozukluğu; sosyal ve mesleksel işlevsellikte ciddi sorunlara yol açan, panik atakları, beklenti gerginliği, fobik kaçınma, yeti yitimi ve sağlık konusunda endişe gibi bileşenleri olan gerileme ve yinelemelerle giden bir hastalıktır. Bu bozukluğun temel özelliği ani korku dönemleri şeklinde ortaya...
  4. Hamilelik ve Panik Atak

Hamilelik ve Panik Atak

gebelikte panik atak hamilelikte panik atak ve hamilelik hamilelikte tedavisi gebelikte tedavisi Kadınlar fiziksel özelliklerinden dolayı duygusal anlamda daha duyarlı, korkulara ve hastalıklara karşı daha dirençsizdirler. Bir de günümüz koşullarının eklenmesi, kadınlarda bazı psikolojik rahatsızlıklara neden olmaktadır. Bu rahatsızlıklardan en çok karşılaşılanı panik ataktır. Özellikle...
  5. panik atak ve hamilelik

panik atak ve hamilelik

merabalar herkeze ben iki aylık hamileyim ve panik atak hastasıyım bebeğimi çok istiyorum ama gerçekten kötü günler yaşıyorum benim gibi olan biri varsa lütfen bana yazsın lütfen morale çok ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

Sayfayı Paylaş