Papağan Alırken Dikkat - Bakın Kuşlar Size Ne Diyor | Melekler Mekanı FORUM - 30 Eylül 2016

Papağan Alırken Dikkat - Bakın Kuşlar Size Ne Diyor

Konu, 'Kuş Bakımı' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    107
    Ödül Puanları:
    0
    papağan alırken papağan bakımı hakkındaki tüm cevaplar
    Konuşan Kuşun Söyleyemedikleri:

-Beni alırken ne aldığınızın bilincindemisiniz?

Sesimin sizi rahatsız edecek derecede fazlalığının, çıkarttığım doğal ötüşlerimin? Ya yemek yerken oraya buraya saçtığım kabuklar –meyveler –sebzeler? Ya tüylerim..onları sürekli döktüğümden haberiniz varmı? Hele kocaman yeşil kakamı habersizce aniden bıraktığımdan haberiniz varmı? Ya bunun için bana kızdığınızda kendimi korumak amacıyla saldırıp ısırabileceğimi biliyormusunuz? Buna rağmen beni karşılıksız sevecekmisiniz?

Lütfen beni almadan önce hakkımda bilgi edininiz!

• [*]Çünkü eşya veya araba alırken de onun hakkında uzunca araştırma yapıyor, ve alacağınız arabanın özelliklerini ve nekadar hız yapıp benzin yaktığını öğreniyorsunuz? DEĞİLMİ?
    -Beni alırken yanıma bir arkadaş alınız. Çünkü ben sosyal bir kuşum vedoğada sürüm ile birlikte yaşarım. Etrafımda kardeşlerim,annem babam, kuzenlerim ve arkadaşlarım vardır.yalnız kalırsam kısa zamanda neşemi kaybeder,hasta olur ve ölürüm.

Çünkü sizde yıllar boyunca tek başına bir oda içinde yalnız yaşamak ve akrabalarınızı görmnek istersiniz?DEĞİLMİ?

-Ben oyuncak değilim...sizin gibi bir canlıyım! Küçük çocuklarla gözetimsiz bırakmayınız!!

• [*] Çünkü sizde anlamadığınız ve tanımadığınız kocaman yaratıklar tarafından sıkılmak, ellenmek ve hırpalanmak istemezdiniz ve kendinizi korumaya çalışırdınız! DEĞİLMİ?
    -Bana hergün uçma imkanı sağlayınız! Çünkü hareket ve spor kaslarım ve sağlığım için gereklidir, ayrıca uçma yeteneğimi de kaybetmek istemiyorum!

• [*]Çünkü sizde canınız sıkıldığında biraz evden çıkıp dolaşmak, hava almak ister ve tekerlekli sandalyeye mahkum olmak istemezdiniz!DEĞİLMİ?
    -Kafesim içinde kanatlarımı açıp çırpınabileceğim büyüklükte olsun!Yuvarlak kafesler yanlızca nakliye içindir. Onların içinde sağımı solumu şaşırıyorum ve sinirli oluyorum!

• [*]Çünkü sizde arada evinizin içinde gerinerek dolaşmak isterdiniz!DEĞİLMİ

-Kafesimi, yemliğimi ve suluğumu temiz tutunuz!

• [*] Çünkü sizde her gün temiz çatal- kaşık – bardak ve tabaktan yemeyi istersiniz!DEĞİLMİ?
    -Bana her gün değişik yemekler hazırlayınız: meyve- sebze-kum- mineral ve vitaminlerden oluşsun.Bu benim sağlığım için gereklidir ve çeşitliliği sizin kadar bende severim!

• [*]Çünkü sizde her gün sadece su ve ekmek ile beslenmek istemezdiniz! DEĞİLMİ?

-Bana haftada 2-3 kez, mümkünse hergün banyo imkanı sağlayınız, çünkü bende bakımıma özen gösteririm!

• [*]Çünkü sizde sabah kalktığınızda bir duş alabilmek ve sıcak bir havada serinlemek istersiniz!DEĞİLMİ?

-Ses yapıyorum diye üstümü örmeyiniz!

• [*]Çünkü sizde karanlık bir odada oturmak istemez ve hatta görmeden yaşamak istemezdiniz!DEĞİLMİ?
    Eğer bütün saydıklarıma “EVET” diye cevap verdiyseniz, bende kafes arkadaşım ile birlikte sizi uzun süre mutlu edeceğime söz veriyorum.

• [*]Eğer ses yapmayan bir evcil istiyorsanız papağan size göre değildir.Kendinize lütfen bir “BALIK” alınız!!!

papaganim.org

SweetCurse bunu beğendi.
  2. ecege

ecege Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Papağan Alırken Dikkat - Bakın Kuşlar Size Ne Diyor
    saol adminim çok güzel........

3. maviboncuk

maviboncuk Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Papağan Alırken Dikkat - Bakın Kuşlar Size Ne Diyor
    bilgi içi teşekkürler..

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

sizce iskender papaganı yada yeşil papagan konuşurmu ve egitilirmi

5. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    bende bordo kuyruk jako var ve tam bir baş belası.sürekli dibimde olmak istiyo.seveyim okşayayım diye yapmadığı şebeklik yok.bazen çıldırtıcak boyutta.sabahın köründe kalkıp şampiyon fenerbahçe diye bağarıyo :Dyemek yerken çıldırıyo.onada bi porsiyon tabi :) çiğköfte ve yanında ayran oldumu gözü bişi görmüyo :D çay nescafeyi saymıyorum.her yeri çekirdek fıstık yapsada ben onu kimseye değişmem.insanlardan daha sıcak ve doğal.çünkü birini sevmedimi deli gibi hırlıyo.bence alın.evin neşe kaynakları eğer eğitebiliseniz...

6. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    688
    Ödül Puanları:
    113
    yaaa süpermiş yaa tam böle bi arkadaş istiyom ben yanıma cılgın olsun biraz ama bizimki şampiyon karakartal diye bağırsın hahaha yaa ne kadara gidiyo bu papişler

7. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    canım valla fyatı soruyosan yerine göre değişir.ben şuan satmaya kalksam 3 bin 4 bin :D ama hiç konuşmayan alırsan 750 tl yada 1000 tl falan.valla al derim eğer eğitebilisen off diyorum tam şebekler :D

8. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    688
    Ödül Puanları:
    113
    off pahalıymış yaa alınca zaten satamazsın kıyamazsın yani

9. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    şebek şuan dans ediyo müzik eşliğinde :D evet fiyatlar pahalı ama ilerde alırsın denk gelirse..

Papağan Alırken Dikkat - Bakın Kuşlar Size Ne Diyor konusuna benzer içeriklerimiz
  1. dikkat Bu Kuş Sizi Öldürebilir

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Yeni Muhabbet Kuşu Alırken Dikkat

muhabbet kuşu alırken muhabbet kuşu ayna alırken dikkat edilmesi gerekenler seçerken kuşuna ayna Yeni Muhabbet Kuşu Alırken Kafes ve Aksesuar Kafes – muhabbet kuşlarının sayısına göre uygun ölçülerde bir kafes seçin. Tek bir muhabbet kuşu için en az 45cmX45cm ölçülerinde bir kafes. Kafes enine veya boyuna ne kadar geniş olursa o kadar iyidir. Yemlik ve Suluk – eğer kafesle birlkte...
  3. sizce kuşumun cinsiyeti ne?

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Tablet Pc Alırken Nelere Dikkat Etmeli sizce

Merhaba arkadaşlar ben oğluma söz verdim ona bir tane Tablet Pc Alacam ama bu konuda bilgi olarak yetersizim nasıl birşey almalıyım diye yani:) Aranızda bu konu da bilgisi olan varsa acaba Tablet Pc Alırken Nelere Dikkat Etmeli yardımcı olursanız sevinirim.
  5. Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bu konu; Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, alışverişe çıktığınızda vitrinlerde gördüğünüz ayakkabılar karşısında kendinizi kaybetmeniz gayet doğal, çünkü kadınların pek çoğu böyle. Ayakkabı ve çanta tutkusu kadınların vazgeçilmezi. Hal böyle olunca da gardroplar tıka basa doluyor, eskiler giyilmeden yenilere yer açılıyor. Her...

Sayfayı Paylaş