Papağanım arıza öldü:(

MEÇHUL

Daimi Üye
Üye
Papağanım arıza öldü:(
papağanım öldü
Meleklerim ben bir kaç ay önce cinsi sennet papağanı olan bir papağan almıştım.Gayet iyi bakıyorduk.Ama bizim taşınma durumları olunca da her hafta sonu amasya'dan samsun'a gidiş geliş yapmaya başladık.Eee tabi papağanda bizimle beraber yollarda.

100_8088-2073.jpg

Bir ara çok rahatsızlandı.İshal olmuş ve tüy döküyordu.Veterine götürdük.Hava değişiminden dolayı üşüttüğünü söyledi.Sıcak tutulması gerektiğini ve vitaminli yem verilmesi gerektiğini söyledi.Papağanlar kış aylarında çok hassas olurlarmış.
Zaten papağanımız arıza bizimle aynı odadaydı + ev doğlagaz olduğu için hemen hemen her odanın kaloriferi açıktı.Hem oğlumuz hasta olmasın dedik evde papağanımız iyileşsin dedik.
kopyasi-100_7226-2435.jpg

Çok şükür iyileşti herşey yoluna girdi.Sonra samsuna taşındık.Doktorun dediği gibi hava değişiminden dolayı yine ishal,tüy dökme ve artık ötmeyeye başladı.

kopyasi-100_8841-8653.jpg

Vitaminli yemlerden vermeye devam ettik.İçmeye suyu bile hazır sudan veriliyordu.Asla çeşme suyu vermiyordum.Dün artık tamamen içine kapandı.Çok sessizleşti ve akşam kafesine koydum ve sonra da 10 dk bir zaman geçtikten sonra öldüğünü gördüm:uhu::uhu:
kopyasi-100_7252-4916.jpg

Morelim çok bozuldu.Papağanı aldığımız adam 23 yıl yaaşr iyi bakıldığı sürece demişti.Ama ne 23 yılı daha 23 ay bile yaşayamadı benim güzel arızam:uhu:
Eşim arızamızı gömmek için iş yerine götürdü.İş yerin yanındaki ormanda bir ağacın altına gömerim dedi.:uhu:
kopyasi-100_7221-2939.jpg

Çok alışmıştık ona.Elimiz de sadece resimleri kaldı.Eşim bir tane daha alalım istersen dedi ama ben istemedim.Arızamız bambaşkaydııııı:uhu:Oğlum çok ağladı ama ne yapabilirim:uhu:yenisini alıırıs desemde boşş istemem diyor.

Oy kıyamam ben sizlere..Canım Allah sizlere ömür versin,üzüm gözlüme bi şey olmasın yeterki..Anlıyorum çok kötü oluyor ama ne canlar gidiyor onların yanında bu hiç bir şey değil..Sizlere bir şey olmasın yeterki..Biliyorsun bende çok severim hayvanları tahmin edemeyeceğin kadar çok hemde..Ama düşün..Allah korusun sevdiklerine bişey olsa ne yapardın..O yüzden bebişine güzelce anlat durumu..Yeni bir tane al hemen eve..Bak oğluşum yenisi geldi deyip ikna et..Çocuklar çok hassas oluyor bu konuda..

ne denir başınız saolsun zaten hayvan sevgisi çok başka insanı alıştırıyo hemen allah size uzun ömür versin cnm

Oyyy kuzum yaa başın sağolsun kıyamam ardoşuma.Böyle durumlarda yeni bir hayvan almak gerçekten zor geliyor ama alınca ona da alışıyor insan.Bence sen bırak kuşu kedi köpek türü bişey al :)Onlar daha dayanıklı oluyor.

canım basınız sagolsun....ınsan cok uzuluyo bu durumlarda gecen ay aynı seyı bızde yasadık kuşumuz oldu bızımde konuusyodu herseyı bılıyodu evde onun yerı bombos eve gıttıgımde yerıne baktıkca ıcım tuhaf oluyo....zamanla oglunda alısır bı sure sonra yenısını alırsınız her nekadar arızanın yerını dolduramasada....tekrar basınız sagolsun...

ayy canım başınız sağ olsun çok üzüldüm .Gerçeken alışınca birden kaybetmek zor geliyo benimde iki tane muhabbet kuşum vardı bende onları hiç bişeyleri yokken birden öldüğünü görmüştüm ve çok üzülmüştüm .Arzanın yerini doldurmaz tabi ama yeni bi kuş al bencede canım benim..

İnsan alışınca hakkaten çok kötü oluyor Biraz zaman geçtikten sonra bence bir tane daha alın en azından havalarda güzelleşti ve taşınma problemlerin ortadan kalktı şimdi daha iyi ilgilenirsiniz çocuk için de iyi olur onlar çünkü bu tür durumlardan daha çok etkileniyorlar

Oy kıyamam ben sizlere..Canım Allah sizlere ömür versin,üzüm gözlüme bi şey olmasın yeterki..Anlıyorum çok kötü oluyor ama ne canlar gidiyor onların yanında bu hiç bir şey değil..Sizlere bir şey olmasın yeterki..Biliyorsun bende çok severim hayvanları tahmin edemeyeceğin kadar çok hemde..Ama düşün..Allah korusun sevdiklerine bişey olsa ne yapardın..O yüzden bebişine güzelce anlat durumu..Yeni bir tane al hemen eve..Bak oğluşum yenisi geldi deyip ikna et..Çocuklar çok hassas oluyor bu konuda..
Annem çok sağol.Cümlemize uzun ve güzel bir ömür versin.:)Dediğin gibi ne canlar gidiyor .Benim şu kücücük hayvanın ölümüne bu kadar üzüldüysem başka türlüsünü düşünmke bile istemiyorum:(:(Rabbim kimselere sevdiklerinin acısını yaşatmasınn...Dediğin gibi yenisini düşündük ama bakalım hayırlısı:):):)

ne denir başınız saolsun zaten hayvan sevgisi çok başka insanı alıştırıyo hemen allah size uzun ömür versin cnm

sağol canım benim.gerçektende öyle ya.Çok alışıyor insan.Evde bir ses bir neşe oluyor:(Aminnnn canım cümlemize...

Oyyy kuzum yaa başın sağolsun kıyamam ardoşuma.Böyle durumlarda yeni bir hayvan almak gerçekten zor geliyor ama alınca ona da alışıyor insan.Bence sen bırak kuşu kedi köpek türü bişey al :)Onlar daha dayanıklı oluyor.
Sağol kardeim benim:)Sorma kuzum yaa arda mız çok üzüldü...Aynen öyle kuzu bir başkasıyla gidenin yerini doldurmaya çalışmak zor olsada alışılıyor.Kedi köpek apartmanda yasak malesef :( Sanırım balık alıcaz:D:D:D

canım basınız sagolsun....ınsan cok uzuluyo bu durumlarda gecen ay aynı seyı bızde yasadık kuşumuz oldu bızımde konuusyodu herseyı bılıyodu evde onun yerı bombos eve gıttıgımde yerıne baktıkca ıcım tuhaf oluyo....zamanla oglunda alısır bı sure sonra yenısını alırsınız her nekadar arızanın yerını dolduramasada....tekrar basınız sagolsun...

Sağol canım benim.Valla öyle ya.insan cidden üüzlüyor.Meğer nasıl alışmışız.Sesini geçtik varlığı bile yetiyormuş.Yeri bomboş duruyor öyle:(:(Seninde başın sağolsun kuzu..

ayy canım başınız sağ olsun çok üzüldüm .Gerçeken alışınca birden kaybetmek zor geliyo benimde iki tane muhabbet kuşum vardı bende onları hiç bişeyleri yokken birden öldüğünü görmüştüm ve çok üzülmüştüm .Arzanın yerini doldurmaz tabi ama yeni bi kuş al bencede canım benim..

Sağol kuzum ya..Seninde başın sağolsun:(Hadi benim 1 tane senin 2 taneymiş..Rabbim daha büyük acıalr vermesin:)Alırız ama sanırım şimdi değil:)Biraz zaman geçsin..

İnsan alışınca hakkaten çok kötü oluyor Biraz zaman geçtikten sonra bence bir tane daha alın en azından havalarda güzelleşti ve taşınma problemlerin ortadan kalktı şimdi daha iyi ilgilenirsiniz çocuk için de iyi olur onlar çünkü bu tür durumlardan daha çok etkileniyorlar

Sağolun maviş adminim.Doğru bir yaklaşımda bulunmuşsunuz adminim:)Dediğiniz gibi taşın ma problemi yok arıtk çok şükür::DHavalar da iyiyken bir düşünelim.Oğlumuza da hiç değilse morel olur.Ama biraz daha zmaan geçsin:):):)

Hepinize teşekkürler arkadaşlar:):):)

Kuslar yani kafes kuslari cok hassas oluyor canim,baska bir tane alirsin uzulme,insan alisiyor ve uzuluyor .Bende bir daha almam derdim bu dorduncu muhabbet kusum.Usutmeye karsi cok duyarlilar hemen hastalaniyorlar,balkona bile hava cok guzel iken cikartiyorum.

Geri