gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Papatyanın Cilde Faydaları Nelerdir?

Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Alternatif tıp alanında yaygın olarak kullanılan papatyanın en bilinen özelliği sakinleştiriciliğidir. Bunun yanı sıra antiseptik özelliği ile yaraları iyileştirmesi için de yaygın olarak kullanılır. Papatya bitkisinin en yaygın kullanım alanlarından biri de cilt sağlığıdır. Papatya suyu deri döküntülerinde ve saç derisindeki kaşıntıların giderilmesinde etkilidir. Papatya suyu, sabunu ve çayı cildi güzelleştirmek için kullanılır. Gece yatmadan önce içilen bir bardak papatya çayı hem daha rahat uyumaya yardımcı olur hem de cildi tazeleyerek daha parlak ve canlı bir görünüm kazandırır.

Cilt lekeleri, güneş yanıkları, gözaltındaki morluklar papatya çayı ile tedavi edilebilir. Bunun için şişmiş olan gözaltlarına iki demlenmiş çay poşeti ile kompres yapılır. Kalan papatya çayı da yüzde tonik olarak uygulanabilir. Bu işlem yüzün tazelenmesini ve daha sağlıklı görünmesini sağlar.

papatyanin-faydalari.jpg

Papatya antiseptik özelliği ile sivilce, yara ve morlukların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Cildi ölü hücrelerden temizler. Cilt renginin açılması için de papatya sıklıkla tercih edilen doğal alternatiflerdendir. Beyazlatıcı kremlere göre daha ekonomik, doğal ve zararsızdır.

Beyazlatıcı papatya maskesi

Gerekli Malzemeler

2 yemek kaşığı papatya
    2 çay bardağı su
    1 yemek kaşığı bal
    1 yemek kaşığı gül suyu
    Hazırlanışı ve Kullanım Şekli

Su kaynatıldıktan hemen sonra papatyalar içine atılır. 10 dakika kaynatıldıktan sonra papatyalar süzülür. Papatya suyu soğuyunca içine bal ilave edilip karıştırılır. Elde edilen maske yüze ve boyna sürülür. 25 dakika beklendikten sonra ılık su ile cilt yıkanır ve gül suyu ile silinir. Renk eşitsizliklerine karşı çok etkili olan bu maske, düzenli kullanıldığında cildi bir kaç ton açabilir.

Siyah noktalar için papatya maskesi

Malzemeler

2 tatlı kaşığı kurutulmuş papatya
    3 çay bardağı su
    1 yemek kaşığı nemlendirici krem
    1 yemek kaşığı gül suyu
    Hazırlanışı ve Kullanım Şekli

3 çay bardağı su ile papatyalar kaynatılır ve çay gibi demlenir. Soğuduktan sonra içine krem ilave edilerek iyice karıştırılır ve cilde masaj yaparak sürülür. 20 dakika kadar bekledikten sonra yıkanır. Gül suyu ile silinir. On günde bir uygulanabilecek bu maske cildi temizleyerek siyah noktalardan arındırır.

Papatyanın faydaları oldukça fazla olmasına rağmen aşırı tüketimi zararlıdır. Özellikle hamile kadınların ve emziren annelerin tüketmeden önce doktorlarına başvurmaları tavsiye edilir.

2. sinemmmm 8888

sinemmmm 8888 Forum Okuru

papatyayla saç açtıran varmıııı

3. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba,

Evet papatya suyu ile saçların rengini açmak mümkün. Fakat bu işlemi yazın yapmanız daha doğru olucaktır. Eldeki papatyalar yarım saat haşlanır ve süzülür. Elde edilen su keskin güneşte saçlara uygulanır. Saçların güneşte kuruması lazım .Saçlarınız 1 ton açılacaktır. Gayet başarılı ve zararsız bir işlemdir.

Papatyanın Cilde Faydaları Nelerdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. papatyanın faydaları

papatyanın faydaları

papatya faydaları, papatya yararları, papatyanın faydaları, papatyanın faydası, papatyanın yararları Tam da mevsimidir papatyanın, hafta sonu pikniklerine çıktığınızda etrafınızı süsleyen papatyalar, görüntülerinin güzelliğinin yanı sıra bir çok faydalı etkiye de sahip Melek'ler:) Uykusuzluk, ateş ağrı, kramp, gaz şikayetlerine karşı etkili olan papatyanın faydaları saymakla bitmiyor....
  2. Kuşburnunun cilde faydaları nelermiş buyrun öğrenelim

Kuşburnunun cilde faydaları nelermiş buyrun öğrenelim

kuşburnu cilde faydaları kuşburnu çayının faydaları nelerdir buyrun bu yazımızda öğrenelim arkadaşlar. Soğuk kış günlerinde benimde seve seve içtiğimiz, özelliklede soğuk algınlığına iyi gelen kuşburnu çayının faydaları saymakla bitmiyor Melek'lerim. Az önce öğrendiğim kadarıyla, kuşburnunun cilde faydaları oldukça çokmuş arkadaşlarım. Cilt nemlendirici ürünler arasında yer alan bu konuda...
  3. Kızlar Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

Kızlar Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

Geçenlerde bir tv programında duydum argan yağının cilde iyi geldiğini ama öyle her duyduğuma da inanamıyorum doğrusu. Acaba aranızda Argan Yağının Cilde Faydaları Nelerdir bilen var mı ya da uygulayan var mı, ben kullansam mı diye düşünüyorum. Lütfen biliyorsanız Argan Yağının Cilde Faydalarını yazın bana
  4. meyvenin cilde faydaları neler ?

meyvenin cilde faydaları neler ?

Selam kızlar :) Ben meycve yemeyi hiç sevmiyorum ama meyvenin faydalarından da haberdarım.Yalnız benim cildim çok bozuk acaba diyorum meyvenin cilde de faydası var mı ?
  5. Maden suyunun cilde faydaları nelerdir?

Maden suyunun cilde faydaları nelerdir?

Dermatologların sıklıkla önerdiği maden suyunun, suyun en sağlıklı formlarından birisi olduğu söyleniyor. Peki günde en az bir kere rahatlıkla içebileceğimiz maden suyu cildimize ne gibi faydalar sağlıyor?Maden suyu kullanımı ciltte bir ferahlama ve rahatlama sağlar. Cildin pürüzsüzlük kazanmasına yardımcı olur. Cildin yağ, toz ve kirden arınmasını sağlar. Cildi güçlendirir ve gözenekleri...

Sayfayı Paylaş