gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

Paprika Kırmızı Biber Salatası

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

kırmızı biber salatası nasıl yapılır kırmızı biber salatası tarifi,malzemeleri kış için hazırladığım kırmızı biberleri artık yavaş yavaş kullanmaya başladım.kırmızı biberi zaten severim sarımsaklı mezelerede hayır demem. kışın zaten epey tüketmek gerekiyor sarımsak soğan. grip olmamak için yemeklerimde de olsa kullanıyorum.tabi direkt kullanamıyorum kokusu ve acısını sevmiyorum.ama sarımsağın faydası için tüketmek gerekiyor sanırım. paprikada hem lezzetli hem de çok pratik bir meze.kırmızı biberleri buzluktan çıkarıyoruz üzerine tuz sirke zeytinyağı ve 1 diş sarımdak ekleyip dinlendirdikten sonra servis ediyoruz. afiyet olsun meleklerim [​IMG]

CeMoŞ bunu beğendi.
  2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Şimdiki kırmızı biberlerin pek tadı tuzu yok ama yazın olan biberlerden bu salata yapıldığında özellikle sabahları inanılmaz bir lezzet :) Canım çekti iyimi :)

3. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    sadminimm ben yazdannn dondurucuyu doldurrdum kırmızı biber közde pişmişi fırınfs pişmişii çiği olanı koydum kışın süper yeniyo valla:D:D

4. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0
    aynen bende yazdan dolduruyorum buzluğuma elinin altınca oluo hem çabuk oluyor

Paprika Kırmızı Biber Salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kırmızı biber ağrıya karşı

Kırmızı biber ağrıya karşı

Kırmızı acı biberde bulunan bir maddenin eklem iltihabı ve ağrılarında sürekli rahatlama sağladığı bildirildi. ABD’nin Boston kentinde yapılan Amerikan Ağrı Cemiyeti’nin yıllık toplantısında kırmızı acı biberin eklem iltihabı ve ağrılarına karşı iyi geldiğini ispatlayan uzmanlar, kırmızı bibere acılık veren ’capsaicin’ maddesinden 1000 mikrogram (1 gr) enjekte edilen şiddetli eklem ağrısı...
  2. Kansere karşı kırmızı biber

Kansere karşı kırmızı biber

Acı kırmızı biberin insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri, özellikle kanser hücrelerini yok eden özelliği, İngiltere'de yapılan bir araştırmayla bir kez daha doğrulandı. Nottingham Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada, jalapeno biberinin (acı kırmızı biber) içinde bulunan `kapsaisin` maddesinin, hücrelerin enerji üreten ısı odası mitokondriye saldırarak, kanser hücrelerinin ölümünü...
  3. Turşulu kırmızı biber salatası

Turşulu kırmızı biber salatası

Akşam yemekleriniz ,arkadaş toplantılarınız ve partileriniz için hazırlayacağınız çok güzel bir tarif melişler:) Malzemeler 3 adet iri kırmızı biber 3 yemek kaşığı yoğurt 1 yemek kaşığı zeytinyağ 5 adet kornişon turşusu damak tadınıza göre tuz,pul biber,kuru nane Hazırlanışı Biberleri ortadan ikiye bölüp bol suda haşlayın.Kornişon turşularını rendeleyip yoğurtla karıştırın.Üzerine...
  4. Kırmızı Biber Turşusu Tarifi

Kırmızı Biber Turşusu Tarifi

Malzemeler 2 Kg Kırmızı Biber 2 Baş Sarmısak 2 Demet Maydanoz 1 Su Bardağı Sirke 1 Çay Bardağı Limon Suyu 1 Çay Bardağı Sıvı Yağ Yeterince Turşu Tuzu Yemeğin Tarifi Kırmızı biberleri bol suda yıkayarak kurulayalım. Fırın tepsisine dizelim. Fırında kabukları soyulup, yumuşayana dek fırında tutalım. Biberleri boyuna iki eşit parçaya bölüp, çekirdek yataklarını çıkaralım. Biberleri iri iri...
  5. Yoğurtlu Kırmızı Biber Közlemesi Salatası

Yoğurtlu Kırmızı Biber Közlemesi Salatası

biber közlemesi salatası yoğurtlu biber közlemesi kırmızı biber közlemesi salatası nasıl yapılır Özellikle et yemeklerinin yanın da görsel sunumu ve enfes tadı ile birlikte güzel bir sunum olan kırmızı biber salatası ile masanızın menüsünü zenginleştirebilir ve misafirlerinize güzel bir ikram da bulunabilirsiniz. Kırmızı biber salatasını daha önce sarmısaklı ve yoğurtlu bir şekil de...

Sayfayı Paylaş