gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Para İle İmanın Kimde Olduğu Belli Olmaz Ne Demek?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

para ile imanın kimde olduğu belli olmaz para imanın kimde olduğu belli olmaz atasözü para ile imanın kimde olduğu belli olmaz anlamı

Türkçemizde kullandığımız birbirinden derin anlamlı atasözlerimizden birisi olan para ile imanın kimde olduğu belli olmaz atasözümüzü açıklamak istiyoruz sizlere melekler.. :)

İman her şeyden önce içsel, yani kalbî bir olaydır. İnsanların imanlarını sözle dile getirmeleri mümkünse de, bunu çıkar için yapıyor olabilirler. Dolayısıyla gerçekten kimin iman ettiğini bilmemiz imkânsızdır. Para için de aynı şey söz konusudur. Kimse kolay kolay parasının olduğunu söylemez, gizleme yoluna gider. Kimi cimri olan ve yoksul bir hayat yaşayan insanların çok zengin, kimi cömert ve eli açık insanların da parasız olduğu çok görülmüştür. Bu bakımdan para ile imanın kimde olduğu pek bilinmez.

SadmiN bunu beğendi.
Para İle İmanın Kimde Olduğu Belli Olmaz Ne Demek? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Merhabalar İmanı Yeis nedir ne demektir ?

Merhabalar İmanı Yeis nedir ne demektir ?

Arkadaşlarım geçenlerde duydum biliyormuş ayağına yattım ama, tam olarak imanı yeis ne demektir ne anlam taşımaktadır. Bilgi verirseniz sevinirim ?
  2. Para İle İmanın Kimde Olduğu Bilinmez Atasözünün Anlamı

Para İle İmanın Kimde Olduğu Bilinmez Atasözünün Anlamı

Para İle İmanın Kimde Olduğu Bilinmez Atasözünün Anlamı nedir? Kızlar bu lafı son zamanlarda çok sık duyar oldum acaba Para İle İmanın Kimde Olduğu Bilinmez Atasözünün Anlamı nedir?
  3. rüyada para görmek ne demek

rüyada para görmek ne demek

Rüyamda bol miktarda paranın içinde oturduğumu gördüm, off ne güzel bir rüyaydı, uyandığımda hala etkisindeydim :D Ne anlama geliyor acaba rüyada para görmek ?
  4. Allah’a iman ne demektir?

Allah’a iman ne demektir?

İmanın birinci şartı, Allah’a imandır. Amentü’deki, (billahi) ifadesi, Allahü teâlânın varlığına, birliğine inanmayı, iman etmeyi bildirmektedir. Allahü teâlâ birdir, Ondan başka ilah yoktur. Her şeyi yaratan Allahü teâlâdır. Yerde ve göklerde bulunan bütün varlıkları, maddeleri, cisimleri, özellikleri, olayları, kuvvetleri, kanunları, bağlantıları yaratan, yalnız Odur. Ondan başka yaratıcı...
  5. Meleklere iman ne demektir?

Meleklere iman ne demektir?

İmanın ikinci şartı, Meleklere imandır. Amentü’deki, (Ve melaiketihi) ifadesi, Allahü teâlânın meleklerine inanmayı, iman etmeyi bildirmektedir. Melekler, Hayat sahibi, diri, nurani yaratıklar olup, akıl sahibidirler. Allahü teâlânın sevgili ve kıymetli kullarıdır, ortakları ve kızları değildir. Allahü teâlânın emirlerine itaat ederler, isyan etmezler. Günah işlemezler. Erkek ve dişi...

Sayfayı Paylaş