Para Pul

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye

para puldur gelir geçer ilahisi sözleri Para puldur gelir geçer
    Yan derdine deli gönül
    Birgünhalin olur beter
    Yan derdine deli gönül
    Musallaya vardığında
    Cemaat safadurduğunda
    Hoca seni sorduğunda
    El ne söyler deli gönül
    Musallada yalnız kaldın
    Kime verdin kimden aldın Kazandın mı kimden çaldın
    Gelde söyle deli gönül
    Kalbi durmuş yüzü soluk
    Yan derdine deli gönül
    Ağlar oldu çoluk çocuk
    Gelde durde deli gönül

Para Pul konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Bu kaç para

Paranın nasıl kullanıldığını anlatmanın en iyi yolu, basit ve açık bir anlatımla olacaktır. Parayla yaptığınız basit alışverişlerde, çocuğunuzu da dahil edip, paranın nasıl kullanıldığını gösterin. Buna, ona vereceğiniz harçlık parası da dahildir. Pastayı dilimleyin: Para harcamanın esaslarını, oyun hamurundan yapacağınız yuvarlak bir pastayla çocuğunuza açıklayabilirsiniz. Yaptığınız pastayı...
  2. Para Nedir

itibari para nedir para nedir kısaca Para; Devletçe bastırılan, üzerinde itibari değeri yazılı kağıt ya da metal ödeme aracıdır.Fiyatlarla değerleri ifade eden bir araç olan para malların alım ve satımında değişim aracı olarak kullanılır,insanlar ve ülkeler arasında el değiştirerek ticari etkinliklerin yürütülmesini sağlar.
  3. Tarihte Para

tarihte para Tarihte Para Tarihteki ilk madeni para basımının M.Ö VII. Yüzyılda Anadolu’da Lidyalı’lar tarafından yapıldığı bilinmektedir. Tarihteki ilk madeni para olma özelliği taşıyan Lidya parası, darp suretiyle basılmıştır. Sabit bir alt kalıp üzerine konan madeni pula hareketli bir üst kalıp yerleştirerek, bir çekiçle vurmak...
  4. Bir Poşet Para

Evin hanımı beyine seslendi; -Erdal yine ortalığı sigara kokusu sardı,ne var şu sigaranı balkonda içsen. -Afedersin hayatım kusura bakma unutmuşum,hemen balkona çıkıyorum. -İyi olur bizi zehirlemeye hakkın yok.Sen sağlığını düşünmüyorsun bari bizim sağlığımızla oynama. Evin hanımı yıllardır kocasına sigarayı bıraktırmak istiyor fakat,birtürlü amacına ulaşamıyordu.En sonunda karar verdi: -Erdal...
  5. Para mı kopya mı?

geçen yıl fizik dersinden kalmam nedeniyle sene sonu kurtarma sınavına giricem sınava girerken para vermemiz gerekio...bende bozuk yok kağıt para almşm yanıma,bir elimdede kopay kağıdım.. sanırım elleri karıştırmış olmalıyım hoca para ister gbi elini uzattığında kopya kağıdını vermiştim:D napıcaımı bilemedim:D adam bi kahkaha attı önce parayı aldı sonra kağıdı inceledi:D ama kağıdı bana geri...
  6. para!!!!!

PARA PARA İLAÇTIR AMA SAĞLIK ALAMAZ... PARA YİYECEKLER ALIR AMA İŞTAH ALAMAZ... PARA YATAK ALIR AMA UYKU ALAMAZ... PARA BİR EV ALABİLİR AMA BİR YUVA ALAMAZ... PARA LÜKS ŞEYLER ALABİLİR AMA KÜLTÜR ALAMAZ... PARA EYLENCE ALIR AMA MUTLULUK ALAMAZ... HAYATTA EN İYİ ŞEYLER PARA İLE ALINAMAYANLARDIR... KEMAL UZUN (alıntı)
  7. Para Fabrikası

para fabrikası [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG]
  8. Para Kokusu

BURDAN :laugh::laugh:
  9. Aşk mı Para mı

Sizin için hangisi daha önemli Bence kesinlikle AŞKK...:)
  10. İpad 3 Kaç Para

İpad 3 Kaç Para ? Selam arkadaşlar İpad 3 almayı düşünüyorum acaba İpad 3 Kaç Para önerirmisiniz bu arada ne dersiniz alim mi:S

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. deli gönül ilahi sözleri

,
  2. ilahi para puldur