Paragraf yazıyoruz!

Münzevi

Aktif Üye
Üye
Paragraf yazıyoruz!
anlamlı paragraflar güzel anlamlı paragraflar güzel en en
Evet sevgili melekler bir oyunla daha karşınızdayım. :) Şimdi, belirleyeceğimiz 4 kelimenin geçeceği anlamlı paragraflar yazmaya çalışcağız. Paragrafın öykü, makale ya da deneme tarzında olması size ve önünüze gelen kelimelere bağlı. Paragrafınız anlamlı ve bir bütünlük içinde olsun yeter ki.... Ayrıca kelimelerimiz zarf, fiil ya da zamir değil de isim ve sıfat türünde olursa daha iyi olur. Öncelikle ben, örnek olması açısından 4 kelime belirliyorum ve paragrafımı da yazıyorum:

Simitçi-Yatak-Buzdolabı-Korku

Simitçinin sokak arasında çınlayan sesiyle uyandım bu sabah... Yatağımdan zorlukla kalktım ve yüzümü yıkamaya gitmeye de üşendim. Halim darmadağındı aynaya baktığımda...
Su içmek için mutfağa gidip buzdolabını açtım. İşte o an içime tarifsiz bir korkuyla endişe düştü. Dün gece ondan haber alamadığımı şimdi hatırladım...

Ve tekrar 4 kelime belirliyorum. Benden sonra gelecek kişi de paragrafını yazıp yine 4 kelime belirlemeli. :) katılacak olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler. Söz şimdi hayal dünyamızda...

yüksek- rüya- düşman- masa

Evet canim istegin üzere ben basliyorum :) hadi kazamiz mübarek olsun hahah

Yüksek bir binanin tam karsisindayim, etrafima bakinarak seni ariyorum.... Uzakdan gelen seslere kullak verdim senmisin diye, ses yabanci degildi tandik geliyordu ama sen degildin....Köseden gelen kisiye baktim evet sen degil o idi Düsmanim...Seni benden alan kisiydi....Onunla yüzlesmek istedim bagirip cagirmak istedim...Birden bi ses ile irkildim, Rüyamdan uynadirdin beni, kahvemi beklerken uyuya kalmisim Masa basinda :D

Laptop - Oje - Pencere - Yastik

Süper olmuş canoşum :) Kazamız mübarek olsun sana da helal olsun :) Teşekkürler..
Kim gelecek bakalım şimdi...

Laptop-oje- pencere-yastık :)

Laptopumu kapatmadım ojemi sürünce yazışmalara devam edecektim. Bir ses geldi aşağıdan pencereden baktım ki karşı komşu yine kocasıyla kavga etmiş, yastıkları adamın arkasından sokağa atıyor. :):)

Makarna - Ambulans - Çöp - Admin :A

Bu gün adminimle kararlastirdik disarida yemek yiyecektik tam siparislerimizi verdik makarnlarimizi bekliyorduk ki birden ambulans seselerini duyduk ve karsilastigimiz görüntü cok kötüydü
cöplerin icinde bir adam ceseti vardi

Hüzün- Kavga - Hayal - Sabir

Hayalimde bile hala kavgalıyım onunla..Hüzün dolsa,acı dolsa da yüreğime, sabır diliyorum kendme Rabbimden sadece sabır..

gül-fulya-fuşya-halı........

Sudan çıkmış bir balığın denize bakışı gibiydi son ayrılışımız Oysaki Hayallerimiz,sözlerimiz vardı Fuşya yatak odamız,Bahçedeki salıcağımız..

Bitmemiş bir hikayeydi bizimkisi Fulya Gibi Eşsiz,Benzersiz.
Senden kalan tek şey anılarımızdı. Sevişirken Halıya dökülen şarabın kokusunu hissediyordum,Rengiyle seni anlatan bir gülün dikenleri gibi batıyordu tenime..

Hadd- Suç- Beden-Sembol

Son düzenleme:
Hadd-suç-beden-sembol

Bedenimi ve ruhumu saran bu suçluluk duygusundan nefret ediyorum. Ne zaman haddimi aşsam vicdan azabıyla yanıyorum sanki. Kafamın içinde dolanan binlerce acı kelimenin sembollize ettiği bu günahlar... Yine aff dilemek için mükemmel bir gün...

Zayıf-kıskanç-töre-bilet

Biletimi kesmislerdi....bana sormadan.... olayin gercek yüzü ögrenmeden.....herseyin nasil oldugnu bilmeden, sadece milletin kiskanclikdan ettigi laflari dinleyerek töre dedikleri o infazi gerceklestirecekler. Kardesimin o ince zayif ellerinin verdiler beni....

Dondurma - gece - yatak - resim

Yatagimda,yattigim yerde bogazimda acayip bir agri ile uyandim,sanirim grip oluyordum,keske o dondurmayi yemeseydim.Butun gece bir uyuyup,bir uyanarak gecti,tek tesellim ise bas ucumda duran resmin oldu.
Carsi,ask,sevgili,manzara

Geri