gebe
  1. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28

Paragraf yazıyoruz!

Konu, 'Melek Oyunları' kısmında Münzevi tarafından paylaşıldı.

anlamlı paragraflar güzel anlamlı paragraflar güzel en en Evet sevgili melekler bir oyunla daha karşınızdayım. :) Şimdi, belirleyeceğimiz 4 kelimenin geçeceği anlamlı paragraflar yazmaya çalışcağız. Paragrafın öykü, makale ya da deneme tarzında olması size ve önünüze gelen kelimelere bağlı. Paragrafınız anlamlı ve bir bütünlük içinde olsun yeter ki.... Ayrıca kelimelerimiz zarf, fiil ya da zamir değil de isim ve sıfat türünde olursa daha iyi olur. Öncelikle ben, örnek olması açısından 4 kelime belirliyorum ve paragrafımı da yazıyorum:
    Simitçi-Yatak-Buzdolabı-Korku

Simitçinin sokak arasında çınlayan sesiyle uyandım bu sabah... Yatağımdan zorlukla kalktım ve yüzümü yıkamaya gitmeye de üşendim. Halim darmadağındı aynaya baktığımda...
    Su içmek için mutfağa gidip buzdolabını açtım. İşte o an içime tarifsiz bir korkuyla endişe düştü. Dün gece ondan haber alamadığımı şimdi hatırladım...

Ve tekrar 4 kelime belirliyorum. Benden sonra gelecek kişi de paragrafını yazıp yine 4 kelime belirlemeli. :) katılacak olan arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler. Söz şimdi hayal dünyamızda...

yüksek- rüya- düşman- masa

2. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Evet canim istegin üzere ben basliyorum :) hadi kazamiz mübarek olsun hahah

Yüksek bir binanin tam karsisindayim, etrafima bakinarak seni ariyorum.... Uzakdan gelen seslere kullak verdim senmisin diye, ses yabanci degildi tandik geliyordu ama sen degildin....Köseden gelen kisiye baktim evet sen degil o idi Düsmanim...Seni benden alan kisiydi....Onunla yüzlesmek istedim bagirip cagirmak istedim...Birden bi ses ile irkildim, *****dan uynadirdin beni, kahvemi beklerken uyuya kalmisim Masa basinda :D

Laptop - Oje - Pencere - Yastik

3. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Süper olmuş canoşum :) Kazamız mübarek olsun sana da helal olsun :) Teşekkürler..
    Kim gelecek bakalım şimdi...

Laptop-oje- pencere-yastık :)

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

Laptopumu kapatmadım ojemi sürünce yazışmalara devam edecektim. Bir ses geldi aşağıdan pencereden baktım ki karşı komşu yine kocasıyla kavga etmiş, yastıkları adamın arkasından sokağa atıyor. :):)

Makarna - Ambulans - Çöp - Admin :A

5. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Bu gün adminimle kararlastirdik disarida yemek yiyecektik tam siparislerimizi verdik makarnlarimizi bekliyorduk ki birden ambulans seselerini duyduk ve karsilastigimiz görüntü cok kötüydü cöplerin icinde bir adam ceseti vardi

Hüzün- Kavga - Hayal - Sabir

6. destina_

destina_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Hayalimde bile hala kavgalıyım onunla..Hüzün dolsa,acı dolsa da yüreğime, sabır diliyorum kendme Rabbimden sadece sabır..

gül-fulya-fuşya-halı........

7. Zeynep Arkas

Zeynep Arkas Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sudan çıkmış bir balığın denize bakışı gibiydi son ayrılışımız Oysaki Hayallerimiz,sözlerimiz vardı Fuşya yatak odamız,Bahçedeki salıcağımız..
    Bitmemiş bir hikayeydi bizimkisi Fulya Gibi Eşsiz,Benzersiz.
    Senden kalan tek şey anılarımızdı. Sevişirken Halıya dökülen şarabın kokusunu hissediyordum,Rengiyle seni anlatan bir gülün dikenleri gibi batıyordu tenime..

Hadd- Suç- Beden-Sembol

Son düzenleme: 26 Ekim 2009
  8. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Hadd-suç-beden-sembol

Bedenimi ve ruhumu saran bu suçluluk duygusundan nefret ediyorum. Ne zaman haddimi aşsam vicdan azabıyla yanıyorum sanki. Kafamın içinde dolanan binlerce acı kelimenin sembollize ettiği bu günahlar... Yine aff dilemek için mükemmel bir gün...

Zayıf-kıskanç-töre-bilet

9. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Biletimi kesmislerdi....bana sormadan.... olayin gercek yüzü ögrenmeden.....herseyin nasil oldugnu bilmeden, sadece milletin kiskanclikdan ettigi laflari dinleyerek töre dedikleri o infazi gerceklestirecekler. Kardesimin o ince zayif ellerinin verdiler beni....

Dondurma - gece - yatak - resim

10. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Yatagimda,yattigim yerde bogazimda acayip bir agri ile uyandim,sanirim grip oluyordum,keske o dondurmayi yemeseydim.Butun gece bir uyuyup,bir uyanarak gecti,tek tesellim ise bas ucumda duran resmin oldu.
    Carsi,ask,sevgili,manzara

11. Münzevi

Münzevi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    56
    Ödül Puanları:
    28
    Çarşı-aşk-sevgili-manzara

Sevgilimle buluşmaya geç kaldığım için alelacela giyinip dışarı çıktım. Çarşıya indiğimde her zaman gittiğimiz pastaneye doğru hızla yürüdüm. İçeri girdiğimdeyse karşılaştığım manzara çok sevimliydi: Biricik aşkım, masaya oturmuş elinde bir kaç uçan balonla bana gülümsüyordu...

İç don-sürpriz- bıyık- şehriye :):)

12. Pasaklı Tanrıça

Pasaklı Tanrıça Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgilimin iç donu gözüküyordu ama ona çaktırmadım :D.Bana kocamannnn bi süpriz yaptı o bıyıklı yüzüyle beni ilk önce öptüüü sonrada koccaman bi hediye verdi bana akşam yemeği yedik birlikte o kendine bir şehriye ısmarladı bende çorbaları geçip direk yemekten başladım kendime bir çinekop söyledim :D

ayıcık-papatya-ordu-yatak

Son düzenleme: 29 Ekim 2009
  13. özlemim

özlemim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eeee diger 4 kelime nerde ?

14. eyvallah_21

eyvallah_21 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ee kelime yazılmamış ki.... ben kelime vereyim hiç olmazsa...
    BULUT UYKU AŞK PENCERE

15. Pasaklı Tanrıça

Pasaklı Tanrıça Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ( üsttekinde öğlesine yapı vereyim barii :D
    gökyüzünde kalp şeklinde bulutlar vardı pencereyi bi açtım havadaki aşk kokusu içeriye doldu bir an uykum geldi)

pardon 4 kelimeyi verememişim
    Sevgilimin iç donu gözüküyordu ama ona çaktırmadım :D.Bana kocamannnn bi süpriz yaptı o bıyıklı yüzüyle beni ilk önce öptüüü sonrada koccaman bi hediye verdi bana akşam yemeği yedik birlikte o kendine bir şehriye ısmarladı bende çorbaları geçip direk yemekten başladım kendime bir çinekop söyledim :D

bant- mini etek-sapık-eldiven

Son düzenleme: 30 Ekim 2009
Paragraf yazıyoruz! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beş Paragrafta Aşk...

Beş Paragrafta Aşk...

Aşkı anlatmak uzun sürer.Ama kısa anlatanda olmuş.Buyrunuz 5 paragrafta aşk sizlerle. Eminim ki bu yazıyı okurken sizde çoğu insan gibi inanmayacak umursamayacak ve gülüp geçeceksin senin için anlamsız olan bu konuya unutacaksın ama gün gelecek ki seninde yüreğin de tarifi imkansız,iyleşmesi mümkün olmayan yaralarla terk edince seni aşk dediğin o zaman bu yazıyı tekrar okuyacaksın ve...
  2. Yemekle ilgili sözler yazıyoruz.

Yemekle ilgili sözler yazıyoruz.

hak yemekle ilgili sözler yemekle ilgili komik sözler yemek ile komik sloganlar yemeklerle sloganlar Hadi yeni birşeyler yapalım melişler ister oyun diyelim ister eğlence .. yaratıcı olalım kafadan uyduralım kendimiz yazalım yada başka şiirlerden güzel sözlerden uyarlayalım. Güzel bir yemek yemeden iyi düşünebilen, sevebilen yada iyi bir uyku çekebilen kimseyi tanımadım....
  3. Türkçe- Paragraf Anlamı

Türkçe- Paragraf Anlamı

paragraf anlamı,paragraf anlamı konu anlatımı,paragraf nedir,pragraf nerede kullanılır,paragraf hakkında detaylı bilgiler Paragraf, bir düşünceyi tam olarak anlatabilmek için bir araya getirilen cümleler topluluğudur. Yani paragrafın bütün cümleleri aynı konuyu işler ve aynı düşünceyi açıklar ya da destekler. Tek bir düşünce etrafında oluştuğundan kendi içinde bir bütünlük gösterir;...

Sayfayı Paylaş