gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

paranın keşfi

Konu, 'Siz Geyikmisinz?:))' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

paranın keşfi aha parayı buldum lan + o benim kaybettiğim para lan geri ver
    - hadi ordan lan bunu daha yeni keşfettim ben
    +
    ----------------------------
    - sayın lidya halkı uzun çalışmalarımız sonucunda söz verdiğimiz gibi parayı bulduk

halk : peki ne işe yarayacak kralım

- artık her şey paralı olacak yol su elektrik ekmek vs vs...

halk : kral eben varmı

abi benim canım sıkıldı hadi bişiler bulalım
    - ne bulcaz lan
    - ne bilim abi parayı bulalım mesela...
    - bigit ya parayı kim kaybetmişte biz buluyoz
    ------------------------------------------------------------

allah rızası için bi ekmek parası
    - paramı o ne lan
    - ya bırak gözünün yağını yiyim, ayak yapma.dün para diye bişi icat etmişiniz
    -
    -----------------------------------------------------------------------

-ya düşündüm de arkadaşlar düğünlerde hep tekerlek , tas, kova filan topluyoz bu tür hediyeleri çok yobazca
    + ee napalım
    - onların yerine başka bişey verelim yükte hafif paha da ağır olsun
    + paha mı ?
    ++ hayır pata dedi
    +++ hayır hayır para dedi

herkes birden : evet para dedi

paraa ................

paranın keşfi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. X ışınlarının keşfi

X ışınlarının keşfi

x ışınlarının keşfi Alman Fizikçi Wilhelm Conrad Roentgen, bir deney yaparken, tüpü siyah kartonla kapattığı halde, florasan bir kağıtta parlama fark etti. Bilinmeyen bu ışına X ışını adını verdi. Tüple florasan arasına elini koyduğunda iskeletinin şekillendiğini fark etti. Deneylerinin ilk şahidi karısı Bertha oldu. Bir gün karısını laboratuvarına davet etti ve X ışınlarıyla sol elinin...
  2. Suyun kontrol edilmesi’nin keşfi

Suyun kontrol edilmesi’nin keşfi

Toprağın verimli hale getirilmesinden ve tarımın makineleştirilmesinden söz ediliyordu ama bilgin ve teknisyenlerin el ele verip yarattıkları bu büyük gelişmelerin yararsız duruma gelmesine de az kalmıştı. Gerçekten de eğer nem kontrol altına alınmazsa, yani su çok geldiğinde fazlası kontrol altına alınıp az olduğunda artırımı sağlanmasaydı, tarlalar yine eskisi kadar kurak kalacaktı. Bu...
  3. Cildin maske keşfi

Cildin maske keşfi

Cildin maske keşfi Cilt, 30’lu yaşlara yaklaştıkça daha yoğun bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Bu bakımı da ona cildin yapısına ve ihtiyaçlarına göre seçilmiş "maskeler" verebilir. Gençlik, kolajen ya da kil, acaba sizin maskeniz hangisi? Cildiniz solgun mu görünüyor? Ya da kullandığınız ürünlerin çok etkili olmadığını mı düşünüyorsunuz? Bir de ince çizgiler var tabii. Ciltteki tüm...
  4. Amerikanın keşfi :)

Amerikanın keşfi :)

AMERİKANIN KEŞFİ ! :)))) Siz simdi saniyorsunuz ki, Amerika'yi Christophe Colomb kesfetti, degil MI? Dinleyin.... . Ekip toplaniyor Idris, Ilyas, Temel, Sureyya, Fadime...v.s. .. Biniyorlar takaya.. Istanbul bogazi, Canakkale Bogazi, Cebelitarik. . Derken günler, haftalar, aylar, sular, Seller sonra çikiyorlar bir karaya. 'ule..Daaa biz nereye celduk' derken.... 'tam tam'...

Sayfayı Paylaş