gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Parfüm ve Astım!..

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

parfüm ve astım, ilişkisi, zararları, riskleri, astım krizleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz [​IMG]

Sevgili melekler,
    Özellikle bayanların vazgeçilmez tutkusu olan parfümler,bazen sağlık açısından tehlike saçıyor.

3 Mayıs Dünya Astım Günü nedeniyle astımın artışına dikkat çeken Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Nur Kaşkır, sanayileşme ve modern yaşam tarzının hastalığın artışını etkileyen en önemli etkenler olduğuna ifade ediyor.

Astıma yol açan pek çok neden olduğuna, yaz mevsimine yaklaştığımız şu günlerde ise özellikle kadınlarda parfüm kullanımı arttığına da dikkat çeken Dr. Nur Kaşkır, “Bir parfüm onlarca, hatta yüzlerce çeşit uçucu organik madde yayıyor. Bunlardan çoğu güvenle solunsa da bazıları astımı tetikleyebiliyor. Bu nedenle kişiler kendilerinde ve astımlı çocuklarında semptom artışına neden olabilen parfümler konusunda titiz davranmalı. Aynı zamanda çocuk bakıcılarının kullandığı parfümlere de dikkat etmeliler” uyarısında bulunuyor.

Parfüm ve Astım!.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. siz siz olun terliyken asla parfüm kullanmayın!

siz siz olun terliyken asla parfüm kullanmayın!

rebull parfüm red bull parfüm Terli vücuda sıkılan parfüm deodorant gibi her türlü madde vücutta mantar ve çok çeşitli deri hastalıklarına neden oluyor. Aşırı terlemenin mantar ve deri hastalıklarına neden olduğunu belirten uzmanlar, terli vücuda deodorant sıkılmaması uyarısında bulunuyor. Uzmanlar ayrıca, elbise üzerine parnfüm sıkılmasının da istenmeyen sonuçlara yol açacağına dikkat...
  2. Hamilelik ve Astım

Hamilelik ve Astım

Astım mutlak tedavisi bulunmayan solunum sisteminin kronik bir hastalığıdır. Astımlı kişilerdeki en önemli değişim solunum yollarında görülen iltihap yani enflamasyondur. Bu mikrobik bir olay olmayıp solunum sistemini oluşturan yapıların şiş ve kızarık olması şeklinde basitleştirilebilir. Bu enflamasyon hava yollarını astım ataklarına neden olan ya da başlatan dış etkenlere karşı çok daha...
  3. Astım ve Gebelik

Astım ve Gebelik

Astım mutlak tedavisi bulunmayan solunum sisteminin kronik bir hastalığıdır. Astımlı kişilerdeki en önemli değişim solunum yollarında görülen iltihap yani enflamasyondur. Bu mikrobik bir olay olmayıp solunum sistemini oluşturan yapıların şiş ve kızarık olması şeklinde basitleştirilebilir. Bu enflamasyon hava yollarını astım ataklarına neden olan ya da başlatan dış etkenlere karşı çok daha...
  4. Burcunuz ve parfümünüz

Burcunuz ve parfümünüz

lancome poem Parfümünüzün daha etkili ve daha kalıcı olmasını ister misiniz? Tabi ki istersiniz :) O halde size bu konuda muhteşem bir sır vereceğiz Melek'ler;) Parfümünüzü burcunuza göre seçmenizi öneriyor ve sizin burcunuza hangi kokunun daha hoş gideceği konusunda bilgiler sunuyoruz bu yazımızda. SU GRUBU (Yengeç, Balık, Akrep) Sofistike ve zarif su kadınının müthiş bir estetik gözü...
  5. Parfüm Astım Hastalığını Tetikliyor!

Parfüm Astım Hastalığını Tetikliyor!

parfümün zararları, astım sebepleri, astım nedenleri Sevgili melekler, gerek ülkemizde gerekse dünyada ne yazıkki hızla yayılan astım hastalığının bir numaralı düşmanlarından biri parfümler. Yaz kış kullanılan parfümler ne yazıkki astımı tetikliyor. Parfümlerin çoğu güvenli olarak lanse edilse de alerjik bünyelilerde özellikle keskin kokulu olan parfümler astımı tetikleyebiliyor. İşte Göğüs...

Sayfayı Paylaş