gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

parfümler nelerden oluşuyor?

Konu, 'Parfüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

parfümler ve içerikleri Parfüm neden oluşuyor? Kökünden çiçeklerine kadar tüm bölümleriyle bitkiler, koku malzemelerinin ana kaynağı. Ancak, dünya piyasasındaki yüksek fiyatlar yüzünden (bir kilo gülyağı bugün 10 bin dolardan fazla) günümüzde parfümler salt doğal maddelerden oluşmuyor. Zamane parfümlerini doğa ve kimyanın melezi olarak tanımlayan uzmanlar parfümü oluşturan bitki ve özleri söyle özetliyor:
    • Yaprak ve saplar: Kekik, okaliptüs, itir çiçeği, tefarik, lavanta, biberiye, nane, defne.
    • Çiçekler: Gül, yasemin, karanfil, nergis, teber.
    • Meyve, tohumlar: Biber, kuru karanfil, vanilya, anason, hindistan cevizi.
    • Ağaçlar: Sandal, çam, sedir.
    • Kabuklar: Armut, tarçın.
    • Yosun: Meşe.
    • Bitki ve otlar: Tarhan, adaçayı, kekik.
    • İğne yapraklar ve dallar: Ladin, çam, selvi.
    • Kökler: Vetiver, zencefil, süsen.
    • Meyve kabukları: Bergamot, limon, portakal, limet.

parfümler nelerden oluşuyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Açık parfümler hakkındaki düşünceleriniz neler ?

Açık parfümler hakkındaki düşünceleriniz neler ?

açık parfümün en iyisi parfüm açık parfüm yorum yorumları doldurma önerileri en iyi doldurma iyi marka olan ve güzel kokan parfümler ne yazıkki fiyat olarak oldukça tuzlular.. bazı insanlar açık parfümün orijinal kokulardan hiçbir farkı olmadığını ve fiyatının ucuz olması dolayısıyla oldukça ekonomik olduğunu söylerken bazıları ise açık parfümdeki kokunun orijinal kokuyla alakası olmadığını...
  2. Parfüm neden oluşuyor

Parfüm neden oluşuyor

parfüm neden oluşuyor, yapılıyor, içeriği, kullanılan malzemeler ve merak edilen tüm bilgiler burada arkadaşlar Kokunuzla ilgi çekmek için, her gün uyguladığınız parfümünüzün neden oluştuğunu, nasıl yapıldığını hiç merak ettiniz mi? Etmediyseniz de, şimdi ettiniz değil mi Melek'ler:D:D O halde buyrun lütfen:) Kökünden çiçeklerine kadar tüm bölümleriyle bitkiler, koku malzemelerinin ana...
  3. 2011 Yaz En yeni Bayan Parfümleri Neler

2011 Yaz En yeni Bayan Parfümleri Neler

Arkadaşlarım yazında baya kokmaya başladık ben yeni yepyeni bişeyler istiyorum. Siz melekler acaba bana bu yaz kullanılan en yeni en gözde parfümlerle ilgili bilgi verebilir mi hangisini almalıyım?
  4. En etkileyici en çok tercih ettiğiniz parfüm yada parfümler neler

En etkileyici en çok tercih ettiğiniz parfüm yada parfümler neler

Kızlar selaaaam, ben kendime süper ötesi etkileyici ve kızların en çok tercih ettiği bir parfüm almak istiyorum. Ten rengi önemli ise beyaz tenliyim arkadaşlarım. En çok kullandığınız ve tavsiye ettiğiniz parfüm fikirlerine ihtiyacım var hangisini alayım ? Not : Çok pahallı olmasın :)
  5. Lazer lipoliz ile alınan  yağlar yeniden oluşuyor mu?

Lazer lipoliz ile alınan yağlar yeniden oluşuyor mu?

Diğer yağ alma yöntemlerine göre birçok avantaj sunan lazer lipoliz ile yağ aldırma yöntemi, vücudun her yerindeki lokalize yağların giderilmesi için tasarlanmıştır. Amerikan FDA onaylı lazer cihazları son derece güvenli bir şekilde etkili ve yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.Yağ hücreleri 1 milimetre çapındaki iğnelerle parçalanarak vücut tarafından emilip kendiliğinden yok olması sağlanır....

Sayfayı Paylaş