gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Pargalı 'nın Kellesi Gidiyor !

Konu, 'Muhteşem Yüzyıl' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; pargalının kellesi haberi hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, ilgi ve merakla izlenen, başbakanın ağzına bile konu olan reyting rekortmeni dizi Muhteşem Yüzyıl 'da artık yavaş yavaş sona geliniyor. Pargalının son zamanlarda ki tutarsızlıkları ve Kanuni 'nin kulağına çalınanlar Pargalı İbrahim Paşa 'nın idam fermanını hazırlıyor. Yani çok yakında Pargalı 'nın kellesi gidiyor !..

Uzun zamandır Sultan Süleyman'ın güvenini kaybeden İbrahim Paşa'nın Fransız elçisine söylediği, 'Sultan Süleyman bir aslan ben ise onun terbiyecisiyim' sözlerinden, Kanuni'nin haberi oluyor. Ebu Suud'a giderek bu konuda danışan Sultan Süleyman'a, Kadı Efendi 'Uykusunda infaz edilebilir' şeklinde fetva veriyor.
    İbrahim Paşa, uğradığı hakaretlerin intikamını almak için halktan birinin idamına hükmediyor. Ancak Süleyman bu konuda farklı düşünüyor ve kararı Ebussuud Efendi’nin kadılığındaki mahkemeye bırakıyor. İbrahim zor bir sınavdan geçerken, Hürrem can düşmanına asıl darbeyi vurmak istiyor. Ve Hürrem öyle bir bilgiye ulaşıyor ki imparatorluğun kaderi değişiyor.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Boğularak öldürüldüğünü biliyorum...Ne yazık ki birçok kişinin hayranlık duyduğu Hürrem Sultan sayesin de Osmanlı İmparatorluğu gerileme dönemi yaşamıştır. Onun hırsı yüzünden masum günahsız kişiler canından olduğu gibi koskaca imparatorluk yıllarca sürecek gerileme dönemine girmiştir.

TİTAN bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Evet Mawim boğduruluyor da hani daha can alıcı bir cümle ya "kellesi gidiyor", ölüyor anlamında, o yüzden öyle yazdım :D:D

MaWiM bunu beğendi.
  4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    TİTAN bunu beğendi.
  5. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Çok yerinde bir bilgi Mawim adminim, ellerin dert görmesin, ben de bu konuda ki tozlanmış tarih bilgimi senin az önce verdiğin linkinle temizlemiş ve parlatmıştım :D:D

MaWiM bunu beğendi.
  6. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
  7. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Epeydir de hic kimsenin kellesi gitmiyodu :D:D

Pargalı 'nın Kellesi Gidiyor ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gidiyorum

Gidiyorum

Gidiyorum üzerine tek resimlik bir konu arkadaşlarım. Ancak bu kadar güzel anlatılabilir gitmek. GİDİYORUM....
  2. Gidiyorum :(

Gidiyorum :(

Bilenleriniz vardır babanem ameliyat olcaktı kalbinden işte o gün geldi çattı :( Yarın sabah giriyo ameliyata bende gidicem bu gece saat 2:30 sularında Ankara yolcusuyum... Ankarada olduğum sürece giremem nete Hakkınızı helal edin Kendinize çok ama çok iyi bakın. Dualarınızı eksik etmeyin şimdiden eden etmeyen herkesten Allah razı olsun... Hepinizi öpüyorum kocaman :kiss: Neyse bu gergin...
  3. İşte Pargalı 'nın İdam Sahnesi !

İşte Pargalı 'nın İdam Sahnesi !

Bu konu; İşte Pargalı 'nın İdam Sahnesi haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl adım adım muhteşem sona doğru ilerliyor. İzleyicinin büyük bir merakla beklediği Pargalı İbrahim Paşa 'nın idam sahnesinin ilk görüntüleri de yayınlandı. İftara çağırdığı Pargalı 'yı sarayında kalmaya ikna eden Kanuni, Pargalı 'yı gece uyurken cellatlarına yağlı kementle...

Sayfayı Paylaş