gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Parkinson lu beylere .. hanımlar bi göz atın..

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

İlk önce şunu belirtmek isterim kahvenin faydaları hakkında bir kaç konu buldum araştırırken ama ben burda genel faydasından çok parkinson'a faydasını belirtmek istedim .. Ewet melişler bakın kahvenin yararına nelere iyi geliyomuş bunu zaten onceden açılmış konulardan ögrendik bu seferde parkinsona ve püf noktalarınada dikkat etmek gerekli buyrun;

Günde 4 bardak kafeinli kahve içen erkeklerin parkinson hastalığına yakalanma ihtimalleri yarı yarıya daha az.
    Kahvenin birçok yararı var ama bunlardan tam olarak faydalanabilmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekli. Son araştırmalarda gün içinde 3-4 bardak kahve içenlerin felç geçirme ihtimalleri, içmeyenlere oranla %20 daha az olduğu ortaya çıktı. Fakat kahvenin bu ve bunun gibi olumlu etkilerini azaltan bazı durumlar var. Mesela; sigara. Çünkü kahvenin asıl olumlu etkileri sigara kullanmayanlarda görülüyor. Örneğin sigara kullanmayan ve günde 3-4 bardak kahve içenlerin felç geçirme ihtimalleri %43 oranında azalırken sigara içenlerde bu oran %3. Spor Beslenme Uzmanı Sencer Bulut, kahvenin bu sağlıklı etkisinin kafeinden kaynaklanmadığını belirtiyor ve ekliyor: “Bunun kanıtı çay ve kafein içeren diğer içecekleri tüketen insanların felç geçirme riskinde herhangi bir azalma gözlenmemesidir. Kafeinin birçok sağlıklı etkisinin olmasına rağmen kahvenin içinde bulunan antioksidanlar sayesinde kan damarlarını genişlettiği ve felç riskini azalttığı belirlenmişti”. Antrenmana başlamadan yarım saat ile bir saat önce alacağınız 140 ilâ 400 miligram kafein dayanıklılığınızı artırır.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Aralık 2010
  2. ebru58

ebru58 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    paylaşım için teşekkürler

3. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

Yararı kadar zararıda ar tabi :) ama güzel payLaşım yapmışsın herzamnkı gıbı tşkLer =))

Parkinson lu beylere .. hanımlar bi göz atın.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Parkinson

Parkinson

İngiliz hekim James Parkinson tarafından tanımlandığı için bu adı alan hastalık artık geliştirilen yeni tedaviler sayesinde büyük gelişme gösteriyor. Hastalık 40-75 yaşları arasında sıklıkla 60 yaşın üzerinde başlar. Hastalık süreç içinde gelişir. Başlıca dopamin içeren substansiya nigra hücrelerini yok eder. Fakat bunun nedeni henüz bilinmiyor. Hastalık ilk belirtisini titremeyle verir. Bu...
  2. Bir beyin hanımına mektubu

Bir beyin hanımına mektubu

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM ve izzetli,hürmetli, akıllı,gayretli, şevkatli, güzel yüzlü, şirin sözlü,melek huylu,çelebi kollu,nazik belli,şirin yıldızlı,has ve talihim,kızlarımın annesi,gönlümün canan esi inci tanesi hatunum ve hanımım huzuruna candan selamlar ve gönülden dualar edip, ol mülayim hatırın kat kat sual ederiz .Allah’ın birliğine emanet veririz . Benim güzel hanımım,benim...
  3. küpe sevenler bi göz atın derim

küpe sevenler bi göz atın derim

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Istanbullu melekler bi göz atin!!!

Istanbullu melekler bi göz atin!!!

Isviçreden selamlar! Bu yil nisan ayinda evleniyorum ve buralarda dogru duzgun gelinlikci olmadigi icin (fiyatlar cook pahali) Istanbula ucak biletimi aldim. Gelinligimi almak icin bi hafta sürem var ve zaman kaybetmek istemiyorum. Gelinlikcilerin yogun oldugu yerleri biliyomusunuz??? (mumkunse avrupa yakasinda olsun) Simdiden tesekkurler!!

Sayfayı Paylaş