gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Parmak Örgüsü

Konu, 'Örgü Teknikleri' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

parmak örgüsü parmak örgüsü nasıl yapılır örgü parmakla örgü video İpin ununa baş parmağınızın geçeceği bir düğüm atın ve baş parmağınıza takın, sonra baş parmağınız hariç işaret parmağınızdan başlayarak ipi sırayla parmağınıza birer kez dolayın serç parmağınıza da ipi doladıktan sonra ipi avuç içinden işaret parmağınızın sonuna getirin. Serçe parmağınızdan başlayarak sırayla parmaklarınızdaki ipleri çıkartın. (her parmakta iki sıra ip gözüküyor ve siz alttaki ipi üsteki ipin üzerinden geçirip elinizin üst kısmına doğru atmalısınız) sonrasında ipinizi tekrar elinize bir sıra dolayın (dıştan içe doğru) ve yine aynı işlemi yapın. Bu şekilde istediğiniz uzunluğa gelene kadar devam edin. Sonunda tüm ipleri parmağınızdan çıkartıp ipi çekin kendine düğüm atmış olur. Aynı uzunlukta üç tane örgüyü saç örgüsü yapıp birleştirin uçlarına da ponpon takın atkınız hazır demektir. Yaklaşık bir saatte bitecek bir uygulamadır. Bu çalışmayı makrome ipi ile yapıp kolye kordonu da hazırlayabilirsin.

Son düzenleme: 20 Eylül 2008
  2. semazen

semazen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Parmak Örgüsü
    İlk kez görüyorum çok değişik ve ilginç geldi bana
    ama bir kaç kez okumama rağmen tam anlayamadım.
    Daha sakin bir zamanda okuyup deniycem..
    Paylaşım için teşekkürler canım sağol

3. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Gerçekten çok ilginç bir örgü..Denemek lazım,tabi sağlam kafayla.Teşekkürler canım .

4. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28

[​IMG]ben bunu görmüştüm teşekkürler cnm

5. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    bende ilk kez duydum ve gördüm saol cannm

Parmak Örgüsü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pirinç Örgüsü:

Pirinç Örgüsü:

pirinç örgüsü Pirinç Örgüsü: 1. sıra: 1 ilmeği yüz 1 ilmeği ters örerek sıra sonuna dek gidin. 2. ve sonraki sıralarda: Yüz ilmekleri ters, ters ilmekleri yüz örün.
  2. SaÇ ÖrgÜsÜ

SaÇ ÖrgÜsÜ

burma örgü burma örgü nasıl yapılır modelleri örgüde nasıl yapılır SaÇ ÖrgÜsÜ saç örgüsünü 4 ilmek üzerinden anlatayım sizlere Normalde öreceğiniz 2 düz ilmeği öne alın ve bekletin..daha sonra sol şişte kalan öbür iki ilmeği şişe geçirin(çapraz olduğunu göreceksiniz)..şişe geçirdiğiniz o iki ilmeği düz örgü olarak örün..beklettiğiniz ilmekleri de sağ şişe alarak düz örgü olarak devam...
  3. Parmak

Parmak

Eşe, çocuğa, hizmetçiye, dost ve arkadaş, anne ve babaya, güç ve kuvvete, mal ve sanata, bineğe yahut beş vakit namaza; Parmak görmek kar ve kazan vasıtalarına, mal ve refaha, kuvvet bulmaya yahut yardım görmeye, İnce ve uzun parmaklar işini güzel yapan sanatkara, etkili ve güzel yazı yazmaya, ticarette başarıya, yoksul için varlıklı kimselerin yardım ve ilgisine, Sağ elin parmakları, baş...
  4. Pirinç örgüsü

Pirinç örgüsü

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Sabunluk örgüsü

Sabunluk örgüsü

örgü sabunluk örgü sabunluk modelleri modelleri ve yapılışı Sabunluğunuza örgüyle kendi dokunuşunuzu yansıtın hanımlar :tik:

Sayfayı Paylaş