gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

paskalya çöreği nasıl yapılır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar merhaba ben paskalya çöreğine bayılıyorum ama evde kendim yapmak istiyorum tarifi varmıdır acaba burada ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Paskalya Çöreği Malzemeler:
    50 gram mahlep
    50 gr dövülmüş anason
    çörek otu
    2 adet yumurta
    500 gr un
    300 gr şeker
    2 çay kaşığı tarçın
    1 litre süt
    50 gram yaş maya

Paskalya Çöreği Yapılışı:

Paskalya çöreği için Bütün malzemeler unla beraber yoğrulur. Kulak memesi yumuşaklığında hamur elde edildikten sonra çöreklere istenilen şekil verilip üzerleri yumurtalanıp 30 dakika fermante edilmeye bırakılır. 200 derecelik fırında 35 dakika kadar pişirilir.

paskalya çöreği nasıl yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çörek

Çörek

Bir vesileyle yaşanacak sevince, sınırlı kazanca ve hastalıktan kurtulmaya delalet eder.Rüyada çörek pişirmek veya yemek özel hayatınızda mutluluk anlamındadır. Rüyada çörek pişirmek veya yemek özel hayatınızda mutluluk anlamındadır. Rüyasında çörek yiyen kimse fırsatı değerlendirirse zengin olur veya ani bir kararla evlenir.Çörek görmek kismetle yorumlanir. Rüyada çö-rek yedigini gören büyük...
  2. Çörek Otu (Nigella) - Çörek Otu Nedir? Faydaları Nelerdir?Nasıl Kullanılır?

Çörek Otu (Nigella) - Çörek Otu Nedir? Faydaları Nelerdir?Nasıl Kullanılır?

çörek otu ile zayıflama çörek otu nasıl kullanılır otunun faydaları zayıflama cörek ile zayiflama corek nedir Çörekotu: Haziran-temmuz ayları arasında yeşille karışık açık mâvi renkli çiçekler açan, 20-40 cm boyunda bir senelik, otsu bir bitkidir. Yol kenarları ve bilhassa ekin tarlaları içinde bulunur. Gövde dik ve kısa tüylüdür. Yaprakların alttakileri saplı, üsttekileri sapsızdır....
  3. Paskalya Çöreği

Paskalya Çöreği

paskalya çöreği paskalya cöregi Canınız çayın yanında güzel, leziz ve mis gibi kokulu bir çörek istedi. Hiç üşenmeden harika bir paskalya çöreği yapabilirsiniz. Hem farklı bir lezzet de tatmış olursunuz. MALZEMELER: 1 yumurtanın akı (sarısı üzeri için) 1 su bardağı ılık süt 1 su bardağı sıvıyağ 2 çay bardağı toz şeker 1/2 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı mahlep 1 paket kuru maya (veya 1...
  4. çörek otu zayıflamak için nasıl kullanılır

çörek otu zayıflamak için nasıl kullanılır

çörek otu zayıflamak için nasıl kullanılır nasıl kullanılıyor hangi ölçülerde neye katarak yememiz gerekiyor kızlar ? Bu çörek otunu kullananlar var mı ?=
  5. Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır ?

Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır ?

Çörek Otu Yağının Faydaları Çörek Otu Yağının Kullanımı Çörek Otu Yağının Faydaları Ve Kullanımı Nasıldır Şifalı bitkiler içinde büyük bir öneme sahip çörekotundan çıkarılan yağın kullanımı hakkında sizleri bilgilendiriyoruz melekler :) Çörek Otu Yağının Faydaları Ve Kullanımı Çörek Otu Yağı İdrar ve süt arttırıcı iştah açıcı, adet söktürücü etkilere sahiptir. Ayrıca astımı şeker,...

Sayfayı Paylaş