gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

pastane poğaçası!

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

gerçek pastane poğaçası pastane pogacasi poğaçası pohacası yumuşak Malzemeler

1 su bardagi ilik sut
    3 tane yumurta( beyazi icine sarisi disina)
    1 su baradagi yogurt
    1 su bardagi sivi yag
    2 yemek kasigi margarin
    bir bucuk su bardagi pudra sekeri
    1 paket yas maya (42gr)
    Aldigi kadar un
    1 cay kasigi tuz

Yapılışı

Butun malzemeleri yoguracaginiz kabin icine alin ve karistirin, en sona unu ekleyerek cok yumusak bir hamur elde edin. Ve 15 dakika sonra elinizde resimde goruldugu gibi sekil verin tepsiye aralikli olarak dizin, isterseniz yuvarlak sekilde verebilirsiniz. yaptigimiz ekmeklerin uzerine yumurta sarisi surun, ben hashas kullandim, sizler isterseniz susam kullanabilirsiniz. 2 veya 3 saat kadar bekletin kabardiginda firinda pisirin. Onemli olan sekil verince kabarmasini beklemeniz cok harika oluyor tavsiye ederim, ayni firinda satilan ekmekler gibi.
    Afiyet olsun.
    Servis Önerileri

Sabah kahvaltilarinda ve ozel gunlerde yanina salata ile servis yapabilirsiniz

2. nesli ve ben

nesli ve ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3 yumurta cok olmazmi acaba

3. toi avec moi

toi avec moi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    mavicim tarifini aldim deniyecegim pudra sekeri hic kullanmamaistim pohcalarda denemekte payda emegine saglik .banada afiyet olsun

pastane poğaçası! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. PAMUK POĞAÇA{pastahane poğaçası}

PAMUK POĞAÇA{pastahane poğaçası}

pastahane poğaçası pastane poğaçası pastahane pogacasi pamuk poğaça pamuk pogaca 1 su bardağı sıvıyağ 4 yemek kaşığı şeker 4 çay kaşığı tuz 1 adet yaş maya 1 bardak ılık su 1 bardak ılık süt yumurta sarısı aldığı kadar un mayayı su ve sütle beraber eritin.Diğer malzemelride koyup yumuşak bir hamur yapın.İç malzemeyi koyup üzerine yumurta sarısı sürün ve bir saat dinlendirin.Piştikten sonra...
  2. venedik poğaçası

venedik poğaçası

venedik poğaçası dereotlu pastane poğaçası venedik pogaça poğaça pogacasi Malzemeler: 3 su bardağı un 2 adet yumurta 1 yemek kaşığı toz şeker 1 yemek kaşığı tuz 1 paket margarin 1 paket yaş maya 1 su bardağı lor peyniri 1 demet ince kıyılmış dereotu 1 su bardağı rendelenmiş havuç 1 demet maydanoz 1 çay bardağı ılık su 1 tatlı kaşığı tuzot Üzeri için 2 yumurta sarısı ve susam Hazırlanışı: Unu...
  3. Tencere Poğaçası

Tencere Poğaçası

venedik poğaçası tencere poğaçası tencere pogacasi tencerede poğaça TENCERE POĞAÇASI MALZEMELER 4 yumurta 1 su b. yoğurt 1 su b. sıvıyağ 1 çay b.su 1 çorba k. tozşeker 1 çorba k. tuz 1 p. yaşmaya alabildiği kadar un iç harcı için: lor peyniri kırmızı biber maydanoz 1 yumurta akı üzeri için: 1 yumurta sarısı HAZIRLANIŞI Tencere poğaçası için ilk olarak tencere en kısık ateşe...
  4. Kahvaltı Poğaçası

Kahvaltı Poğaçası

kahvaltı poğaçası içindekiler * 750 gr un * 2,5 su bardağı süt (ılık) * 2 yemek kaşığı oda sıcaklığında tereyağı (küçük doğranmış) * 1,5 çay bardağı sıvıyağ * 1 tatlı kaşığı tuz * 1 yemek kaşığı toz şeker * 1 paket (2 tatlı kaşığı) instant maya veya 1 paketten biraz az yaş maya İçi : * 200 gr beyaz peynir + maydanoz hazırlanışı * Önce kuru malzemeyi karıştırın. Ekmek makinesinde...
  5. Pastane Simiti

Pastane Simiti

Malzemeler: 250 gr un (yaklaşık 2- 2 ½ su bardağı) 1 yemek kaşığı şeker 3 yemek kaşığı zeytinyağı Yarım su bardağı ılık su (110 ml) yarım tatlı kaşığı Tuz ¼ paket yaş maya (42 gr’lık paketin dörtte biri) veya 1 yemek kaşığı bira mayası Tezgâhın üstünü yağlamak için: 3 yemek kaşığı zeytinyağı Üstüne: Bolca susam büyük bir salata kâsesi içinde su Yapılışı: Ilık su, şeker, tuz,...

Sayfayı Paylaş