gebe
  1. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163

Pastane usulu un kurabiyesi

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında Asena_Sule tarafından paylaşıldı.

pastane usulu un kurabiyesi bunun ufak bi püf noktası var bu sayede aynı pastaneden alınanlar gibi ağzıda dalıyor çok hoş bi tadı oluyor öncelikle püf noktasını söyleyim sizlere patanelerde biskin margaraini kullanılıyor o yüzden ev yapımından farklı oluyor bunu evde kendimizde yapabilirz 250 gr margarini önce eritelim sonra ılığınca buz dolabıan koyup donmasını bekleyelim donunca yağ üst kısma çıkıyor altında suyu kalıyor o suyu döküp üst kısımda donan yağı oda sıcaklığında bekletip kabımızın içine koyuyoruz
    gelelim malzemelerimize

250 gr margarin dediğim şekilde hazırlanmış
    4 su bardağı un
    1 su bardağı pudra şekeri

bütün mazlemelerimizi bi kabın içine koyuyoruz kıvamını bulana kadar yoğuralım sonra şekil verip 100 derecede fırında pişirelim hafif pembeleşmeye dönmeye yakın fırından çıkarıp servis kabına alıp üzerine pudra şekri serpelim vee un kurabiyemzi hazır oldu afiyetle yiyelim :)

Arzu 18 bunu beğendi.
  2. AngelShe

AngelShe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    harıka görünüyor olsada yesek:)

Asena_Sule bunu beğendi.
  3. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    angell yaparsan olur olursada yer sin :)

AngelShe ve aysen* bunu beğendi.
  4. AngelShe

AngelShe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    ilk fırsatımda yapıcam canım:)

Asena_Sule bunu beğendi.
  5. ayça saydan

ayça saydan Forum Okuru

ya ben bu tarifi tıpatıp yaptım ama normal kurabiyeye benzedi ne yapmam lazımm :kahve:

6. Arzu 18

Arzu 18 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    37
    Ödül Puanları:
    18
  7. nagihan1

nagihan1 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Ellerinize sağlık ...

Pastane usulu un kurabiyesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Un Kurabiyesi

Un Kurabiyesi

Malzemeler : 1 adet yumurtanın akı 1 paket margarin ( oda sıcaklığında bekletilmiş ) 3 yemek kaşığı pudra şekeri 1 çay kaşığı kabartma tozu 3 su bardağı un Pişirirken kullanmak üzere yağlı kağıtHazırlanması : Margarin , yumurta akı , pudra şekeri ve kabartma tozunu iyice karıştırdım. Unu ekleyerek , tekrar karıştırdım. İstediğim büyüklükte yuvarlaklar yaptım ve tepsiye dizdim. Üzeri...
  2. Un Kurabiyesi Lorlu

Un Kurabiyesi Lorlu

Malzemeler 1 Paket Margarin 1 Adet Yumurta 1 Su Bardağı Yoğurt 4 Su Bardağı Un 1 Su Bardağı Şeker 1 Paket Kabartma Tozu İç İçin: 300 gr Lor Peyniri 2 Su Bardağı Şeker Üzerine: 1 Su Bardağı Pudra Şe Yapilis Tarifi Yumuşatılmış margarini geniş bir kabın içine alalım.İçine yumurtayı,yoğurdu ve 1 su bardağı şekeri ilave ederek yoğuralım.Krem kıvamına geldiğinde elenmiş unu ve...
  3. un kurabiyesi

un kurabiyesi

nişastalı un kurabiyesi tarifi nişastalı un kurabiyesi buğday kurabiye buğday nişastasız Malzemeler: 1 paket margarin, oda sıcaklığında (ben tereyağı kullandım) 1 kahve fincanı sıvıyağ 3 kaşık pudra şekeri 4 kaşık buğday nişastası Alabildiği kadar un (4,5 - 5 bardak) 1 çay bardağı pudra şekeri (Üzeri için)Hazırlanması: Margarin, sıvıyağ ve pudra şekerini krema kıvamına gelene kadar...
  4. Un Kurabiyesi

Un Kurabiyesi

En sevdiğim kurabiye çeşitlerinden birisidir.kokusu bile hoşuma gidiyor bu kurabiyenin :D Çok acıktım sanırım :D Kullanılan Malzemeler: 1 paket oda sıcaklığında tereyağ veya margarin 1 çay bardağı kadar sıvıyağ 1 su bardağı dolusu pudra şekeri (şekerli seviyorsanız miktarını bir buçuk su bardağı yapabilirsiniz..) 4 bardak un (Kulak memesinden biraz daha sert bir kıvamda olmalı un...
  5. Un kurabiyesi

Un kurabiyesi

Merhaba, Malzemeler 1 paket tereyağı, oda sıcaklığında 1 çay bardağı sıvıyağ 6 yemek kaşığı pudra şekeri 4 yemek kaşığı buğday nişastası 1 paket şekerli vanilin Alabildiği kadar un ( Yaklaşık 4 su bardağı ) 1 çay bardağı pudra şekeri ( Üstüne serpmek için) Yapılışı 1- Tereyağ, sıvıyağ,vanilini ve pudra şekerini krema kıvamına gelene kadar karıştırın. Nişasta ve unu ekleyerek hamuru...

Sayfayı Paylaş