gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Pastırmalı Kuru Fasulye

Konu, 'Et Yemekleri' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

kuru fasulye yemeği tarifi pastırmalı kuru fasulye nasıl yapılır reçetesi hakkında bilgi için yazımıza buyrun melekler hayatımda ben hiç kuru fasulye yapmamıştım melekler ama hiç yapmayacağım anlamına da gelimyor niyetime koydum ve denedim :D:D
    yanında http://www.meleklermekani.com/pilavlar/177310-tavuklu-pilav.html ile müthiş güzel oluyor melekler :D:D

http://www.meleklermekani.com/yemek-tarifleri/198265-kuru-fasulye-tarifi-verebilirmisiniz.html diye ama kimse tarif vermedi :hıh: bende kendim yaptım zaten :D:D

İşte benim elimden kuru fasulye :D:D

Malzemeler ;

2 su bardağı akşamdan ıslatılmış fasulye
    2 adet domates
    1 adet kuru soğan
    3 yemek kaşığı salça
    pastırma ( ben göz kararı koydum isteğe bağlı)
    sıvı yağ, tereyağ
    tuz,karabiber, pul biber, kekik

yapılışı

fasulyeler bir gece önceden ıslatılır. ben ıslatmıştım ama düdüklü tencere fobim olduğu için tencere de yapmak istedim ve ıslanmış fasulyelerimi birde tencerede iyice haşladım. diğer tarafta soğanları ince ince kıydım ve yağda kavurdum ardından pastırmaları ilave ettim ve karıştırmaya devam ettim. salçayı ekledim kavurdum.
    ardından haşlanmış fasulyelerimi ekledim ve bir kez daha karıştırdım. arkasından suyunu ilave ettim ve kaynamaya bıraktım.

sonuç enfessssssssssssssss:kedi:

Deneyin pişman olmazsınız :muz:

Pastırmalı Kuru Fasulye konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kuru fasulye alternatif tıb

kuru fasulye alternatif tıb

fasulye ıslatma kuru fasulye ıslatma ıslatmak kuru nasıl ıslatılır rüyada bakliyat görmek Baklagillerden olan kuru fasulye tam bir protein deposu. İçerdiği hayvansal olmayan protein ve lifli yapısı ile kırmızı etten bir eksiği bulunmayan kuru fasulye, vejetaryen beslenme için de bir alternatif.Bununla birlikte sağlıklı beslenme diyetlerinde rahatlıkla tercih edilebilecek bir yiyecek. Protein...
  2. Nohut ve kuru fasulye ezmeSİ

Nohut ve kuru fasulye ezmeSİ

İçindekiler 2 yemek kaşığı nohut veya fasulye 1 çay kaşığı yağ 2 su bardağı su Yapılışı Nohut, fasulye ayıklanır, yıkanır ve 8-10 saat süreyle ıslatılır. Islatma suyu dökülür. Yumuşayan nohut ve fasulyenin kabukları soyulur. Üzerini 1-2 parmak geçecek kadar su ile yumuşayıncaya kadar pişirilir. Pişen nohut, fasulye haşlama suyu içinde çatalla ezilir. Haşlama suyu dökülmez.
  3. Resimli Denenmiş...Sucuklu Kuru Fasulye Tarifi

Resimli Denenmiş...Sucuklu Kuru Fasulye Tarifi

kuru fasulye tarifi sucuklu kuru fasulye tarifi sucuklu nasıl yapılır fasülye Yukarda gördüğünüz benim yaptığım arkadaşlar.Harika oldu gerçekten .Şiddetle tavsiye ederim.Eşim parmaklarını yedi :) Malzemeler: * 2 su bardağı kuru fasulye, * 1 büyük soğan, * yarım kangal sucuk, * 1 tepeleme kaşık salça, * karabıber kırmızı biber, tuz, *...
  4. Kuru Fasulye Tarifi Verebilirmisiniz ?

Kuru Fasulye Tarifi Verebilirmisiniz ?

yemek tarifleri kuru fasulye tarifi nasıl yapılır malzemeler hakkında bilgi için yazımıza buyrun melekler Arkadaşlar merhaba; Acemi bir evli bayan olarak Sizden bir bilgi öğrenmek gerek :D:D yemek yapmayı evlendikten sonra öğrendimm ve kendimi bayağı geliştirdim ama hayatımda hiç kuru fasulye yapmadım ben :D:D nette gezinip tarif bulmak yerine denemiş güvenirlir siz meleklerden tarif...
  5. kuru fasulyeyi pişrirken kabukları soyulmaması için

kuru fasulyeyi pişrirken kabukları soyulmaması için

merhaba ben yeni evliyim kuru fasulye pişirmek istiyorum ama önceki denemelerimde sürekli kabukları çıktığı için güzel bir görünüm elde edemedim :( siz ne yapıyorsunuz kabukların çıkmaması için?

Sayfayı Paylaş