gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

patates mıhlama

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

patates mıhlama patates yemek çeşitleri yemeği çeşitleri patatesli yemek mıhlaması tarifi Malzemeler : • Patates 8 orta boy • Soğan 2 orta boy • Sıvı yağ 6 yemek kaşığı • Tuz 2 tatlı kaşığı • Kara biber 1/2 tatlı kaşığı • Kekik 1 1/2 tatlı kaşığı • Yumurta 6 adet • Kırmızı biber 1/4 tatlı kaşığı Hazırlanışı : Patatesleri yıka, haşla, soy, rendele. Soğanı soy, yıka, ince ince doğra, 40 santimetre çapında bir tepsiyi 1 yemek kaşığı yağ ile yağla. Kalan yağ ve soğanı tencereye koy, kapağı kapat, kısık ateşte ara sıra karıştırarak 4-5 dakika öldür, ocağı kapat. Patates, 1 1/2 tatlı kaşığı tuz, karabiber ve kekiği soğana ekle, karıştır, tepsiye düzgünce yay, üzerinde yumurta sayısı kadar oyuk aç. Yumurtaları yıka, ayrı bir kaba, tek tek kırarak, tazeliğini kontrol ettikten sonra oyuklara koy, üzerlerine kırmızı biberi ve kalan tuzu serp. 0nceden kızdırılmış, orta sıcaklıkta ki fırında 10 dakika kadar üzeri kapalı, 5 dakika kadar da açık olarak pişir

patates mıhlama konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Patates

Patates

Mal ve nimete, Birçok patates aldığını görmek bolluk ve bereketli geçecek bir yıla, Patateslerin bir kısmının çürük olduğunu görmek nimetin bin kısmının elden çıkmasına yahut şüpheli kazanca delalet eder.Rüyada patates görmek mal, nimet, şöhret, sevinç ve rahatlığa işarettir. Patates soymak, kısmete ve arzu edilen bir murada; patates ekmek, yeni ve çok kazançlı bir işe başlayacağınıza; patates...
  2. patates

patates

(Solanum tuberosum / Boyu 60-80 cm’ye varan, beyazimsi-pembemsi çiçekler açan, yumrulari hâriç zehirli otsu bitkiler. Bitkinin toprak altinda kalan yumrulari “patates” olarak bilinir. Bu yumrular nisasta bakimindan zengin oldugundan önemli bir besin maddesidir. Bitkinin toprak üstü kisimlarinda zehirli alkoloitler bulunmasina karsilik yumrulari zehirli degildir. Ancak çimlenmis patateslerde de...
  3. Patates

Patates

(Solanum tuberosum / Boyu 60-80 cm’ye varan, beyazimsi-pembemsi çiçekler açan, yumrulari hâriç zehirli otsu bitkiler. Bitkinin toprak altinda kalan yumrulari “patates” olarak bilinir. Bu yumrular nisasta bakimindan zengin oldugundan önemli bir besin maddesidir. Bitkinin toprak üstü kisimlarinda zehirli alkoloitler bulunmasina karsilik yumrulari zehirli degildir. Ancak çimlenmis patateslerde de...
  4. Kuymak(mıhlama)

Kuymak(mıhlama)

yumurtalı mıhlama kuymak tarifi video kuymak nasıl yapılır video mıhlama nasıl yapılır yapımı Malzemeler 2 su bardağı su 1 çay bardağı mısır unu 1 su bardağı Aho peyniri, dil peyniri (didilmiş) veya taze kaşar peyniri (rendelenmiş) 125 gr tereyağı Yapılışı Derin bir tavada yağı eritin, mısır ununu ekleyerek 5 dakika kadar çevirin. Peynirini katın. Peynir hafifçe eriyince...
  5. Kremalı Patates

Kremalı Patates

kremalı patates kremalı patates tarifi kremalı patates nasıl yapılır Ben ilk duydugumda cok merak etmistim tadi nasil olcak diye.Ilk firsatta denedim ve cok begendim.Sizde begenirsiniz insallah... Malzemeler 1,5 kg Patates 250 ml Krema 250 ml Süt 200 gr Kasar peynir Tuz Karabiber Muskat cevizi tozu Yapilisi Patatesleri fazla kalin olmayacak sekilde dograyin.Krema süt ve baharatlarla...

Sayfayı Paylaş