gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

patates tarlası‏

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

rüyada patates tarlası rüyada patates kazmak tarlası görmek
    PATATES TARLASI
    Nebraska'da yaşlı bir adam yaşardı. Patates ekimi için bahçeyi bellemesi gerekiyordu, lakin bu çok zor bir i şti. Tek oğlu olan David ona yardım edebilirdi, fakat o da hapisteydi. Yaşlı adam oğluna bir mektup yazdı ve müşkülatını izah etti.

Sevgili David,
    Patates bahçemi belleyemeyeceğimden, kendimi çok kötü hissediyorum.
    Bahçeyi kazmak için oldukça ya şlanmış sayılırım. Burada olsan bütün derdim bitecekti.

Biliyorum ki sen bahçeyi benim için hallederdin.
    Sevgiler
    Baban

Bir kaç gün sonra oğlundan bir mektup aldı.
    Babacığım,
    Allah aşkına bahçeyi kazma, ben oraya cesetleri gömmüştüm.
    Sevgiler
    David

Ertesi gün sabaha karşı saat 04:00' de FBI ve yerel polis ç ıka geldi ve tüm sahayı kazdılar, lakin hiç bir cesede rastlamadılar. Yaşlı adamdan özür dileyerek gittiler.
    Ayni gün yaşlı adam oğlundan bir mektup daha aldı.

Babacığım,
    Simdi patatesleri ekebilirsin. Bu şartlarda yapabileceğimin en iyisini yaptım.
    Sevgiler
    David

BİR GÜÇLÜKLE KARŞILAŞTIĞINIZDA,

KENDİNİZE BİR KAÇIŞ YOLU DEĞİL,

BİR ÇIKIŞ YOLU ARAYIN.

D. L. Weatherford

patates tarlası‏ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Patates

Patates

Mal ve nimete, Birçok patates aldığını görmek bolluk ve bereketli geçecek bir yıla, Patateslerin bir kısmının çürük olduğunu görmek nimetin bin kısmının elden çıkmasına yahut şüpheli kazanca delalet eder.Rüyada patates görmek mal, nimet, şöhret, sevinç ve rahatlığa işarettir. Patates soymak, kısmete ve arzu edilen bir murada; patates ekmek, yeni ve çok kazançlı bir işe başlayacağınıza; patates...
  2. patates

patates

(Solanum tuberosum / Boyu 60-80 cm’ye varan, beyazimsi-pembemsi çiçekler açan, yumrulari hâriç zehirli otsu bitkiler. Bitkinin toprak altinda kalan yumrulari “patates” olarak bilinir. Bu yumrular nisasta bakimindan zengin oldugundan önemli bir besin maddesidir. Bitkinin toprak üstü kisimlarinda zehirli alkoloitler bulunmasina karsilik yumrulari zehirli degildir. Ancak çimlenmis patateslerde de...
  3. Patates

Patates

(Solanum tuberosum / Boyu 60-80 cm’ye varan, beyazimsi-pembemsi çiçekler açan, yumrulari hâriç zehirli otsu bitkiler. Bitkinin toprak altinda kalan yumrulari “patates” olarak bilinir. Bu yumrular nisasta bakimindan zengin oldugundan önemli bir besin maddesidir. Bitkinin toprak üstü kisimlarinda zehirli alkoloitler bulunmasina karsilik yumrulari zehirli degildir. Ancak çimlenmis patateslerde de...
  4. bekar patates

bekar patates

MALZEMELER 4 adet haşlanmış patates 1 adet haşlanmış havuç 1 kase yoğurt 1 kaşık mayonez 1 tatlı kaşığı domates salçası 4 diş sarımsak tuz, 2 çay kaşığı nane, 1 çay kaşığı dövülmüş pul biber 1 yemek kaşığı tereyağ 2 yemek kaşığı sıvıyağ Bir tutam maydanoz HAZIRLANIŞI Haşlanmış patatesler ile havuç sıcak sıcak soyulur ve salata yapar gibi doğranır.Tuzlanarak derin bir servis tabağına...
  5. Patates boranisi

Patates boranisi

yöresel erzurum yemeklerinden Bu yemeği davet yemeklerinizde et yemeklerinin yanında ara sıcak olarak servis yapabileceğiniz gibi, günlük sofralarınızda ana yemek olarak da kullanabilirsiniz. aynı tarifin bir de yumurtalı olanı mevcut."Yumurta Boranisi" olarak adlandırılan bu borani de aynı patates boranisinin hazırlanma aşamalarından geçiyor.Tek farkı patates yerine yumurta...

Sayfayı Paylaş