gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Patatesli brokkoli gratin

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

brokkoli yemekleri brokkoli yemegi brokoli yemegi Malzemeler:
    600 gr. haslanmis Patates
    700 gr. brokkoli
    100 gr. kasar peyniri
    500 gr. Süt (sütü´e labne´de karistirabilirsinz, ben bazen 400 gr. süt ve 100 gr. labne koyuyorum)
    1 dis sarimsak
    3 tane yumurta
    tuz, karabiber

Haslanmis Patatesleri soyup ve yarim cm kalinliginda dilimleyin. Bir tencerede tuzlu suyu kaynatin ve brokkolileri temizledikten ve kestikten sonra 3 dakikaligina kaynar suya koyun ve haslayin ve sonrada soguk suyla yikayin.

Firini 200 derece´ye getirin. Sütü ve yumurtayi iyicene cirpin, rendelenmis peyniri de süte karistirin, tuz, karabiber ve sarimsaki da en son olarak ekleyin ve bir daha karistirin.

Bir gratin- cam veya ona benzer bir kabini yaglayin, patatesleri ve brokkoli´yi sira sira dizin, son olarak süt karisimini üzerine dökün ve 25 dakikaligina firina sürün.

Patatesli brokkoli gratin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. patatesli yumurta

patatesli yumurta

malzemeler: patates yumurta yağ tuz karabiber kırmızıbiber Not: patates ve yumurtanın miktarı isteğe ve kişi sayısına bağlı olarak ayarlanacağı için ölçü vermedim) yapılışı: patatesleri küçük küçük küpler şeklinde doğrayın ve sıvıyağda iyice kavurun (pişene kadar kavrulacak) patateslerin piştiğinden emin olduktan sonra yumurtaları kırın ve güzelce karıştırın.üzerine tuz,karabiber,ve kırmızı...
  2. patatesli omlet

patatesli omlet

patatesli omlet nasıl yapılır patatesli yumurtalı omlet video patateslı Malzemeler 6 adet çok minik küpler halinde kesilmiş küçük patates (tatlı patateslerle yaptım ben) 3 adet tatlı yeşil biber (ince doğranmış) 1/2 su bardağı 15 dakika sıcak suda bekletilip fazla suyu sıkılmış ve minik dilimlenmiş kurutulmuş domates 100 gr. ufalanmış beyaz peynir 100 gr. rendelenmiş kaşar peyniri 1/2 su...
  3. Fırında Gratine Çilek

Fırında Gratine Çilek

Malzemeler 250 gr. çilek 1 çay bardağı portakal likörü 4 yumurta akı 1 su bardağı toz şeker 2 adet portakal Krema için: 1,5 su bardağı süt 1 çay bardağı toz şeker 1 çay bardağı un 1 adet yumurta Yemegin Yapilisi Gratine çileğin kremasını hazırlamak için, süt ve şekeri bir kaba koyup kaynatın. Un ve yumurtayı bir kapta çırpın. Kaynamakta olan süte yavaş yavaş karıştırarak ilave edin....
  4. Patatesli omlet

Patatesli omlet

kahvalti tarifleri kahvaltı tarifleri Malzemeler: -4 adet yumurta -2 tane orta boy patates -Kimyon, karabiber, tuz -Patatesleri kızartmak için sıvıyağ Yapılışı: Patateslerimiz soyup, küp şeklinde doğruyoruz. Kızgın yağda kızartıp, omlet tavamıza alıyoruz. Derin bir kaseye yumurtalarımızı kırıp, baharat ve tuzumuzu ekleyip, çırpıyoruz. Çırpılmış yumurtalarımızı, ocağa aldığımız...
  5. Patatesli meze

Patatesli meze

patates mezeleri patatesli mezeler patatesli yoğurtlu meze meze patates Kızlar size lezzetli bir meze tarifi buyrun bakalım:) MALZEMELER 5 adet küçük boy patates 3 diş sarımsak 1 adet orta boy limon 1 çay kaşığı toz biber 1 çay kaşığı kimyon 1_2 dal dere otu ve maydonoz 1 çay kaşığı tuz 1 yemek kaşığı zeytinyağ süslemek için süzme yoğurt HAZIRLANIŞI Patatesleri fırın tepsisine koyarak...

Sayfayı Paylaş