gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Patatesli ev böreği

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

patatesli ev böreği Yufkasını kendi elinizle açıp ,sevdiklerinizle paylaşacağınız nefis patatesli ev böreği tarifi kızlar mutlaka deneyin:)

MALZEMELER

1 Yemek kaşığı yoğurt
    1 çay bardağı sıvıyağ
    3 yemek kaşığı tereyağ
    2 adet yumurta(birinin sarısı üzeri için)
    1 paket kabartma tozu
    tuz
    un

İÇİ İÇİN

2 adet patates
    yarım demet maydonoz
    1 çay kaşığı karabiber
    tuz

HAZIRLANIŞI

Tüm malzemeyi derin bir kaba alıp aldığı kadar un ile orta sertlikte hamur elde edin.Avuç büyüklüğünde parçalar koparıp merdaneyle yufkalar açın .Patateslerin kabuklarını soyup haşladıktan sonra rendeleyin.Maydonzları incecik kıyıp üzerine ilave edin.Tuz ve karabiber ekledikten sonra kaşık yardımıyla karıştırın.Açtığınız yufkaların üzerine tavada erttiğiniz teryağını sürün.Ortalarına patatesli harçtan koyup rulolar yapın.Üzerlerine yumurta sarısı sürüp 185 dereceli fırında 40_45 dk pişirin

sıcak servis yapın

2. sevil-78

sevil-78 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ellerinize sağlıkkkkkkkk...

Patatesli ev böreği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Patatesli Rulo böreği

Patatesli Rulo böreği

yufkasız patatesli börek patatesli rulo börek yufkalı rulo patates böreği , PATATESLİ RULO BÖREK Bu börek benim çok severek yaptığım ve herkezin çok beğenerek yediği bir börek çeşididir.Eminim sizde deneyip memnun kalırsınız. Malzemeler 5 adet yufka 4 adet orta boy patates 3 adet yumurta 1 su bardağı yoğurt 100 gr lor peyniri 1 Demet maydanoz Yarım çay bardağı sıvıyağ Tuz ve...
  2. Evde Simit Ve Puf Böreği Yapmak

Evde Simit Ve Puf Böreği Yapmak

mayalı simit tarifi mayalı simit mayali tarifi mayasız tarifleri SİMİT TARİFİ Malzemeler 1 kg. simitlik un 10 gr. yaş maya 15 gr. tuz su 2 yemek kaşığı üzüm pekmezi simitlik susam (beyaz susamdan daha koyu renkli. )Hazırlanışı: 1- Unu ve tuzu bir kaba koyun, ortasını havuz yapıp sıcak suda erittiğiniz mayayı ve aldığı kadar suyu ekleyip kulak kıvamına gelene kadar yoğurun. 2- 30...
  3. patatesli börek

patatesli börek

el yapımı patatesli börek ev yapımı patatesli börek oyunu Malzemeler:3 tane yufka3 tane patates1.5 su bardağı süt3 yumurtaYAPILIŞI: Patatesleri haşlayıp rendeleyin 3 yumurtayla sütü birazda tuz ekleyip çırpın patateslere dökün kırmızı biber, kimyon ,karabiber ekleyip 1 tane yufkayı serin karışımı iyice karıştırıp üzerine karışımdan birazını dökün üstüne ikinciyi yufkayı serin yine karışım...
  4. Patatesli rulo börek ***

Patatesli rulo börek ***

patatesli rulo börek yufkalı rulo börek yufkalı patatesli yufka böreği yufka böreği MALZEMELER: 3 adet yufka 7 adet patates 1 çorba kâsesi lor peyniri 1,5 su bardağı süt 1 yumurta 1/2 su bardağı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı kuru nane 1 tatlı kaşığı pul biber üzeri için: 1 kâse yoğurt 1 yumurta bir tutam tuz YAPILIŞI: Patateslerin kabuklarını soyup dörde...
  5. Ev Yapımı Çarşaf Böreği nasıl yapılır ya

Ev Yapımı Çarşaf Böreği nasıl yapılır ya

Kızlar kocam çarşaf böreği yapmamı istiyor ya ben ne bilim çarşaf böreğini de diyemiyorum normal börek yapmayı zaten zor biliyorum:) Sizden bu konuda bana yardım etmenizi de istiyorum lütfen Ev Yapımı Çarşaf Böreği nasıl yapılır tarifini verin.

Sayfayı Paylaş