gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

patatesli yumurta

Konu, 'Yumurta Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

malzemeler: patates
    yumurta
    yağ
    tuz
    karabiber
    kırmızıbiber
    Not: patates ve yumurtanın miktarı isteğe ve kişi sayısına bağlı olarak ayarlanacağı için ölçü vermedim)

yapılışı:
    patatesleri küçük küçük küpler şeklinde doğrayın ve sıvıyağda iyice kavurun (pişene kadar kavrulacak) patateslerin piştiğinden emin olduktan sonra yumurtaları kırın ve güzelce karıştırın.üzerine tuz,karabiber,ve kırmızı biberide ekleyin.servis yapın.makarnayla çok iyi bir ikili olacağını düşünüyorum.

patatesli yumurta konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yumurta

Yumurta

rüyada yumurta toplamak ruyada toplamak rüyada görmek kümesten topladığını görmek Rüyada yumurta zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Ayrıca evliliği de işaret eder. Rüyada yumurta zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Ayrıca evliliği de işaret eder. Yumurtayla dolu bir yuva, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Yumurta yediğinizi gördüyseniz, aile içi gerginlikler oluşacağına işarettir....
  2. patatesli omlet

patatesli omlet

patatesli omlet nasıl yapılır patatesli yumurtalı omlet video patateslı Malzemeler 6 adet çok minik küpler halinde kesilmiş küçük patates (tatlı patateslerle yaptım ben) 3 adet tatlı yeşil biber (ince doğranmış) 1/2 su bardağı 15 dakika sıcak suda bekletilip fazla suyu sıkılmış ve minik dilimlenmiş kurutulmuş domates 100 gr. ufalanmış beyaz peynir 100 gr. rendelenmiş kaşar peyniri 1/2 su...
  3. Patatesli meze

Patatesli meze

patates mezeleri patatesli mezeler patatesli yoğurtlu meze meze patates Kızlar size lezzetli bir meze tarifi buyrun bakalım:) MALZEMELER 5 adet küçük boy patates 3 diş sarımsak 1 adet orta boy limon 1 çay kaşığı toz biber 1 çay kaşığı kimyon 1_2 dal dere otu ve maydonoz 1 çay kaşığı tuz 1 yemek kaşığı zeytinyağ süslemek için süzme yoğurt HAZIRLANIŞI Patatesleri fırın tepsisine koyarak...
  4. Patatesli Mücver

Patatesli Mücver

patates mücveri patatesli mücver Patates Mücver Mevsimin en lezzetli sebzeleriyle hazırlanan, baharatlarla tatlandırılan patates mücver tarifini sizlerle paylaşıyorum yapasım geldi kabak sevmeyenler içinde ideal :) Patates Mücver Malzemeler, 4 adet orta boy patates 2 adet orta boy havuç 3 adet yumurta 1 yemek kaşığı doğranmış dereotu 2 yemek kaşığı un 1 çay kaşığı...
  5. yumurta(=

yumurta(=

hemen hemen her sabah kahvaltımızda,soframıza konan bu yumurtalar bakın ne çilelerle geliyorlar o sofraya:haha: BAZEN ENDİŞE BAZEN ACI BAZEN SON YAKARIŞ BAZEN KADER YA HAYİNLİK(= SON VEDA=(

Sayfayı Paylaş