Patlıcan Dolapta Nasıl Saklanır?

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

1. ASİMELEK

ASİMELEK Well-Known Member

patlıcan dolapta nasıl saklanır patlcan yemeği tarifi kışlık patlıcanlar buzlukta nasıl saklanmalı hakkında bilgiler için meleklermekani.com
    geçtiğimiz gün köyden getirdiğimiz domateslerle konserve yapmıştım ve ilk defa yapmama rağmen çok güzel oldu :D:D domates konservesi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız Domates Konservesi Nasıl Yapılır? adlı yazımızı okuyabilirler :D:D

şimdi size annemin yaptığı benimde annemi örnek alıp yaptığım patlıcanı nasıl saklıyoruz anlatayım melekler:D:D

evde geçmiş günden kalma patlıcanlar vardı israf olmasın diye buzluğu koymayı düşündüm ama hiç koymadığım için anneme sordum oda anlattı bende sizlerle paylaşıyorum.

4 adet patlıcan
    5 adet biber
    6 adet domates
    bir tutam tuz
    biraz yağ

önce patlıcanları alacalı soyup biraz tuz serperek acısının çıkmasını sağlayın.
    yağı tencereye alıp biberleri atın hafif kavurduktan sonra patlıcanları atın ve altını kısıp kapağını kapayın patlıcanlar hafif öldükten sonra ( dikkat edin hiçbir malzemeyi çok pişirmiyoruz hafif diri olucak) içerisine domatesleri ekleyip tuzunu atıp biraz pişiriyoruz.
    altını kapatıp yemeğimizi ılımaya bırakıyoruz. ve ayarladığımız buz dolabı poşetlerimize yassı şekilde koyup hava bırakmayacak şekilde ağızlarını sıkıca bağlıyoruz ve bozdolabımızın buzluğuna atıyoruz kışında çıkarıp afiyetle yiyoruz :D:D

siyahinci50 bunu beğendi.
  2. siyahinci50

siyahinci50 Active Member

hemen deneyeceğim böylesini hiç denememiştim,hem çalışanlar için güzel olurkısa zamanda pişer:) tşk canım

Patlıcan Dolapta Nasıl Saklanır? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kozmatik Ürünleri Nasıl Saklanır

lens nasıl saklanır Güzellik malzemeleri kadınların vazgeçilmezleri ara*sında yer alır. Ancak çoğu zaman bunlar tama*men bitmeden atılır. Oysa, yapacağınız birkaç kurnazlıkla rujunuzu bitene kadar kullanabilir ya da maskaranızı kuru*maktan kurtarabilirsiniz. [B]Bakım kremlerini buzdolabında saklayın[/B] Bakım kremlerinin üzerlerinde son kullanma tarihi belir*tilmemişse en fazla 30 ay...
  2. hangi yiyecek nasıl saklanır?

soğan nasıl saklanır avakado nasıl saklanır kıyma dolapta kaç gün et buzdolabında kaç gün kıyma [B][SIZE=3][COLOR=#ff00ff][/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff00ff][/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff00ff][/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff00ff][/COLOR][/SIZE][/B] [B][SIZE=3][COLOR=#ff00ff][COLOR=red]Yiyeceklerin saklanması sağlığımız için çok önemli.İlk günki gibi taptaze...
  3. Maskara (Rimel) Nasıl Saklanır

[SIZE=1][FONT=verdana][B]maskara, rimel, nasıl saklanır, nasıl sürülür hakkında detaylı bilgiler [/B][/FONT][/SIZE] [IMG]http://www.meleklermekani.com/imagehosting/makyajrimelgoz-9182.jpg[/IMG] Maskara makyajın olmazsa olmazıdır...Kusursuz bir makyaj için maskaranın iyi olması ve doğru şekilde saklanması gerekir...Maskaranın nasıl saklanacağına dair ipuçları bu yazımızda melekler...
  4. Sarımsak Nasıl Saklanır ?

[B]sarımsak nasıl saklanır sarımsak saklama yöntemi sarımsak saklama yolları[/B] Binbir derde şifa, yemeklere müthiş bir lezzet veren sarımsak bugün kü konumuz melekler :) Yendikten sonra ağızda oluşan kokusu olmasa daha iyi ama her güzel şeyin bir kusuru var işte :) Sarımsakları gerektikçe soyup kullanırız. Ancak bir seferde soyayım bir daha da uğraşmayayım diyorsanız, sarımsaklamanın...
  5. Yaş Pasta Nasıl Saklanır

Yaş Pasta Nasıl Saklanır? Arkadaşlar biz küçük bir aileyiz ve ara ara eşim yaş pasta alıyor kızım çok sevdiği için bende evde hep bulunsun istiyorum ama bu yaş pastayı nasıl saklayacağımı bilmiyorum sizce Yaş Pasta Nasıl Saklanır ?

Sayfayı Paylaş