gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Patlican Rulo

Konu, 'En Güzel Tarifler' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

soğuk meze patlican rulo nasıl yapılır malzemeleri hakkında bilgiyi buradan bulabilirsiniz

Patlican rulo ya bayılırım. Gerçi patlicanın herşeyi beni cezbeder. Özellikle patlican ezme salataya ve patlican kebabı na.

Patlıcan,patlıcan olalı böyle lezzetli olmamıştır buna emin olun. Süper ve farklı tadı ile patlıcanın bu halini çok beğeneksiniz .

Evet hep bilikte bu tarife bakalım belki akşam sofranızda görmek istersiniz.

Malzemeler;

3 büyük tombul patlıcan
    2 domates
    zeytinyağı
    eski kaşar (150 gr)
    10 tane siyah zeytin
    taze fesleğen yok ise roka
    kekik
    tuz

Yapılışı;

Patlıcanları resimdeki gibi doğrayıp ekmek kızartma makinasında yağsız kızartın 2 tarafınıda.
    Domateslerin kabuklarını soyup rendeleyin(içini çıkartın) zeytinlerin çekirdeğini
    çıkartıp dilim dilim doğrayın.
    [​IMG]Patlıcanların ortasınakaşar peyniri zeytinleri hafif kekik tuz roka domates sosu bırakıp
    rulo yapın.Tepsiyi yağlayıp fırında 30 dakika pişirin afiyet olsun

Patlican Rulo konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. rulo köfte

rulo köfte

rulo köfte MALZEMELER 1/2 kg kıyma 2 adet bütün tavuk göğsü 2 dilim ekmek içi 250 gr mantar 1 baş soğan 2 adet domates tuz, karabiber HAZIRLANIŞI Kıyma, ekmek içi, tuz, karabiber ve soğanı yoğurup köfte hamuru yapın. Mantarları yıkayıp, haşlayın ve küçük parçalar halinde doğrayın. Tavuk göğüslerini haşlayıp, ufak parçalara ayırın. Hazırladığınız köfte hamurunu sert bir zemin üzerinde...
  2. Rulo

Rulo

Temiz kağıt rulosu geleceğin iyi olacağına işaret eder.
  3. Zeytinli rulo

Zeytinli rulo

zeytinli rulo ekmek Malzemeler: 3.5 su bardağı un 250 gr tereyağı 300 gr beyaz peynir 250 gr kokteyl zeytin 2 yumurtanın sarısı 2 çorba kaşığı susam Hazırlanışı: *Peyniri rendeleyin. Tereyağını eritin. Un, tereyağı ve peyniri çukur bir kapta karıştırın. Pürüzsüz bir hamur elde edinceye kadar yoğurun. *Hamuru merdaneyle 23 mm kalınlığında açın. 2 cm eninde ve 4 cm uzunluğunda...
  4. Patlican Kebabi ...

Patlican Kebabi ...

Selam hanimlar kendim bildigim ve yaptigim bi tarifi sizee soylemek istiyorum iste benim bildigim tarif umarim begenirsiniz:D Malzemeler:...
  5. Karadeniz usulu Patlican kizartmasi

Karadeniz usulu Patlican kizartmasi

karadeniz yemekleri patlican yemekleri kizartmalar patlican kizartmasi patlicanli yemekler yoresel yemekler konulari burada melekler Merhaba Melekler, Bugun karadeniz bolgesi yoresel patlican kizartmasinin tarifini sizlerle paylasmak istiyorum... Standart kizartmadan biraz daha farkli, cunku bu patlicanlari ilk goren balik saniyor:) Yapimi oldukca basit aslinda...Yanina da mis gibi tane...

Sayfayı Paylaş