gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Patlıcanı Nasıl saklamalıyım?

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

patlıcan nasıl saklanmalı patlıcan yemekleri patlıcan kızartması buzlukta nasıl saklanır Arkadaşlar buzluğuma patlıcan koymak istiyorum ama daha önce hiç koymadım nasıl yapacağımıda bilmiyorum.Kışın buzluktan çıkarıp bir imam bayıldı yapsakyada ne biliyim bir patlıcan salatası yapsak da yesek fenamı olur. hem kışın patlıcanlar acı ve hormonlu oluyor yazın ki gibi olmuyor. [​IMG]

sizden isteğim bana patlıcanları nasıl saklayacağımı yazarsanız sevinirim.

şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

melike gunduzalp bunu beğendi.
  2. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    oy oy oy nasılda konu açmış benim asim ben karnıyarıklık koyuyorum bazen kızartıp poşete atıp buzluğa atıyorum kışında hormonsuz çıkarıp yiyoruz güzel oluyo yani denemeni tavsiye ederim banada yolla imi yapınca :)

siyahinci50 ve ASİMELEK bunu beğendi.
  3. bebekyüzlüm

bebekyüzlüm Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    364
    Ödül Puanları:
    63
    bende palıcanları kızartıp koyuyorum.. karnıyarık kışın güzel oluyyorrr tavsiye ederim canımm

ASİMELEK bunu beğendi.
  4. siyahinci50

siyahinci50 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    28
    eşim ve çocuklarımın oldu heryerde yaşarım
    asimeleğim canım ben patlıcanı közleyip soyuyorum poşetleyip buzluğa atıyorum,içlerini oyuyorum çok hafif kızartıp dolmalık yapıyom,karnıyarıklık kızartıp poşetliyorum ve kesme şeker büyüklünde küp küp doğrayıp kızartıyom kışın güzel bir fırın yemeği oluyor hemde çalışan bayan için hazır az sürede pişen yemek oluyor:)

ASİMELEK ve melike gunduzalp bunu beğendi.
  5. melike gunduzalp

melike gunduzalp Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    asicim benim annem hep boyle yapar istersen dene.patlicanlarin sap kismini aldiktan sonra eninden iki esit parcaya bolup bir bicak yardimiyla kabuklari yarim cm kalinliginda kalana dek oyuyorum daha sora carsaf ignesi denilen buyukce bi iyneye ip gecirdikden sonra uc kisimlarinin biraz altinda siraya dizerek birbirlerine cok yaklasmiycak bir konumda bol gunes gorenbi yerde kurut sonra torbaya at sonrada buzluguna koy simdiden afiyet olsun:23:

ASİMELEK ve siyahinci50 bunu beğendi.
  6. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113
    hmm herkes kızartıp koymuş :D:D bende deneyeyim ozaman kışın hazır yemek olarak gelir elime demi aama teşekkür ederim kızlar çok sağolun :D:D

siyahinci50 bunu beğendi.
  7. hafsa sena

hafsa sena Forum Okuru

ama kızartıp buzluğa atmak zararlıymış. kansorejen madde ürüyormuş. nasıl olcak :(

Patlıcanı Nasıl saklamalıyım? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. besinleri nasıl saklamalıyız

besinleri nasıl saklamalıyız

besinleri nasıl saklamalıyız balık buzdolabında kaç gün dayanır pişmiş balık nasıl saklanır buzlukta ne kadar dayanır haşlanmış yumurta kaç gün Hangi besin, nasıl saklanmalı? Saklama koşulları doğru olmazsa, besin zehirlenmeleri söz konusu olabilir. Size bu konuda da bazı tavsiyelerimiz var. ÇİĞ ET VE BALIK Eve gelir gelmez hemen yerleştirin. Bu yiyecekler buzdolabında 2 günden...
  2. Parfümlerimizi Nasıl Saklamalıyız?

Parfümlerimizi Nasıl Saklamalıyız?

parfüm nerede saklanır parfüm, nasıl saklanır, nerede saklamak lazım, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Çeşit çeşit parfümler, mis gibi kokular..Hemen her melek kokuya bayılır,sevmeyeni daha duymadım.Bu güzel kokuları en verimli şekilde kullanabilmek için dikkat etmemiz gereken noktalar var.. * Parfümünüzün uzun ömürlü olmasını...
  3. Patlıcan Dolapta Nasıl Saklanır?

Patlıcan Dolapta Nasıl Saklanır?

patlıcan dolapta nasıl saklanır patlcan yemeği tarifi kışlık patlıcanlar buzlukta nasıl saklanmalı hakkında bilgiler için meleklermekani.com geçtiğimiz gün köyden getirdiğimiz domateslerle konserve yapmıştım ve ilk defa yapmama rağmen çok güzel oldu :D:D domates konservesi nasıl yapılır diye merak ediyorsanız Domates Konservesi Nasıl Yapılır? adlı yazımızı okuyabilirler :D:D şimdi size...
  4. cevizli patlıcan nasıl yapılır

cevizli patlıcan nasıl yapılır

Selam kızlar, ben bir meze tarifi arıyorum ama cevizli patlıcan.Bir yerde yedim tarifini alabilecğim samimiyette de değildim soramadım.Var mı bu tarifi bilen ?
  5. Patlıcan nasıl kurutulur ?

Patlıcan nasıl kurutulur ?

Patlıcan türk mutfağın da en çok kullanılan sebzelerden biri..Güveci,dolması,musakkası,kızartması hatta reçeli bile yapılan patlıcan kısacası severek tükettiğimiz bir sebze.Yaz sebzesi olan patlıcan adeta mutfakları şenlendiriyor diyebiliriz.Patlıcanın lezzetinin yanın da saymakla bitmeyen faydaları var.Yazımızın devamın da patlıcanın faydalarını ve patlıcanın kurutulması hakkındaki...

Sayfayı Paylaş