gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Patlıcanlı Lahmacun Nasıl Yapılır ?

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; patlıcanlı lahmacun nasıl yapılır hakkına bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, yemekten büyük keyif aldığımız lahmacunun içine patlıcan da girerse ne olur ? Bence gayet te güzel olur. Ha, ben lahmacuna yabancı madde istemem de diyebilirsiniz ama yeni lezzetlere de açık olmak lazım diyoruz ve patlıcanı sevenler için patlıcanlı lahmacun tarifini sizlerle paylaşıyoruz..

1 adet ekmek hamuru
    1 soğan
    3 domates
    200 gram kıyma
    4 diş sarımsak
    2 sivri biber
    1 çay bardağı su
    1 çay bardağı sıvı yağı
    6 yaprak maydanoz
    3 adet közlenmiş patlıcan

Ekmek hamurunu küçük bezelere ayırıp ince şekilde açın ve üzerine nemli bir bez örtün. Domatesi rendeleyin, sivri biberi çok ince kıyıp sarımsak, kıyma ve rendelenmiş soğanla harmanlayın. Bu harcı hamurların üzerine paylaştırın. Üzerine su ve zeytinyağı gezdirip 200 derecedeki fırında 20 dakika pişirip çıkartın. Bu arada közlenmiş patlıcanı bıçak darbeleriyle ezip pişirdiğiniz lahmacunların içine yerleştirin. Lahmacunları katlayın ve sıcak olarak ikram edin. Yanında bol maydanozla servis edebilirsiniz.

Patlıcanlı Lahmacun Nasıl Yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. lahmacun

lahmacun

pizza tavasında lahmacun Malzemeler: un ( bu isteginize göre bagli) ben 3 su bardagi un kullandim 1 paket yas maya 3 yemek kasigi yogurt gerektigi kadar sicak su tuz Harci icin: Kiyma ( buda isteginize göre bagli) ben 250gr kullandim 2 bas sogan maydanoz 1 sivri yesil biber 1,5 yemek kasigi domates salcasi yarim yemek kasigi biber salcasi siviyag tuz Hazirlanisi: Bir kabin icine Unu, yas...
  2. lahmacun içi nasıl hazırlanır

lahmacun içi nasıl hazırlanır

Kızlar, lahmacun içi nasıl hazırlanır ? Bana kendi tarifinizi en ince ayrıntısına kadar verebilir misiniz. Öyle sağdan soldan bilgi istemiorum. sizin tarifiniz nasıl onu söyleyin bana tek tek :)
  3. Evde Lahmacun Yapımı nasıl oluyor

Evde Lahmacun Yapımı nasıl oluyor

Merhaba arkadaşlar sizden bir konuda yardım isteyeceğim acaba aranızda Evde Lahmacun Yapımı bilen var mı evde lahmacun nasıl yapılıyor lütfen bana yazın.
  4. Kendi Ellerinizle Evde Lahmacun Nasıl Yapılır Buyrun Öğrenin

Kendi Ellerinizle Evde Lahmacun Nasıl Yapılır Buyrun Öğrenin

Ev yapımı lahmacun tarifi Evde nasıl lahmacun yapılır Dışarda lahmacun fırınlarında yiyip tadına doyamadığınız lahmacunu kendi evinizde, kendi mutfağınızda yapmak ister misiniz melekler ? O halde doğru yerdesiniz. Tüm hijyen kurallarına uyarak evde kendi ellerinizle hazırlayacağınız ev yapımı lahmacun tarifi için buyrun makalemize. Yanına da ev yapımı yoğurt ile hazırladığınız buz gibi...
  5. Evde Patlıcanlı Burger Nasıl Yapılır ?

Evde Patlıcanlı Burger Nasıl Yapılır ?

Patlıcanlı Burger Tarifi Patlıcanlı Burger Nasıl Yapılır Eğer et yemekten pek hoşlanmıyor sebzeyi tercik ediyorsanız fast food restoranları sizi hayli zora sokuyordur. Ama üzülmeyin şimdi sizlerle paylaşacağımız tarifle artık siz de burger yiyebileceksiniz. İştet patlıcanlı burger tarifi.. :tik: Malzemeler 2 patlıcan 2 domates 3 sap taze soğan sosu için: 3 çorba kaşığı süzme yoğurt...

Sayfayı Paylaş