gebe
  1. UzakMavi

UzakMavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0

Patronunuza kendinizi sevdirmek için 9 yol

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında UzakMavi tarafından paylaşıldı.

Patronunuza kendinizi sevdirmek için 9 yol
    Patronunuzla nasıl iyi ilişkiler kuracağınızı ve terfi edeceğinizi bilmek ister misiniz? Bunun yolu genel düşüncenin aksine, onun en iyi arkadaşı olmak ya da kendinizi iyi göstermeye çalışmak değil. İşte patronların söyledikleri. Siz de uygulayın, ofisin gerçek starı siz olun!
    1. Yanıtlayabileceğiniz sorular sormayın

Tabii ki patronunuza sorup onun onayını almak sizi rahatlatacaktır ama bir sonraki sefer önce kendinize sorun: "Bu soruyu benden daha iyi cevaplayabilir mi?" Genelde cevap "hayır" olur. İşinizi sizden daha iyi kimse bilmez. Önce kaynakları araştırıp kendiniz çözmeye çalışın.

2. Problemle değil çözümle gidin

En az 10 dakika bir çözüm düşünmeden problemi patronunuza götürmeyin. Zor bir konuyla gidip çözüm önermek, patronunuzu etkileyecektir.

3. Özür dilemeyin

Yanlış bir şey yaptıysanız söze hemen özür dilemekle başlamayın, sizi zayıf gösterir. Bir dahaki sefer bir hata yaptığınızda şunu deneyin: "Bu proje daha iyi olabilirdi", "Daha farklı yapmalıydım", "Bir sonraki sefer şöyle yapmayı düşünüyorum..." gibi. Patronunuz neyi yanlış yaptığınızdan çok ne öğrendiğinize dikkat edecektir.

4. Duygusallaşmayın

Sinir anında sakın e-mail atmayın. Sizi sinirlendiren bir e-mail'den sonra cevap yazmak istemek normal bir davranış. Cevabınızı hemen yazın ama göndermeyin. En az 30 dakika bekleyin, sonra orijinal e-mail'i ve cevabınızı tekrar okuyun. Profesyonellikten vazgeçmeyin

5. Görevinizin dışına çıkın

Yeni görevler deneyin. Bazen sizin için uygun zamanı bulmak istiyorsanız yeni işler denemelisiniz. Böylece yeni şeyler öğrenirsiniz ve patronunuz, takım ruhunuz ve yardım isteğinizden etkilenir.

6. Patronunuzun zekasını küçümsemeyin

Hastalık numarası yapmanın da yolları vardır. Hasta olduğunuzu ve işe gelemeyeceğinizi e-mail/mesaj atarak ya da İnsan Kaynakları yöneticisini veya bir çalışma arkadaşınızı arayıp bildiriyorsanız, bu yalan söylediğinizi gösteren bir işaret. Bir dahaki sefer büyüyün ve direkt patronu arayın.

7. Geribildirim isteyin ve verin

İletişim iki yönlüdür ve insanoğlu olarak pozitif yorumlara her zaman açığızdır. Eğer patronunuzun yaptığı herhangi bir şey hoşunuza gidiyorsa bunu ona söyleyin. "Toplantıdaki desteğiniz takdir edilecek bir davranıştı" gibi bir şey, davranışlarının sizin üzerinizdeki etkisini fark etmesine yardımcı olacaktır.

8. Mızmızlanmayı bırakın

Hepimiz arada sırada şikayet etmeyi severiz ancak, sık sık yaptığınızda çalışma arkadaşlarınız ve patronunuz herkesi kışkırtanın siz olduğunu fark edecektir. Her ufak problemde şikayet etmek yerine, ortalığı yatıştırarak çözüm aramak daha saygı değer bir davranıştır. Böylece gerçek bir problem olduğunda, insanlar sizi ciddiye alacaktır.

9. Üretici olun

Hepimiz işleri geliştirecek yeni projeler hakkında bir sürü dahiyane fikre sahibiz. Ancak fikirlerinizi listeleyip patrona göndermeniz yeterli değil. Sorumluluk almadığınız sürece, büyük ihtimalle hiçbiri hayata geçmeyecektir. En iyi fikirlerinizden birkaçını seçin ve konu üzerine çalışmaya başlayın. Patronunuz yaratıcılığınıza hayran olmakla kalmayacak, projelerin hayata geçmesi için aldığınız insiyatifi de takdir edecektir.

2. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Patronunuza kendinizi sevdirmek için 9 yol
    çalışmıyorum ama paylaşımın için teşekkürler

Patronunuza kendinizi sevdirmek için 9 yol konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebeğinize banyoyu sevdirmek için

bebeğinize banyoyu sevdirmek için

çocuklara banyoyu sevdirme sevdirme oyunları bebeklere banyoyu sevdirmek çocuklara sevdirmek bebeklere sevdirmenin yolları Bebeğiniz ister banyo yapmaktan hoşlansın, ister hoşlanmasın, bu zamanı her ikinizin de hoşlanacağı, eğlenceli bir aktiviteye dönüştürmek mümkün. Onun hoşuna gidecek oyunları bilmeniz keyif alması için yeterli olacaktır. Gün sona ererken yaptıracağınız bir banyo,...
  2. Bir insana namazı sevdirmek için neler yapmalıyız?

Bir insana namazı sevdirmek için neler yapmalıyız?

namazı sevdirmek Bir insana namazı sevdirmek için neler yapmalıyım? öyle bir davranış veya söz Allahın izniyle etkilemeli ki her vakit o aklına gelmeli. bana yol gösterebilir misiniz? Namaz konusunda tembel davranmamızda ve onu zevk ile kılmamıza mani olan bazı nedenler vardır: 1- Günah ve isyanlarımız 2- İmanın taklidi olması, 3- İbadetleri kime karşı işlediğimiz tam olarak bilmemek 4-...
  3. Eşinizle yada patronunuzla geçinmek için Burçlardan yardım:)

Eşinizle yada patronunuzla geçinmek için Burçlardan yardım:)

Her insanın bir bam teli, sinirsel konularda bir patlama noktası vardır. İşte eşinizle veya patronunuzla iyi geçinmek için, size ince ayarlar... KOÇ Patronunuz Koç ise; Asla hatasını düzeltmeyin çaktırmadan kendisinin bulmasını sağlayın. 'Ben biliyorum' havalarına girmeyin, sinirliyken gözüne ilişmeyin. Karınız Koç ise; Yalan söylemeyin. Erkeğine göre çok daha uyanık olan koç kadını...
  4. Göbeğinizden Kurtulmanın 9 Yolu

Göbeğinizden Kurtulmanın 9 Yolu

Bugünlerde hem kadınların hem de erkeklerin en büyük sorunu kiloları. Özellikle göbek hem kadın da hem de erkekte başlıca problemdir. Düz karın için 9 öneri.. Yiyecekler Fasulye, nohut, mercimek gibi gıdalar ile kiraz, çilek, vişne gibi küçük meyveler en iyi yiyeceklerdir. Kuru fasulye, böğürtlen, kuru kayısı, kış meyvelerinin taze sıkılmış suları kilo vermede en etkili yiyecekler olarak...
  5. Gripten Korunmanın 9 Yolu..

Gripten Korunmanın 9 Yolu..

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...

Sayfayı Paylaş