gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Pavlova Pastası Mı .. Oda Ne ?

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

Adını sanını ilk defa duydum kesin denemeliyim diyenlerden misiniz ee ozaman sizde bizdensiniz :) Adı ve lezzetiyle farklı olan bu pastayı denemeyen pişman oluyor. M.M' den söylemesi..
    ( iyi slogan oldu valla eferin bana )

PAVLOVA PASTASI

Üzeri için

2 yemek kaşığı antep fıstığı Pasta İçin Malzemeler
    Pandispanya için
    1 poşet Pandispanya Un
    3 yumurta
    10 yemek kaşığı su
    1 çay bardağı öğütülmüş antep fıstığı

Krema için

1,5 su bardağı süt
    4 çay kaşığı nescafe
    1 paket Vanilinli Pasta Kreması
    40 g sütlü çikolata rendesi

PAVLOVA PASTA TARİFİ

Pandispanya: Pandispanya unu yumurta, su ile 7-8 dakika çırpın. 1 çay bardağı antep fıstığını da ilave edip iyice karıştırın. 26 cm çapındaki kalıba dökün ve önceden ısıtılmış fırında 160C'de 35-40 dakika pişirin.
    Soğutup enlemesine ikiye kesin.
    Krema: Sütü ılıtın, içinde nescafeyi eritin ve buzdolabında iyice soğutun. Daha sonra bu sütle pasta kremasını 2-3 dakika çırpın.
    Pandispanyanın alt patının üzerine nescafeli kremadan sürün ve çikolata rendesi serpin. İkinci patı kapatın ve pastanın tamamını kremayla kaplayın. Üzerini kalan krema, antep fıstığı ve çikolata rendesi ile süsleyin.

orjinal-catlaq bunu beğendi.
Pavlova Pastası Mı .. Oda Ne ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pavlova

Pavlova

Malzemeler §** 5 yumurta akı §** 225 gr. toz şeker ( 1su bardağı + 2 parmak şeker) §** 2 tatlı kaşığı üzüm sirkesi §** 3 tatlı kaşığı nişasta §** 1 paket vanilya §** Çilek veya muz §** 1 paket şanti §** Şantiyi hazırlamak için 1 bardak süt Yapılışı Ön Bilgileri: Yumurtalar oda sıcaklığında olmalıdır. Malzemeyi hazırlamak için fırın en düşük ısıda ısıtılmalıdır.
  2. Ivan Pavlov

Ivan Pavlov

(1849-1936) Son derece sabırlı, kendine güvenen, coşku dolu bir bilimadamı olan Pavlov, daha sonra “koşullanmış refleks” adım vereceği, alışkanlığa bağlı davranışlar üzerinde çalışmalar yaptı. Sindirim sistemi üzerindeki çalışmalarında olduğu gibi, bu çalışmasında da denek (kobay) olarak köpekleri kullandı. Bir çoğumuz apansız şimşek çaktığında, ya da beklenmedik bir çığlık duyduğumuzda...
  3. Aşk mıydı o

Aşk mıydı o

Aşk mıydı o, aşkımsı bir şey miydi Neydi çekip kendine, beni bağlayan Kanatan dudağımı, tenimi dağlayan Elleri ta içimde o dev miydi Etime bir alev değmişçesine Nasıl da yakardı öptüğü zaman Bir su gibi akıp gitti avuçlarımdan Yorgunum şimdi bin yıl sevmişçesine Hani o yalnız benim olan gül, kırmızı Gözlerimin önünde açılan sonsuz bahçe Hani, o var olmalarımız öpüştükçe O delice sürdürmeler...
  4. O bana aşık mı ?

O bana aşık mı ?

bana aşık mı sevgilim bana aşık mı testi arkadaşım testi erkek arkadaşım sevgilim o bana aşıkmı, o bana aşık mı testi, bana aşık mı benim bir erkek arkadaşım var benim başarılı olduğumu duyunca öyle araştırdı ve bana bakarken bir kaç kez onu yakaladım ona benim hakkımda sevgilin diye bahsettiklerinde gülüyor ve beni arkadaşlarımın yanında görünce arkadaşlarıma takılıyor ve kabadayılık...
  5. AŞK MIYDI O?

AŞK MIYDI O?

AŞKMIYDI O AŞKIMSI BİRSEYMİYDİ NEYDİ ÇEKİP KEDİNİBAĞLAYAN KANATAN DUGAMI TENİMİ DAGLAYAN ELLERİ TA İÇMDE DEV GİBİYDİ ETEME ALAV DEYMİSİNE NASIL YAKTI OPTURU ZAMAN BİR SU ĞİBİ AKIP GİTTİ AVUCLARIMDAN :asigim::papis:

Sayfayı Paylaş