gebe
  1. GREY

GREY Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    362
    Ödül Puanları:
    63

Pazartesi Masummuş Aslında - Pazartesi sendromu nedir

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında GREY tarafından paylaşıldı.

Pazartesi masummuş, pazartesi sendromu, bilinmeyenleri, günler hakkında detylı bilgi alalım arkadaşlar.

Şu pazartesi telaşı herkeste var özellikle çalışan kesimde. Bugün iş başlıyor koca hafta iş stresi diyerek güne başlıyor çalışanların bir çoğu. Ama müjde pazartesi sendromu yokmuş :)

Pazartesi masummuş!

İki matematikçi, tüm dünyada bilinen ‘pazartesi sendromu’nun var olmadığını, asıl sevilmeyen günün çarşamba olduğunu ortaya çıkardı

ABD’DE Vermont Üniversitesi’nde görevli Peter Dodds ve Christopher Danforth, dört yıl boyunca sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinde bırakılan sayısız mesaj ve 2.4 milyon blog (internet günlüğü) üzerinde incelemeler yaptı. Aşk, cennet, gurur, travma, cenaze gibi çeşitli kelimelere çeşitli puanlar vererek bir skala hazırlayan ve “bugün...hissediyorum” kalıbında yaklaşık 10 milyon cümleyi analiz eden matematikçiler, insanların en mutlu oldukları günün pazar, ikinci gününse pazartesi olduğunu belirledi.

En negatif etkili gün çarşamba çıktı
    UZMANLARA göre insan, pazartesi günleri hâlâ hafta sonunun etkisinde oluyor. Negatif etkinin en hâkim olduğu gün ise çarşamba. Araştırmaya dair bir ilginç anekdot ise, insanların genel olarak en üzgün ve en mutlu olduğu güne dair... Buna göre, Barack Obama’nın ABD Başkanı seçildiği gün, son dört yılın en mutlu günü. Michael Jackson’ın öldüğü gün ise, insanların en mutsuz olduğu günlerden bi
    ri.

Pazartesi Masummuş Aslında - Pazartesi sendromu nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kadınlar aslında ne diyor

kadınlar aslında ne diyor

1. "İyi" Bu bir kadının haklı olduğunu bildiğini ancak canı daha fazla tartışmak istemediğini gösteren bir sözcüktür. İyi sözcüğünü bir kadının nasıl göründüğünü anlatmak için asla kullanmayın aksi takdirde yeni bir tartışmayı başlatırsınız. 2. "Beş dakika" Bu kadınına göre değişmekle beraber en azından yarım saat demektir. Sadece sizin maç izlemenizi...
  2. Kadınlar aslında ne isterr

Kadınlar aslında ne isterr

ACABA NE İSTİYORUZ Erkeklerin kendisine aşık olmasını ister. Bu aşkın ölünceye kadar sürmesini ister. Anlayış ister. Bu anlayışın ömür boyu sürmesini ister. Affedilmek ister. Bu af ömür boyu olsun ister. Güzel olmak ister. Bu güzellik ömrü boyunca kalsın ister. İsminin bir ağaca kazınmasını ve bu vesileyle asırlık bir çınarın kurumasını ister. 80 yaşında bile olsa kendisine çıtır denilmesini...
  3. Kızlar aslında ne demek ister???

Kızlar aslında ne demek ister???

kızlar aslında ne demek ister kadınlar aslında ne demek ister kızlar Olmadığı için üzgünüm ama lütfen arkadaş kalalım Anlamı:İstediğin şey mümkün değil.Ama yanımda olmaya devam et.Beni evime götürüp getirecek,güldürüp eğlendirecek,eğlence yerlerinde eşlik edecek birine ihtiyacım var. Ben seni kardeşim gibi görüyorum... Anlamı:Bir daha bu konuyu gündeme getirme... Önce duygusal...
  4. kadın nedir aslında

kadın nedir aslında

kadın nedir kadın nedir aslında bir kadın nedir bende daha anlamdım o zaman ben yaşamıyorum hadi bakem siz anlamışmısınız:) Kadın Nedir Aslında Bir kadın çocuktur aslında. Çocuk gibi davranmayı sever. Erkeğin kendisine bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini de ister. Bir çocuğu okşar gibi incitmekten korkarak okşamalıdır erkek kadını. Ama hiçbir kadın çocuk muamelesi görmek istemez....
  5. aslın nedir leyli

aslın nedir leyli

leyli ne demek Cok anlamli Biir siir Meleklerim Paylasmak istedim :) Aslın nedir leyli Bir kaç damla yaş Kalp kırıklarımı Yoksa umutsuzluklar içinde Bir damla umut mu? Umutlarla geldim sana Aslın nedir leyli Yanan kalbe devamı Yoksa ateşe alev misin? Yakma beni derken Asıl yakan sen misin? Aslın nedir leyli Ateş misin su mu? Hem kuru topraksın aşkınla susayan yüreğime...

Sayfayı Paylaş