gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Pazı Cacığı Nasıl Yapılır

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

pazı cacığı, tarifi, nasıl yapılır, resimleri, hakkında daha fazla bilgi için yazımıza buyrun arkadşlar.

Pazı Cacığı nasıl yapılır

Malzeme Listesi:
    1 demet pazı
    500 gr yoğurt
    4 diş sarımsak
    1 demet dere otu
    1 tatlı kaşığı pul biber
    yeterince tuz
    2 yemek kaşığı sızma zetinyağı(tarifte yoktu ben ekledim)

Tarif:
    Pazıları doğrayarak tencereye koydum,kapagını kapatarak kendi suyuyla 5 dakika haşladım,soğuttum.
    Sarımsakları çenttim,pazıya ekledim,der otu,tuz, baharat biraz zeytinyagı ekleyip karıştırdım,üzerine yoğurdu dökerek harmanladım.Afiyet olsun.

Pazı Cacığı Nasıl Yapılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. cacık

cacık

Rüyada cacıkla ilgili bir şey görmek başınızdan geçecek bir olay yüzünden üzüntü duyacağınıza işaret eder. Rüyada cacıkla ilgili bir şey görmek başınızdan geçecek bir olay yüzünden üzüntü duyacağınıza işaret eder. Rüyada cacik yaptiginizi ve yediginizi görmek, göreceginiz karisik bir rüyanin etkisi altina gireceginize, küçük bir rahatsizlik geçireceginize ve sagliginizi korumaniz gerektigine...
  2. pazı

pazı

(Gartenampfer / Patience / Patience / Rumex patientia / Labada / Kuzukulagi) Haziran-eylül aylari arasinda, yesilimtrak renkli küçük çiçekler açan, 50 cm-1,5 m boylarinda çok yillik otsu bir bitkidir. Daha çok çayirlik yerlerde, harâbelerde, yol kenarlarinda, meskûn daglik bölgelerde yayilis gösterirler. Gövdeleri dik, silindirik kirmizimsi, kökler kalin ve sarimsi renklidir. Yapraklari büyük,...
  3. Pazı

Pazı

(Gartenampfer / Patience / Patience / Rumex patientia/ Labada / Kuzukulagi) Haziran-eylül aylari arasinda, yesilimtrak renkli küçük çiçekler açan, 50 cm-1,5 m boylarinda çok yillik otsu bir bitkidir. Daha çok çayirlik yerlerde, harâbelerde, yol kenarlarinda, meskûn daglik bölgelerde yayilis gösterirler. Gövdeleri dik, silindirik kirmizimsi, kökler kalin ve sarimsi renklidir. Yapraklari büyük,...
  4. En iyi cacık hangi burçtan yapılır

En iyi cacık hangi burçtan yapılır

Evet arkadaşlarım şimdi sizlere hangi burçtan iyi cacık olduğunu anlatıyorum :D:D Burcumu sormayın döverim. Koç : Bikere başlangıçta Koç zatından değil cacık soğan olmaz. Zaten koçta bu kıskançlık olduğu sürece salataya limonda olmaz. Bizim köye muhtarda olmaz. Burcun kapasitesi bu efendim. Özentilikte bir numara. İkizler atsın kendini aşağı bi bakmışsınız ki Koç zeminde yapışmış. İkizler...
  5. Pazı Cacığı Tarifi Resimli

Pazı Cacığı Tarifi Resimli

Ramazan ayında hep sulu bişeyler istiyoruz. Bugün ben Pazı cacığı yapayım diyorum arkadaşlarım. İsmini biliyorum ama tarifinin de olması lazım. Şimdi sizlerden pazı cacığının tarifini istiyorum. Bitmiş halinin resimli görseli varsada süper olur. Saygılar sunuyorum.

Sayfayı Paylaş