gebe
  1. tesadüf

tesadüf Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.943
    Ödül Puanları:
    0

Peçete halkası yapalım

Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında tesadüf tarafından paylaşıldı.

Öğrenciyken elişi dersini hiç sevmezdim. Hep okulda birşeylerle uğraşıyormuş gibi görünüp evde anneme yaptırırdım. Bunlar benim ne işime yarayacak ki derdim hep. Ama bu peçete yapımını gördüğümde aklıma elişi kağıtlarından kaptığımız kedi merdiveni geldi. Benzer bir mantıkla elişi kağıdı yerine kurdela kullanarak peçete halkası yapıyoruz. Nasıl mı? Önce malzemeler; - 2 farklı renkte kurdela
    - Yapıştırıcı yada dikmek için iğne iplik

Yapılışı;

- 2 farkı renkteki kurdelayı üsüste koyuyoruz.

- Şekildek gibi aynı kedi merdiveni yapıyormuş gibi kurdelaları birbiri üzerine koyarak örüyoruz.

- İki ucunu yapıştırıcı ile yapıştırarak ya da dikerek peçete halkamızı tamamlıyoruz. İşte sonuç;

Projenin orjinali için tık tık Ribbon Napkin Rings - Martha Stewart Crafts

Peçete halkası yapalım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peçete

Peçete

Bakınız; Bez.Rüyada peçete görmek, ruh temizliğine işarettir. Rüyada peçete gören kişinin ruhu temizdir demektir. Rüyada bir lokantada veya evinizde yemek yerken peçete kullandiginizi görmek, el evinde veya baskalarinin is yerinde çalismak zorunda kalacaginiza, yabanci bir kimsenin hizmetine gireceginize, size gösterilen güler yüzün samimi olmadigina, eger müstakil bir isiniz varsa, pek...
  2. Düğmeli peçete halkası

Düğmeli peçete halkası

kumaş peçete modelleri peçete halkası halkası örnekleri nasıl yapılır halkalı örnekleri Hemen hemen çoğumuzun evinde bir düğme kutusu vardır. Eski paltolardan veya bulüzlerden sökülmüş rengarenk bir yığın düğme, atılmaya kıyılamadığı için o kutuda öylece durup dururlar. Onları yeniden işler hale getirmeye ne dersiniz? Eskiden annelerimizin çeyizlerinde misafirler için özel hazırlanmış,...
  3. Boncuklu Peçete Halkası

Boncuklu Peçete Halkası

boncuklu peçeteler boncuklu peçete halkaları peçete boncuk boncuktan halkası yapımı Yemekli misafirleri davet ettiğimizde daha bir özen gösterir ve masayı ona göre düzenleriz.Masaya koyduğumuz peçeteler için kullandığımız peçete halkalarını sizlere kendiniz yapabilirsiniz desem:)Piyasada hazır bir çok modelinizi bulabileceğiniz bu halkaları kendi el emeğinizle misafirlere sunmanız bence...
  4. Kendi peçete halkamızı yapalım mı?

Kendi peçete halkamızı yapalım mı?

Hamarat meleklerim,bakın şık sofralarınızı tamamlayacak el yapımı peçete halkalarınız olsun istemezmisiniz?Hadi bakın beğenirseniz yapalım.:orkide:
  5. Boncuklardan peçete halkaları yapalım

Boncuklardan peçete halkaları yapalım

Peçete halkası yapımı Peçete halkası modelleri Yemeye misafirim geldiğinde onlar için şık davet sofraları hazırlamayı çok seviyorum. Artık yaz geldi misafrlerimiz için rengarenk cıvıl cıvıl sofralar hazırlamanın tam vaktidir. İşte bu rengarenk boncuklarla yapılmış peçete halkaları tam da yaz sofralarına yakışır nitelikte. Yapımları ise çok basit. İhtiyacımız olan lastikli misina ve...

Sayfayı Paylaş