gebe
  1. AYTASI

AYTASI Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    32
    Ödül Puanları:
    28

Peki İnsan Nimet Değil mi?

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında AYTASI tarafından paylaşıldı.

Peki İnsan Nimet Değil mi?
    Profesör Üstün Dökmen, Hayvan dergisinde yayimlanan röportajinda, "Yere düsen ekmegin üstüne basan insan görmedim ama yere düsen insani tekmeleyen çok kisi gördüm" diyor... Saygili olmaktaki kusurlarimizi söyle anlatiyor:

- Birbirimize saygili olma konusunda 3 tip temel hatamiz var...

Avrupa'da yasayan vatandasimiz, orada yerlere çöp atmiyor ama Kapikule'den girer girmez yerlere tükürmeye, çöp atmaya basliyor. Niye burada böyle yapiyorsun diye soruldugunda, herkes böyle yapiyor diyor. Kendi fikri olmayan insanin duruma göre hareket etmesidir bu.

Ikinci hatamiz, adama göre davranmamiz. Karsimizdaki adam iri yariysa, 'Buyur Abi', diyoruz, ufak tefekse, 'Ne var lan!' diyoruz. Oysa ki, insanlarin onuru birbirine esittir.

Üçüncü hata, keyfimize göre davranmak. Keyfimiz yerindeyse eve girerken 'Merhaba millet' diyoruz, degilse surat asiyoruz. Oysa keyfimiz yerinde olsun olmasin insanlara saygili davranmak zorundayiz.

Diyorum ki, yerdeki ekmege saygili olma konusunda ülkemde mutabakat var, kimse basamaz, ayagiyla dürtüklemez ya da öper, koyar bir kenara.

Ekmek nimettir kabul, peki insan nimet degil mi?

alinti

Peki İnsan Nimet Değil mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sahip oldugumuz nimetlerin farkinda miyiz?

Sahip oldugumuz nimetlerin farkinda miyiz?

Okudukca hayretimizi gelistiren bir olay soyle cereyan eder : Hazret-i Isa aleyhisselam bir agacin altinda dua eden birini gordu. Dikkatlice baktiginda adamin ayaklari yurumeyen, gozleri de gormeyen, bedeninde de bars hastaligi bulunan bir koturum adam oldugunu anladi. Ama adam butun bunlara ragmen ellerini kaldirmis mutluluktan ucacakmis gibi dua ediyordu : - Ey! Nice zenginlere...
  2. Ebru Gündeş - Ben İnsan Değil Miyim

Ebru Gündeş - Ben İnsan Değil Miyim

ebru gündeş madem unutacaktın ebru gündeş bende mutlu olmak istemezmiydim bende gülmek isterim mutlu olmak istemezmiydim şu yalancı dünyada tanrım dünyaya beni sen attın Ben insan değil miyim Ben kulun değil miyim Tanrım,Dünyaya beni sen attın Çile çektirdin Derman arattın Madem unutacaktın Beni neden yarattın Bende mutlu olmak istemez miydim şu yalancı dünyada Yüce adalet böyle olurmu tanrı...
  3. Pek cok insan Tek ayrilik

Pek cok insan Tek ayrilik

Pek Çok İnsan Tek Bir Ayrılık Bir acıyı; mutluluk değil de, yeni bir acı unutturduğunda, gerçek ağrı asıl o zaman başlıyor... insan soruyor kendisine, “nereden başlasam kanamaya? ” sondan başa mı? baştan sona mı? Ben baştan sona gidiyorum, öyle yüzleşiyorum kendimle...ve anlıyorum; daha sonraki yanılgıları doğuran, hep o ilk acı! O ilk kaybediş... O ilk gözyaşı... O İlk kez yıkılması bir...
  4. Ekmek nimettir kabul, peki insan?

Ekmek nimettir kabul, peki insan?

Profesör Üstün Dökmen, bir dergide yayımlanan röportajında ; "Yere düşen ekmeğin üstüne basan insan görmedim ama yere düşen insanı tekmeleyen çok kişi gördüm" diyor... Saygılı olmaktaki kusurlarımızı şöyle anlatıyor: - Birbirimize saygılı olma konusunda 3 tip temel hatamız var... Avrupa'da yaşayan vatandaşımız, orada yerlere çöp atmıyor ama Kapıkule'den girer girmez yerlere...
  5. Disiplinli misiniz değil misiniz?

Disiplinli misiniz değil misiniz?

disiplinlimisiniz disiplinli olmak disiplin hakkında bildikleriniz genel bilgiler disiplin hakkında düşünceleriniz bilgileriniz Hepimizin hayatta ayrı ayrı sorumlulukları,görevleri var.Peki hayatımıza sığdırdığımız tüm bu meşgalelerde yahut işlerde disiplinli miyiz,değil miyiz? Ben için değişir,işin önemine bağlıdır aslında,yeri gelince disiplin ötesi yeri gelince gevşek davranabiliri.Ama...

Sayfayı Paylaş