gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Pekmezli tahinli kek tarifi

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

tahinli kek tarifi tahinli pekmezli kek tarifi pekmezli ağlayan Kızlar bu keki çok beğeneceksiniz mutlaka deneyin:)
    Malzemeler

3 adet yumurta
    1 çay bardağı pekmez
    1 çay bardağı tahin
    1 çay bardağı yoğurt
    2 su bardağı un
    Limon kabuğu rendesi
    1 adet kabartma tozu

Hazırlanışı

3 adet yumurtayı şekerle bi güzel çırpıp pekmez ve tahini ekleyin.Yoğududa ekleyip karıştın.

1 adet limon kabuğunu rendeleyelim 2 bardak unu ekleyelim.Kabartma tozunuda ekleyip karıştıralım.

170 derecde unlanıp yağlanmış kek kalıbına 35_40 dk pişirelim.

Pekmezli tahinli kek tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. tahinli kek

tahinli kek

malzemeler 1 su bardağı yoğurt 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay kaşığı soda 2 yumurta 1,5 su bardağı şeker yarım su bardağı tahin aldığı kadar un(bildiğiniz kek kıvamı) üzerine şeker serpiştirip bir miktar tahin gezdirin.afiyet oldun
  2. Tahinli KEK

Tahinli KEK

tahinli kek tahınlı kek denenmiş tahinli tarifi Bu keki bugün kahvaltıya gelen misafirleriniz için yapabiliriniz , gerçekten tek kelimeyle nefis.Tahinli tatları sevenler için mutlaka deneyin derim. MALZEMELER : 3yumurta 1 su bardağı şeker 1/2 paket eritilmiş margarin...
  3. Tahin pekmezli kek

Tahin pekmezli kek

pekmezli tatlılar tahinli pekmezli kek kek tahin Meleklerim şimdide tatlı zamanı :D Malzemeler : 1 su bardağı şeker 1 su bardağı yoğurt Yarım su bardağı sıvı yağ 3 yumurta 1 paket kabartma tozu 3 yemek kaşığı tahin 3 yemek kaşığı pekmez Susam Un Yapılışı: Yumurtada şekerler eriyene kadar çırpılır. Sonra sırasıyla sıvı yağ ve yoğurt ileve edilir. Un ve kabartma tozuda eklenerek...
  4. Tahinli kek yapılışı(denenmiş)

Tahinli kek yapılışı(denenmiş)

tahinli kek tahınlı kek tahinli yapılışı Tahin yemeyi sevmeyenler böyle pasta lara katabilirler.Çok lezzetli oluyor öyle Bayanlar.Ben kendim öyle yapıyorum.Hem sağlık açısından da iyi oluyor.Tarifi kendim de denedim tavsiye ederim .Kolay yapımı zaten. MALZEMELER · 3 yumurta · 1,5 su bardağı toz şeker · 1 Su bardağı tahin · 1 Su bardağı yoğurt · 1 Su bardağı sıvıyağ · 1,5 Su bardağı ceviz ·...
  5. Tahinli Susamli Kekim(mmmmmm)

Tahinli Susamli Kekim(mmmmmm)

Bu da benim tahinli kekim melekler umarim dener ve begenirsiniz... Malzemeler 3 yumurta 1 su bardagi seker 1 cay bardagi siviyag 1 cay bardagi süt 1 cay bardagi tahin 1 paket kabartma tozu Yarim cay bardagi susam Alabildigi kadar un Yapilisi Yumurta ve sekeri mikserle cirpin öncelikle 3 dk kadar cirpsaniz yeterlidir. Siviyag , süt ve tahini de ekleyip cirpmaya devam edin.Kabartma tozu ve...

Sayfayı Paylaş