Pelesenk yağının faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.148
    Ödül Puanları:
    113
    pelesenk yağı pelesenk yağının faydaları yağı ne işe yarar faydaları nedir
    Plesenk yağı nedir ve ne işe yarar gibi sorularınızın yanıtlarını sizler için paylaştığım aşağıdaki bilgilerde bulabilirsiniz
    < Resme gitmek için tıklayın >

Pelesenk yağı; Antil adalarında bulunan, küçük çiçekleri olan bir ağacın gövdesinden, yaralama yöntemiyle elde edilir. İçeriğinde Reçine ve saponinler bulunur.

Faydaları : Nefes darlığı ve vereme karşı iyi gelir. Öksürüğü keser. Balgam söktürücü özelliği vardır. Gözün görme gücünü arttırır. Göz kararmalarını gidericidir. Bağırsak iltihabına karşı yararlıdır.Adale sertleşmesine iyi gelmektedir.Romatizma ağrılarına ve kireçlenmeye karşı masaj yapılarak uygulanır.

Kullanım Şekli : Günde 2 defa bir çay bardağı suyun içine ya da 1 kesmaşekere 2-3 damla damlatılarak kullanılabilir.

Pelesenk yağının faydaları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Pelesenk Yağı Faydaları ve Kullanımı

pelesenk yağı pelesenk yağının faydaları yağı faydaları pelesenek Romatizma ağrılarında kullanılması tavsiye edilir. KULLANILIŞI: Haricen. masaj şeklinde uygulanır.
  2. lavanta yağının saça faydaları

Lavanta yağının saça faydaları Kızlar lavanta yağının saçlara acayip faydası varmış diye duydum. Bu faydalar nelerdir ve ben bunu kullanmak istersem hangi şeyden ne kadar karıştırıp ne yapıp saçıma sürmem gerekiyor bu kış ayında inanılmaz zayıfladı saçlarım moralim bozuluyor yhaa
  3. Lavanta Yağının Faydaları

Lavanta Yağının Faydaları nelerdir lütfen bana Lavanta Yağının yararlarını yazın kızlar.
  4. Susam yağı ve Faydaları

Susam yağı ve Faydaları susam yağının faydaları Kozmetikte çokça kullanılan susam yağı, özellikleri ve kullanım alanları ile ilgili bilgiler şöyle melekler :) Sesamum indicum bitkisinin olgun tohumlarından, presleme yoluyla elde edilen sabit bir yağ olan susam yağı vitamin mineral antioksidanlar ve lesitin bakımından zengin bir besindir. 1-Susam yağında, sesamol, sesamin ve sesamolin...
  5. Ozon Yağının Faydaları

Ozon Yağı Faydaları Ozon Yağı Faydaları Nelerdir Sevgili melekler, son yıllarda cilde sağladığı faydalarla dikkat çeken ozon yağı, özellikleri ve kullanım alanları hakkında ki bilgilerimiz şöyle :) - pH 5.5 ile cildin asit örtüsünü korur. - Taze ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanız için doğanın hediyelerinden biridir. - El ve tırnaklarınızın kusursuz görünmesine yardımcı olur. - Cildinize...

Sayfayı Paylaş