Pelihin Karahan hakkında bilgiler

M

Misafir

Forum Okuru
Pelihin Karahan hakkında bilgiler
pelin karahan hakkında bilgiler pelin karahan biyografi boy
pelin karahan hakkında bilgiler, kısaca hayatı, biyografisi, kimdir, resimleri, boyu kaç, boyu, hayatı, fimleri, dizileri, gerçek adı

Beğenilen dizi oyuncularından olan Pelin Karahan hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler bu yazımızda yer almaktadır Melek'lerim.

84da803bd69ea6.jpg

Pelin Karahan (d. 6 Ekim 1984 - Ankara) Türk oyuncu.

Biyografi
Pelin Karahan, İlkokulu Doğa Kolejinde okudu. Ankara Polis Koleji ve Ödemiş Anadolu Lisesinden başarıyla mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme'den mezun oldu. Karahan, okul yıllarında çeşitli faaliyetlere büyük katılım gösterdi. Kendisi özellikle dans ve taklit yönünden fazlasıyla kabiliyetlidir.

İstanbul'a çalışmak için geldiğinde ek iş olarak çalışmak için Erberk Ajans'a kaydoldu. Bu ajans aracılığıyla Çağan Irmak ile Demirdöküm reklam filmini çekti. Bu reklamların devamı da geldi. Coca Cola Light , Ülker Royal Golf , Yedigün Kit Kat ve Carrefour reklam filmlerinde de oynadı. Son olarak karşımıza Komili Şampuan Reklamı ile çıktı. Daha sonra Kavak Yelleri seçmelerine katıldı ve Aslı rolüne seçildi.

Vildan Pelin Karahan
Gerçek Adı: Vildan Pelin Karahan
Mesleği: Sinema Sanatçısı & Dizi Oyuncusu
Doğum Yeri: Ankara, Türkiye
Doğum Tarihi: 06 Ekim 1984
Eğitimi : Ön Lisans

Pelin Karahan, 06 Ekim 1984'de Ankara'da doğdu. Ortaokula kadar Ankara Arı Koleji Ödemiş'te daha sonra Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi'nde eğitimine devam etti. Eskişehir'de turizm otelcilik okudu. Kavak Yelleri'nde Aslı karakterini canlandırmaktadır.

Pelin'in başından bugüne ne oyunculuk ne de sanatın herhangi bir kolu ile ilgili hiçbir merakı, çalışması ve altyapısı olmadığı halde üniversite yıllarında televizyon dünyasına girmesi arkadaşlarının desteği ile olmuştur. Reklam çekimleriyle başladığı oyunculuğa Kavak Yelleri dizisiyle devam etti.

Bir ropörtajında Pelin, ünlü olmasıyla ilgili şunları ifade etmiştir: Ajanstan aradılar ve görüşmeye gitmemi söylediler. Görüşmeye gittim. "Müzikle uğraşıyor musun?", "Spor yapıyor musun?", "Bir müzik aleti çalabiliyor musun?", "Okullu musun?" gibi bir sürü soru sordular. Ben her soruya "hayır" diyordum. Orada bir sürü insan vardı ve aralarında çok güzel fiziğe sahip mankenler de vardı. Onlara baktığımda şansımın sıfır olduğunu düşündüm. Hem tecrübesiz, hem kabiliyetsizdim, hem de kısa boyluydum. Bazı sahneleri oynattılar. Sonunda beni ciddiye aldıklarını gördüm, ben de çabaladım ve rolü aldım.

Geri