gebe
  1. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113

Pembe Rengin Anlamı ve Etkileri

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında karakuzu tarafından paylaşıldı.

Pembe renk Pembe rengin anlamı Pembe rengin etkileri

Biz kadinlarin en cok tercih ettigi pembe rengin anlami ve etkilerini hep beraber ögrenelim :)

Kırmızı ile beyazın birleşmesi ile elde edilen pembe renk, kırmızı gibi canlılık verir ama daha yumuşaktır. Mavi renk erkeklerin, pembe ise bayanların rengi olarak bilinir. Neşe ve mutluluk veren bir renk olan Pembe aynı zamanda hayallerin ve aşkın rengidir.
    Pembe kız çocuklarının rengidir. Saflığı ve sevimliliği çağrıştırdığı için kız çocukları en çok pembe renklerle bezenir. Bu nedenle, özellikle kız çocuklarının odalarında kullanılabilir. Sakinleştirici etkilerinden dolayı hapishane ve uyuşturucu tedavi merkezlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca, pembenin rahatlatıcı etkisinden dolayı, müşterilerin pembe giyen kasiyerlere daha rahat ödeme yaptıkları tespit edilmiştir. Bu nedenle, pek çok mağaza ve markette kasiyerler pembe giymektedir.
    Çalışma ortamları için çok uygun bir renk değildir.
    Pembe renk, kişide olumlu duyguların oluşmasına yardımcı olur. İnsanı sakinleştirir ve vücudu rahatlatır. Sinir ve böbrek hastalıkları ile epilepsi (sara) hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır.
    Pembe rengi seven insanlar, ki bunlar genellikle kadınlardır, duygusal, neşeli, sorumluluklarının bilincinde ve biraz ürkektir, fakat çekingenliklerini fazla belli etmezler

CeMoŞ bunu beğendi.
  2. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    benim kızım tam bi pembecii pembe olsundaa ne olursa olsun :D:D pembe renk hakkındaki bilgiler için teşekkürler kuzumm :)

3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Rica ederim canim.Kizi olanlarin ve pembe sevenlerin dikkatini cekecegini düsündüm kiz annesi olarak :D:D

Pembe Rengin Anlamı ve Etkileri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kızlar neden pembe rengi sever?

Kızlar neden pembe rengi sever?

ngiliz uzmanlar kadınların neden pembe, rengi tercih ettiklerini araştırdı. Newcastle Üniversitesi uzmanları, bu sorunun cevabını net bir şekilde ortaya koydu. İngiliz Newcastle Üniversitesi uzmanları kadınların pembe, erkeklerin mavi rengi tercih etmesinin öğrenilen bir...
  2. pembe rengin tatlılığı

pembe rengin tatlılığı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. mitoloji'nin doğuşu, anlamı ve etkileri

mitoloji'nin doğuşu, anlamı ve etkileri

Eski Yunan dilinde söz kavramını veren 3 kelime vardır; mitos, epos ve logos. Mitos söylenen ya da duyulan sözdür, masal, öykü veya efsane anlamına gelir.Ancak insanlar gördüklerini, duyduklarını anlatırken kendilerinden de pek çok şey eklediklerinden mitoslara pek güven olmaz. Bu nedenle tarihçi Herodot, mitosa tarihi değeri olmayan güvenilmez söylenti...
  4. Saç Renginizin Yaşantınıza Etkileri

Saç Renginizin Yaşantınıza Etkileri

orta kahve saç rengi İlginç bilgiler buldum sizinle paylaşmak istedim arkadaşlar.Okuyun siz de bilgilenin çünkü gerçekten önemli şeyler anlatılıyor... Eğer sarışınsan… GÖZLERİNİ KORU Kadınlar, erkeklere nazaran daha yüksek oranda yaşa bağlı makula dejenerasyonu (körlüğe kadar varabilen bir sağlık durumu) olma riski taşır. Doctors at Trump Place’ın kurucusu Doktor Svetlana Kogan, açık renk...
  5. Pembe rengi seven melekler buraya

Pembe rengi seven melekler buraya

Pembe dekorasyon örnekleri Dekorasyonda pembe modası eğer en sevdiğiniz renk pembe ise doğru yerdesiniz meleklerim. sizin için pembe dekorasyon örnekleri derledim. Bana göre pembe renk kız çocuk odası dekorasyonu ve oturma odası için ideal bir renk.

Sayfayı Paylaş