Perakende Günleri'nde Önemli Kişiler

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Perakende Günleri'nde Önemli Kişiler
Bu yıl 22-23 Ekim tarihlerinde 8’incisi düzenlenecek Perakende Günleri’nde pazarlama dahisi, Apple markasının yaratıcılarından Guy Kawasaki; Sex and the City dizisi-filmi, Şeytan Marka Giyer ve Ugly Betty filmlerinin Oscarlı ve Emmy Ödüllü kostüm tasarımcısı Patricia Field, Banana Republic’in kurucusu Mel Ziegler gibi önemli konuşmacılar yer alıyor.

Birbirine rakip perakendeciler, perakendecilerin çözüm ortakları, alışveriş merkezi (AVM) sahipleri ve AVM kiralama ve yönetim şirketlerini bir araya getirmeyi başaran etkinliğe katılmak için iş seyahatlerini, iş görüşmelerini iptal edenler bile var. Soysal Danışmanlık’ın Başkanı Suat Soysal, Perakende Günleri’nde sektörün pek çok sorununa çözüm bulunduğunu, sektörün gelecek vizyon ve stratejilerinin belirlendiğini söyledi. Soysal, perakendenin farklı taraflarını bir araya getirebilmenin sırrını "Biz perakendenin içinden gelmeyiz. Bütün her şeyi sektörle birlikte yapıyoruz, organize ediyoruz. Bu yüzden sektör bu etkinliğe sahip çıkıyor. Bugüne kadar hiç bir tatsızlık olmadı. Perakende Günleri’ni sorunlarını çözecekleri tek platform olarak görüyorlar" diye açıkladı.

Lütfi Kırdar’ın kapasitesi nedeniyle sadece 3 bin kişi ağırlayabildiklerini belirten Soysal, sayıyı 3 bin 1’e bile çıkaramadıklarını, yer darlığının büyük sorun olduğunu söyledi. Bugüne kadar 15 bin 142 kişiyi ağırlayan Perakende Günleri, bu yılki konferansın ardından 18 bin 142 kişiyi ağırlamış olacak. Perakende Günleri’nde bugüne kadar 400 konuşmacı Türk perakendecilere bilgilerini aktardı.

Gazete ilanıyla perakendeci olan endüstri mühendisi

İSMİ perakendeyle özdeşleşen Suat Soysal aslında endüstri mühendisi. Boğaziçi Üniversitesi’ni bitirdikten sonra STFA’da çalışan Soysal, inşaat işini sevmediğine karar verir. Bir gazette ilanıyla değişen hayatını Soysal şöyle anlatıor: "Gazete’de Atalar’ın ’Yetiştirilmek üzere yönetici aranıyor’ ilanını görünce her havalı Boğaziçili gibi hemen atladım. O zaman Atalar’ın ortağı olan Melih Seter kaderimi belirledi. Rozet takıp beni çorap reyonunda satış elamanı olarak koydu. Perakendeye girişim böyle oldu. Sonra sırasıyla Mudo ve Benetton’da da çalıştım. Sonra sektördeki bu boşluğu görüp doldurdum. Eğitimciliği çok sevdiğim için başladım bu işe. O ilana başvurmasaydım hayatım çok farklı gelişirdi. Üç kişi girdiğimiz yolda şimdi 73 kişiyiz."

Hürriyet’in birinci sayfasını tasarlayacaklar

PERAKENDE Günleri’nin ana sponsorlarından Hürriyet Gazetesi, kiralayacağı bir stand ile perakendecilere Hürriyet Gazetesi’nin birinci sayfasını yapma imkanı sunulacak.

Hurriyet.com

Benzer Diğer Konularımız !

Geri