pergelle dayakk skandalı

İzmirella

Yeni Üye
Üye
pergelle dayakk skandalı
fft16_mf42515.Jpeg

Mersin’in Silifke ilçesindeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Yusuf Kılıç’ın, dersleri boş olduğu için “mıntıka temizliği” görevi verdiği 6/A sınıfındaki 12 kız öğrenciyi temizlikten kaçtıkları gerekçesiyle büyük bir pergelle sıra dayağına çektiği iddia edildi. Pergelin metal sivri ucunun isabet ettiği kız öğrencilerin parçalanan ellerine hastanede dikiş atılırken, Kılıç, gözaltına alındı.

Sıraya dizip vurdu
Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nun 6/A sınıfında Görsel Sanatlar dersi öğretmeni hasta olduğu için dün sabah okula gelmedi. Bunun üzerine Kılıç, ilk dersleri boş geçen 12’si kız 34 mevcutlu 6/A sınıfının öğrencilerinin bahçeye çıkıp “mıntıka temizliği” yapmalarını istedi. İddiaya göre Kılıç, bir süre sonra temizliği bırakıp tek tek sınıflarına doğru gitmeye başlayan kız öğrencileri yoldan çevirdi. Yaşları 12 ile 13 arasında değişen 12 kız öğrenciyi bahçede sıraya dizen Kılıç, elindeki büyük bir pergelle çocukların avuçlarına vurmaya başladı. Dayak sırasında pergelin sivri metal ucu öğrencilerin ellerini kanattı. Ellerinden yaralanan 12 kız öğrenci olayın ardından diğer öğretmenler tarafından Silifke Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne götürüldü ve yırtılan ellerine dikiş atıldı. Taburcu edilen öğrenciler velileriyle birlikte Silifke Emniyet Müdürlüğü’ne giderek Kılıç’tan şikâyetçi oldu. Öğrenciler müdürün kendilerini temizliğin bittiğini düşünerek sınıflarına dönerken yolda çevirip sıra dayağından geçirdiğini söyledi. Şikâyet üzerine gözaltına alınan Kılıç, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de olayla ilgili idari soruşturma başlattı.

‘Cinnet getirmiştir’
Silifke Kaymakamı Ahmet Beyoğlu, müdür Kılıç hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığını, bu nedenle açığa alındığını kaydetti. Beyoğlu, “Bu üzücü bir olay. Çocuklarımızın tedavileri yapılmış, gerekli raporları alınmıştır. Müdür, mutlaka cinnet getirmiştir, bu yapılan onu gösteriyor. Soruşturmanın sağlıklı yürütülmesi için görevden uzaklaştırılmıştır. Psikolojik rahatsızlığının olup olmadığının belirlenmesi için rapor alınacak” dedi.

Ce: pergelle dayakk skandalı

Bir eğitimci olarak gerçekten çok üzüldüm ancak böyle olaylar ne yazık ki oluyor Türkiye'de...

Keşke hep en doğru ve yerinde müdahale yapılabilse, erk sahiplerinden korkulmasa da yapılan yanlışlar hep yüksek sesle söylenebilse.

"Ben şikayet etsem olan bana olur" zihniyetinden kurtulsa insanlarımız...

Yanlışı yapan akraba da olsa, dost da olsa, mağdurun yanında olabilmekten korkulmasa , artık yakınlarını kayırma işleri geride kalabilse...

İnsanlar hakkıyla gelseler makamlarına, mevkilerine...

Eğitimleriyle, becerileriyle, kişilikleriyle gelseler...

Siyaseten değil, tanıdığı olduğu için değil, arkası sağlam olduğu için değil. Hak ettiği için gelseler.

O zaman görün bakın böyle olaylar ne kadar azalıyor...

Bilge

yazıkk çok yazıkk...bunlarda eğitimci mi?çocuklarımız zaten okul ve derslerden yeterince bunalıp sıkılıyorlar bir de böyle eğitim...lütfen artık böyle insanlara dur demeyi öğrenelim.Gelecek nesilleri bilinçli yetiştirelim

gerçekten kınanacak bir olay biz çocuklarımızı onlara emanet ediyoruz anne ve babadan sonra onlar geliyor çocuklarımızın hayatında eğitimci olarak onlara güvenemeyeceksek kimlere güveneceğiz bu tür eğitimciler açığa alınmalı ve meydanı yüreği eğitim için yanıp tutuşan eğitimcilerimize bırakılmalı ...

Geri