gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Perran Kutman kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

perran kutman kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, kısaca hayatı hakkında herşey burada arkadaşlar. [​IMG]

Oyunculuğuna hayranlık duyduğum, büyük usta Perran Kutman hakkında bilgiler sunuyorum bu yazımızda sizlere Melek'ler.

Perran Kutman (Gerçek adı Perran Kanat d.1949, İstanbul -) Türk tiyatro ve sinema oyuncusu.
    İstanbul Belediye Konservatuarını bitirdikten sonra tiyatroya geçiş yaptı.Asıl yükselişi Yeşilçam 'a geçinde gösterdi.1981 yapımı Gırgıriye ve 1982 yapımı Görgüsüzler unutulmayan filmlerindendir. 1986 yılında Perihan Abla dizisindeki rolüyle televizyon dünyasında zirveye çıktı.Tiyatro ve sinema sanatçısı Hüseyin Kutman ile evlenip ayrılmıştır.1987 yılında Artiz Mektebi adlı oyun ile tiyatro yaşantısına son veren Kutman, daha sonra çeşitli televizyon kanalları için çekilen Kızlar Yurdu, Bir Kadın Bir Erkek, Şehnaz Tango ve Hayat Bilgisi adlı dizilerde oynamıştır.Halen Koral Sarıtaş ile evlidir.

FİLMLERİ

Hayat Bilgisi 2003
    Üzgünüm Leyla 2002
    Bir Kadın Bir Erkek 2000
    Şehnaz Tango 1996
    Kızlar Yurdu 1992
    Perihan Abla 1988
    Homodi 1987
    Ödlek 1986
    Güldürme Beni 1986
    Aşık Oldum 1985
    Bizimkiler / Of Of Emine 1984
    Gülümseyen Dünya 1984
    Çalsın Sazlar 1984
    Gırgıriyede Büyük Seçim 1984
    Gırgıriyede Cümbüş Var 1983
    Görgüsüzler 1982
    Gırgıriyede Şenlik Var 1981
    Gırgıriye 1981
    N'Olacak Şimdi 1979
    Evlidir Ne Yapsa Yeridir 1978
    Hababam Sınıfı Dokuz Doğuruyor 1978
    Petrol Kralları 1978
    Aslan Bacanak 1977
    Sivri Akıllılar 1977
    Benim Altı Sevgilim 1977
    Sevgili Dayım 1977
    Saffet Beni Affet 1976
    Her Gönülde Bir Aslan Yatar 1976
    Hamza Dalar Osman Çalar 1976
    Zühtü 1976
    Bülbül Ailesi 1976
    Caniko 1976
    Salak Bacılar 1975
    Curcuna 1975
    Mavi Boncuk 1974
    Köyden İndim Şehire 1974
    Hop Dedik Kazım 1974
    Salak Milyoner 1974
    Şehvet Kurbanı 1972
    Kaynanam Tatilde 1971

Perran Kutman kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kimsin

Kimsin

Usul usul aralanır gözkapaklarım..... Baykuşun biri yakar yeşillerini,"günaydın,gece oldu"der,eyvallah, derim. Odaları dolaşan ıssızlık,bana uğramadan geçer,karşımda uyuyan denizin derinlerinden. -Issızlığa bulanacak kadar ussuz ve kalabalık değilim henüz...-ağaçlarım var,iki kapak arasında büyüyen,sen varsın,gecelerimi dilimleyen.. okumaya başlarım, jane tırmanır merdivenlerime,kör...
  2. Kunta kinte icecegi

Kunta kinte icecegi

Malzemeler 3 cl kakao şurubu 3 cl süt 1 cl hindistancevizi şurubu 1 çay kaşığı bal Rendelenmiş bitter çikolata 5 küp buz Yapilis Tarifi Kakao şurubu, süt ve hindistancevizi şurubunu buzla birlikte mikserden geçirin. Daha sonra 1 çay kaşığı balı ilave edin. İyice köpürtün. Bardağa döküp üzerine rendelenmiş çikolata serperek servis yapın. Not: Bardağa döküldükten sonra nektarı dibe çöktüğü...
  3. kuma

kuma

Kuma (ortak) Rüyada üzerine bir kuma getirildigini gören kadin, hasta olur. Bu rüyayi bir erkegin görmesi, islerinin bozulacagina delildir. Bir rivayete göre kuma görmek, üzüntü ve kederle de tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada kuma kadinlari görmek, hastaliga, zarara ve körlüge isarettir. Bazen de kuma görmek, kötü amele, sirlari açiklamaya, üzüntü ve ugursuzluga isarettir
  4. Kimken kimse olmuşsun...

Kimken kimse olmuşsun...

İçinden çıkamadığım yollarda geçer oldu vaktim. Ve ben senden çıkıp başkasına gittiğime inandıkça, sana geri döner oldum. Meğerse senden başkasına gidemezmişim de kendimi kandırıp uyanır olmuşum. En büyük rüyamken, en geniş gerçeğim olmuşsun. Ertesi günün sabahında ne olacağını bilmeden harcadığım vaktimdin. Bir an mutlulukla hayal kurarken, o anın sonunda ağlar oldum. Göz yaşlarımı...
  5. Hüseyin Kutman kimdir

Hüseyin Kutman kimdir

hüseyin kutman kimdir hüseyin kutman kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler ve merak edilen herşey burada arkadaşlar. Tiyatro ve sinema dünyasının usta isimlerinden Hüseyin Kutman hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler. 20 Ağustos 1930'da Bursa'da dünyaya geldi.Hüseyin Kutman'ın sahne hayatı Kent Oyuncuları 'nda "Gülerek Girin" piyesiyle başladı.Uzun süre...

Sayfayı Paylaş