gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Pervane

Konu, 'Ö-P' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Işık etrafında dönen küçük gece kelebeği görmek zayıf, bilgisiz, kendini kendi eliyle tehlikeye atan yahut nefsini öldüren ve kimseye zararı dokunmayan kimseye, Pervane tutmak cariye satın almaya, bu kelebeğin elinde ölmesi çocuğun yahut cariyenin vefatıına delalet eder.Pervane gören kişi sabırsız şeklinde yorumlanır. Pervane gören kişi sabırsız şeklinde yorumlanır. Zararı olmayan ahbaptır. Eve pervane girerse yemeğe konuk gelecek demektir.Rüyada pervane görmek, islerinizin çaprasik oldugunu, kazanabilmeniz için bazi formüller uygulamaniz gerektigine, her hususta çok uyanik olmaniz gerektigini gösterir. Bir baska rivayete görede: Rüyada pervane görmek, dostluk, samimiyet ve fedakarliga isarettir

Pervane konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. AŞik Pervanİ

AŞik Pervanİ

Mehmet Gökalp Karadeniz yöresinde çok sayıda halk şairi yetişmiştir. Sahil kesiminde mani, türkü ve destan söyleyen, kemençe ve tulum-zurna çalan şairler iç kesimlerde ise saz eşliğinde koşma, destan ve güzelleme söyleyen şairler çoğunluktadır. Sadece Artvin ve ilçelerinde...
  2. Göktan - Pervane

Göktan - Pervane

pervane pervane olsam seni aramam bi daha olsan seni aramam bi daha Gelemiyorum diye arama beni Gelmiyorsan tek bir nedeni olur Anlarımki bu gece bana Başka bir yerde bir neşe bulunur Aya baktım ay mavi Yaya kalmam vallahi Bulurum bu gece başka birini Unuturum seni billahi Pervane pervane olsan Seni aramam bir daha Dünyayı gezsen dolaşsan Bulamazsın ayarımda
  3. Ahmet Aslan - Pervane

Ahmet Aslan - Pervane

Pervaneyim pervane Ahuzar oldum ateşte Perim deydi tenine Yandım kavruldum Döndüm döndüm nice döndüm Ahuzar oldumda döndüm Aramam derman derdine Görünmez yüküm gözünde Perim deyince tenine Oynar yüreğim içinde Oynar direğim içinde Pervaneyim pervane Gözlerin hep tanyerinde Kızıla dönsün artık küreyi alem Kızıla dönsün karanlık gece Yansın yansın da kavrulsun İ�ıranın...
  4. Uçan pervane

Uçan pervane

pervaneli kalem uçan pervane yapımı kartondan pervane yapımı Uçan Pervane Yapalım En üstteki şekilde çizildiği gibi pervaneyi kartondan kesip resimde görüldüğü gibi bir kurşunkalem üzerine dolayın. Meydana gelen pervaneyi, kalemi içinden çıkardıktan sonra, iki topluiğne ile kalemin silgisine tutturun. Ucunda pervane bulunan kalemi son şekildeki gibi iki avucunun arasında hızla döndürüp ve...
  5. Pervane ve Mum

Pervane ve Mum

Geceleri balkonda ışığın etrafını alan pervane böceklerini fark etmiş miydik hiç? Ya onların aşk uğruna yaşadıklarını bilir miyiz? Yani pervanenin mum ışığıyla yaşadığı aşkın hikayesini… Aşk bir farkına varış, bir idrak seviyesidir… ‘Aşk odu önce ma’şuka, andan âşıka düşer.’ derler, malum. Yani aşk ateşi önce sevilene ondan sonra sevene düşer. Önce sevilende bir ateş yanmalı ki...

Sayfayı Paylaş