gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Peşin para ile veresiye mal almak

Konu, 'Ö-P' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Rüyada pesin para ile veresiye mal aldigini görmek, ölçü veya miktarini beyan veya bir seyin iyilik ve kötülük vasfini tayin etmekle muayyen rizki yenilemeye delalet eder. Bir kimse rüyada böyle bir alis veris isleminde bulundugunu veya kendisi aleyhinde veresiye alisverise dair bir sey iddia olundugunu görse, uyaniklilik halinde anlatilan sözlerce kazanan nail, olur veya herhangi bir husustan dolayi zimmetlenir. Çünkü, selam mezkur esyalari vasif, beyan ve tayin etmekle meydana gelir.

Peşin para ile veresiye mal almak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Malta

Malta

Malta Coğrafi Verileri Konum: Güney Avrupa'da, Akdeniz'de adalar, Sicilya'nın güneyinde yer almaktalar. Coğrafi konumu: 35 50 Kuzey enlemi, 14 35 Doğu boylamı Haritadaki konumu: Avrupa Yüzölçümü: 316 km² Sınırları: 0 km Sahil şeridi: 196.8 km İklimi: Akdeniz iklimi Arazi yapısı: Çoğunlukla alçak araziler, kayalıklar, düz ve bölümlere ayrılmış ovalar, kıyıda uçurumlar yer almaktadır. Deniz...
  2. Veresiye

Veresiye

Rüyada bir bakkaldan veresiye mal aldiginizi görmek, en önemli islerinizde bile kimseye danismadan hareket ettiginize, islerinizi yürütürken sogukkanliliginizi hiç kaybetmediginize ve metanetinizi daima muhafaza ederek vakarinizi korudugunuza isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada veresiye mal satin almak, Israfa ve sikintiya düsmeye isarettir.
  3. Mal

Mal

Rüyasında mal satın almak iyi bir fırsattır. Mal satmak ise fırsatın kaçacağını haber verir.
  4. Rüyada Ölmüş Anneden Para Almak ne anlama geliyor

Rüyada Ölmüş Anneden Para Almak ne anlama geliyor

Merhaba arkadaşlar ben dün vefat eden anneciğimi rüyamda gördüm bana para veriyordu aCABA Rüyada Ölmüş Anneden Para Almak ne anlama geliyor rüya tabirinden anlıyan varsa lütfen rüyamı yorumlasın.
  5. Eşimden habersiz başkasına mal para vermek harammı?

Eşimden habersiz başkasına mal para vermek harammı?

Sual: Bizimle aynı varlıkta komşu bir hanım var. Evimizde un, şeker, yağ gibi gıda maddesi, veya herhangi bir kitap, bir âlet görse, ödünç olarak, ariyet olarak ister. Getirme huyu da yoktur. Hani maddi durumları kötü olsa, varsın getirmesin diyeyim. Bizden aşağı tarafları yok. Beyim, "Ne isterse istesin hiçbir şey vermemeli!" diyor. Komşu hakkından korkuyorum. Vermesem günah olur...

Sayfayı Paylaş