gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Pesto Soslu Makarna Nasıl Yapılır ? (resimli)

Konu, 'Makarnalar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Pesto Soslu Makarna Tarifi Resimli Pesto Soslu Makarna Tarifi

İtalyanların müthiş lezzeti makarnalar, envayi çeşit sosla muazzam birar lezeete dönüşüveriyor melekler :) İşte onlardan biri, pesto soslu makarna :)

Malzemeler;
    1 paket lüle makarna
    2 çorba kaşığı dolmalık fıstık(cevizde olur)
    4-5 yemek kaşığı zeytinyağ
    1 çay bardağı rende kaşar peyniri
    1 kibrit kutusu kadar beyaz peynir
    1-2 çorba kaşığı su
    1 demet maydanoz
    5 dal taze nane
    5 diş sarmısak
    tuz
    karabiber

Yapılışı;
    Makarnayı tuzlu suda haşlayıp süzün.Maydanoz ve naneyi yıkayın.Sarmısakları soyun.Beyaz peyniride çatalla ufalayın. Robota naneyi, maydanozları, dolmalık fıstıkları yada cevizi, zeytinyağını, sarmısakları, karabiberi, tuzu ilave edip hepsini ezin.Sosu derin bir kaseye alın.Kaşar peynirini ve beyaz peyniride ilave edip 1-2 kaşık suyla sosa koyun.Hepsini birbirine yedirinceye kadar karıştırın.
    Makarnayı tencereye alın ve sosu üstüne dökün.Hepsini harmanlayın.Sıcak servis yapın.
    Afiyet olsun.

Pesto Soslu Makarna Nasıl Yapılır ? (resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mükemmel makarna nasıl yapılır?

Mükemmel makarna nasıl yapılır?

Her zaman büyük bir tencere kullanın. 225 gr. makarnaya 2,25 lt. su kullanın. Suya bir yemek kaşığı tuz ekleyin. Makarnayı eklemeden önce suyun yeterince kaynadığından emin olun. Makarna tanelerinin birbirinden ayrılması için sadece 1 kez karıştırın. Eğer spaghetti gibi uzun bir makarna pişiriyorsanız, tamamının suyun içerisine girmesini sağlayacak şekilde dibe doğru batırın. Mutfak saatinizi...
  2. Soslu makarnayı nasıl ısıtmalı

Soslu makarnayı nasıl ısıtmalı

Özene bezene hazırladığınız makarna sosunu ısıtırken zorlanabilirsiniz. Mesela tencerenin dibi tutabilir ya da alt tarafı ısınıp üst kısmı soğuk kalabilir. Oysa ki makarna kabını kaynar su dolu tencerenin içine koyup (benmari usulü), bir süre ocakta bekletirseniz, bu sorundan kurtulmuş olursunuz.:)
  3. Limon Soslu Makarna Tarifi Resimli

Limon Soslu Makarna Tarifi Resimli

Limon Soslu Makarna Tarifi Resimli tarif merhaba kızlar bana daha öncede bir tarif vermiştiniz yaptım ve çok beğendim. şimdide sizden limon soslu makarna tarifini istiyorum. :)
  4. REsimli Limon Soslu Makarna Yapılışı

REsimli Limon Soslu Makarna Yapılışı

Limon Soslu Makarna Tarifi Resimli Limon Soslu Makarnanın Yapılışı 7'den 70'e herkesin sevdiği besin değeri yüksek ve doyurucu bir lezzet olan makarnanın yeni bir tarifini daha edinmek isteyen Melek'lerimiz, işte size enfes bir makarna tarifi :) Limon soslu makarna tarifi :) Limon Soslu Makarna Malzemeleri; Yarım paket makarna 1 çorba kaşığı margarin 3 çorba kaşığı su 2 çorba kaşığı limon...
  5. Pesto Soslu Makarna Tarifi Resimli

Pesto Soslu Makarna Tarifi Resimli

Pesto Soslu Makarna Tarifi Resimli Merhaba hanımlar Pesto Soslu Makarna Tarifi istiyorum eminim bilenler vardır Pesto Soslu Makarna Tarifini.

Sayfayı Paylaş