gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Petkim'de doğru olanı açıkladık

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Özelleştirme İdaresi (ÖİB) Başkanı Metin Kilci, Petkim'in yüzde 51'inin blok satışı ihalesinin, en yüksek ikinci teklifi veren Socar-Turcas Injaz ortaklığına verilmesi kararının açıklanması öncesinde, bu kararın sızdırıldığı ve öğrenenlerin borsada haksız kazanç elde ettiklerine ilişkin iddialarını yanıtladı. Kilci, sabah saatlerinde verilmiş bir karar yoktu, akşam saatlerinde ihale komisyonu böyle bir karar aldı" dedi. Bilindiği gibi Petkim'le ilgili kararın verildiği günün sabah saatlerinde, ÖİB, "Petkim'in ikinci en yüksek teklifi veren gruba verileceğine" ilişkin duyumları yalanlamış, akşam saatlerinde ise şirketin Kazak - Rus ortaklığına değil, ihalede ikinci en yüksek teklifi veren Socar - Turcas, İnjaz ortaklığına verileceğini açıklamıştı. Aynı gün Turcas da İMKB'ye yaptığı açıklamada, kendilerine ulaşan bir karar olmadığını bildirmişti. ÖİB'nin sabah reddettiği kararı akşam açıklaması ve o gün Turcas hisselerinde yaşanan oynaklık, Turcas hisselerinde insider (içerden okuyanların ticareti) olduğu iddialarına yol açmıştı.

'O anki durumu söyledik'

Dün konuyla ilgili iddiaları yanıtlayan Kilci, şöyle dedi: "O gün sabah (önceki gün) yaptığımız açıklama doğru bir açıklamaydı. Sabah, Petkim ihalesine ilişkin bir karar yoktu. Akşam, İhale Komisyonu toplanarak bu yönde bir karar aldı. Sabah farklı bir açıklama yapıp akşam saatlerinde onu yalanlama, söz konusu değil. Biz o kararı da SPK ve İMKB'ye bildirdik."
    Kilci, eski SPK Başkanı Ali İhsan Karacan'ın, "ÖİB, 'bizden ikinci bir açıklama gelinceye kadar tahta kapalı olsun' diyebilirdi" değerlendirmesinin hatırlatılması üzerine de, "Biz doğru olanı yaptık" dedi. Kilci, Petkim'in Kazak - Rus ortaklığına verilmemesinin ABD'de "Ermeni soykırımı" iddiasıyla ilgili olup olmadığına ilişkin soruyu da, "Onlar bizim dışımızda meseleler. Biz ÖİB'yiz işimize bakarız" diye yanıtladı.

Milliyet

Petkim'de doğru olanı açıkladık konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Doğru olan şey

Doğru olan şey

Bir kimse rüyada dogru olan bir seyi görmesi veya isitmesi, hidayete tabi olmaya, batil ve bani sahipleriden kaçinmaya, hastanin ölümüne isaret eder.
  2. Doğru Olan Zordur

Doğru Olan Zordur

(Ceza) Bir kelebeğin ömrü kadar mutluluk yeter kimisine yetmez dünya toz pembe kimi gelene ölmeyecek gibi yaşamını sürene alnı ak sırtı pek karnı tok şükretmek lüksü aramamak zor gelir masum hayaleri karalamamak yasaklanan kapıları aralamamak düşen gençlik art niyet arayamamak aradığı zaman hiç dost bulamamak iyi günde ve zor günde aranmak zor günde insana yaranmak açılan yaraları kapatarak...
  3. Doğru erkek doğru kadın....

Doğru erkek doğru kadın....

Birkaç yıl önce bir uçak yolculuğu sırasında yanımdaki koltukta oturan bir adamın alyansını sağ elinin işaret parmağına taktığını fark ettim. O anda yorum yapmaktan kendimi alamadım. 'Bayım alyansınızı yanlış elinize takmışsınız dedim ' Adam bunun üzerine bana dönerek ; 'yanlış kadınla evlendim de ondan' diye karşılık verdi. Ziglar bu anıyı okuyuculara aktardıktan sonra aklımıza gelmeyen...
  4. doğru kadın-doğru adam

doğru kadın-doğru adam

ben büyük bir zevkle okudum umarım sizde beğenirsiniz bu hikayeyi:):) ders çıkartılacak bir konu aslında :) Bir uçak yolculuğunda yan koltukta oturan bir adamın alyansını sağ elinin işaret parmağına taktığını fark eden yazar yorum yapmaktan kendini alamaz; "Bayım alyansınızı yanlış elinize takmışsınız!" Adam bunun üzerine; "Yanlış kadınla evlendim de ondan!" diye...
  5. Ayben ft.ceza-doğru olan zordur

Ayben ft.ceza-doğru olan zordur

(Ceza) Bir kelebeğin ömrü kadar mutluluk yeter kimisine yetmez dünya toz pembe kimi gelene ölmeyecek gibi yaşamını sürene alnı ak sırtı pek karnı tok şükretmek lüksü aramamak zor gelir masum hayaleri karamamak yasaklanan kapıları aralamamak düşen gençlik art niyet arayamamak aradığı zaman hiç dost bulamamak iyi günde ve zor günde aranmak zor günde insana yaranmak açılan kapıları kapatarak...

Sayfayı Paylaş