gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Petrolün ateşi sönmüyor

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Petrol fiyatlarındaki yangın bir türlü sönmek bilmiyor. Ortadoğu kaynaklı gerginliklerin yanında Nijerya'daki saldırılar ve arza yönelik endişeler fiyatları yeni bir rekora taşıdı.
    Petrolde kabus senaryosu: 200 dolar
    Ham petrolün varil fiyatı 124.70 dolar ile yeni zirvesini bulurken, son yükselişi en büyük nedeni olarak ABD'de benzin tüketiminin arttığın yaz sezonu öncesinde petrol arzının talebe yetişemeyeceği yönündeki endişeler gösteriliyor.
    Özellikle son dönemde rafinerilerde meydana gelen arızalar ve yine rafinerilere yapılan saldırılar, üretimin azalmasına neden oluyor.
    Ham petrolün varil fiyatı 1 dolar artışla 124.70 dolara çıkarken, fiyatlar geçtiğimiz yıla göre ikiye katlandı.

Petrol 120 dolara nasıl çıktı
    Petrol analisti James Ritterbusch, Asya'da çok büyük bir dizel talebi olduğunu ve bu durumun arzı baskı altında tuttuğunu belirtiyor. Ritterbusch, "ne zaman bir bölgedeki enerji piyasasında böyle bir yükseliş olsa diğer piyasalarda da psikolojik bir etki oluşuyor" diye konuştu.

hurriyet.com

Petrolün ateşi sönmüyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. AteŞ

AteŞ

Ateşe baktım sevgilim ocakta yanan ateşe.. Saydam, kıvrak dalgalı alevlere.. Gecenin içinden akan yıldızlar gibi kıvılcımlar .. yorgun bedenim, dalgın başım ateşin ışığındaki yansımalarda . Ne çok hüzün topladık ....ne çok umut yanıp yanıp gitti şimdi ocağın küllerinde. Sen var mıydın, sen gelmiş miydin.. Hiç tanıdım mı seni.. öyle çok beklediğim.. özlediğim.. sen .. Ateşin dilimleri...
  2. ateş

ateş

Ateş Nedir? Günümüzde ateş hekimlerin en sık karşılaştıkları sağlık sorunlarından birisidir. İnsan vücudunun normal şartlardaki ısısı 36,5 C’dir. Bu değer bebeklerde ve küçüklerde 36,8 olabilir.Vücut tüm fonksiyonlarını bu ısı değerleri arasında yerine getirdiği için “ateş” diye adlandırılan vücut ısısının yükselmesi vücudun normal dengelerinde bir bozulma olduğunu gösterir. Ateş, kendi...
  3. Petrol

Petrol

Benzin, gaz gibi petrol ürünleri ilginç ve şaşırtıcı durumdur. Petrol kara ise ani sıkıntıdır.Rüyada petrol görmek, yeni haberler alacaginiza kendinizi bir petrol sahasinda petrol çikardiginizi görmeniz, bütün isteklerinizin kisa zamanda yerine gelecegine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada petrol görmek, hayirsiz, zina eden bir kadina isarettir. Bazi tabirciler, petrol, haram...
  4. Sönmüyor Ateşimiz - Berker  gitar akoru

Sönmüyor Ateşimiz - Berker gitar akoru

gitar şarkı notaları ya kendini bırak bana akor gitar solo şarkı notaları solo Em Am Ya kendini bırak bana Bm Ya da beni bana bırak da yaşayayım Em Bu nasıl ayrılık Am Bm Bir daha gelme gelme de alışayım C Am D Ben senin yalnız kalışlarında G Tek adresin olamam C Am Ya benim ol...
  5. Ateş

Ateş

Ateş infeksiyon hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığın en önemli ve en sık görülen belirtilerindendir. Ateş vücut ısısının makattan ölçümle 38.3 C° ve üzerinde olmasıdır. İnsan vücudunun normal ısısı koltuk altı ve ağızdan (36.4 - 36.9 C°)dir. Makattan (rektal) ısı bundan 1 derece fazladır. Bebeğinizin ateşinin yükselmesi durumunda doktora başvurulmalıdır. Ateşe neden olan etken...

Sayfayı Paylaş