Peygamber Efendimizin Cinlere Mektubu merak edlenler için burada tüm ayrıntıları

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Peygamber Efendimizin Cinlere Yazdığı Mektup
    Hz. Muhammedin Cinlere Mektubu

Bu gün içersinde Peygamber Efendimizin cenazesi hakkında bilgiler paylaşmıştık sizlerle... Şimdi de Peygamber Efendimizin cinlere yazdığı mektup paylaşımında bulunmak istiyor ve Hz. Muhammedin cinlere mektubu hakkında bilgiler sunuyoruz.

Peygamber efendimizin, cinlerin zararlarından Müslümanları korumak için Hz.Ali'ye yazdırdığı bir mektuptur. Üzerinde taşıyana ve evinde bulundurana o mahluklar zarar veremez.
    Eshab-ı kiramdan Ebu Dücane hazretleri anlatır:
    Yatıyordum. Değirmen sesi gibi ve ağaç yapraklarının sesi gibi, ses duydum ve şimşek gibi, parıltı gördüm. Başımı kaldırdım. Odanın ortasında, siyah bir şey yükseldiğini gördüm. Elimle yokladım. Kirpi derisi gibi idi. Yüzüme, kıvılcım gibi şeyler atmaya başladı. Hemen Resulullaha gidip, anlattım. Buyurdu ki:
    (Ya Eba Dücane, Allahü teâlâ, evine hayır ve bereket versin!)

Kalem ve kağıt istedi. Hz. Ali'ye bir mektup yazdırdı. Mektubu alıp, eve götürdüm. Başımın altına koyup, uyudum. Feryat eden bir ses, beni uyandırdı. Diyordu ki:
    (Ya Eba Dücane, bu mektupla bizi yaktın. Senin sahibin, bizden elbette çok yüksektir. Bu mektubu bizim karşımızdan kaldırmaktan başka, bizim için kurtuluş yoktur. Artık, senin ve komşularının evine gelemeyeceğiz. Bu mektubun bulunduğu yerlere gelemeyiz.)

Ona dedim ki, sahibimden izin almadıkça bu mektubu kaldırmam. Cin ağlamasından, feryadından, o gece, bana çok uzun geldi. Sabah namazını, mescitte kıldıktan sonra, cinnin sözlerini anlattım. Resulullah efendimiz buyurdu ki:
    (O mektubu kaldır. Yoksa, mektubun acısını, kıyamete kadar çekerler.) [Delail-ün-nübüvve, Tezkire-i Kurtubi]

İşte Mektup, Evinizde Bir Köşeye Asın;

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيْمِ

هَذَا كِتاَبٌ مِنْ مُحَمَّدٍ رَسُولِ اللهِ رَبِّ العَالَمِينَ إِلَى مَنْ طَرَقَ الدَّارَ مِنَ الْعُمَّارِ وَالزَّوَارِ وَالسَّائِحِينَ إِلاَّ طَارِقاً يَطْرِقُ بِخَيْرٍ ياَ اللهُ. أَمَّا بَعْدُ فَإنَّ لَناَ وَلَكُمْ فِي الْحَقِّ سِعَةً فَإنْ تَكُ عَاشِقاً مُولِعاً أَوْ فَاجِراً مُقْتَحِماً أَوْ رَاعِياً مُبْطِلاً فَهَذاَ كِتاَبُ اللهِ تَعَالىَ يَنْطِقُ عَلَيْنَا وَعَلَيْكُمْ بِالْحَقِّ إنَّا كُنَّا نَسْتَنْسِخُ مَا كُنْتُمْ تَعْمَلوُنَ وَرُسُلُنَا يَكْتُبُونَ مَا تَمْكُرُونَ اُتْرُكُوا صَاحِبَ كِتَابِي هَذاَ وَانْطَلِقوُا إِلىَ عَبَدَةِ اْلأَصْنَامِ وَاْلأَوْثاَنِ وَإِلىَ مَنْ تَزْعُمُ أَنَّ مَعَ اللهِ إِلَهاً آخَرَ لآَ إلَهَ إِلاَّ هُوَ كُلُّ شَيْءٍ هَالِكٌ إِلاَّ وَجْهَهُ لَهُ الْحُكْمُ وَإِلَيْهِ تُرْجَعُونَ، حَم~ لا يُنْصَرُونَ، حَمِعَسِقَ تُغْلَبُونَ حَم~ وَالْكِتَابِ الْمُبِينِ تُفْرَقُ أَعْدَاءُ اللهِ وَبَلَغَتْ حُجَّةُ اللهِ وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قَوَّةَ إلاَّ بِاللهِ فَسَيَكْفِيكَهُمُ اللهُ وَهُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ

2. Koray

Koray Forum Okuru

Peygamber efendimiz kaldır buyuruyor burada anlatına göre göre siz de evinize asın demişsiniz. Bunun gerçek olmadığını dileyenler araştırabilir. Büyük hadis alimlerinin kitaplarında bu mektubun olmadığı araştırılabilir.

Peygamber Efendimizin Cinlere Mektubu merak edlenler için burada tüm ayrıntıları konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Cinlere de Peygamber Gönderildi

Cinlerin de, kendi başlarına bir alem olduklarına göre düşünülecek olursa, onlara da kendi içlerinden birer peygamberin gönderilmiş olması gayet mantıklı olsa gerek. Daha önceki bölümlerde "cinlerin de birer sorumlu varlık olduğunu" bildirmiş ve "Ey cin ve insan topluluğu! İçinizden size ayetlerimizi anlatan ve bugününüzle karşılaşacağınıza dair sizi uyaran elçiler gelmedi mi?...
  2. Peygamber Efendimizin Mektubu!!!

peygamber efendimizin mektupları peygamber efendimize mektup efendimize mektup örnekleri mektuplar efendimizin mektubu Mektubun orijinali Peygamberimiz, hicretin 7. senesinde, basta Dogu Roma (Bizans) imparatorlugu olmak üzere dünyanin en büyük devletlerine teblig mektuplari göndermis ve kendilerini islâmiyete dâvet etmisti. Efendimizin tesebbüsü, sonunda beklenen neticeyi verdi ve insanlar,...
  3. bebek olması için peygamber efendimizin vasiyeti

bebek olması için çoçuk olması için çocuğu olmayan peygamber bebeğin sağlıklı dua çocuk olmasi Otuzdokuzuncu Menâkıb: Hazret-i Fâtıma-tüz-zehrâyı “radıyallahü teâlâ anh┠hazret-i Alîye “radıyallahü teâlâ anh” tezvîc etdiklerinde buyurdukları vasıyyetleri beyânındadır. Hazret-i Alî “radıyallahü teâlâ anh” rivâyet eder. Resûlullah “sallallahü teâlâ aleyhi ve sellem” buyurdular ki: Yâ Alî!...
  4. Peygamber Efendimizin Kızın Öğrettiği Dua (Borcu Olanlar İçin)

dua borclu olan icin peygamberimizin ögrettigi dua borçlu olan için peygamberimizin öğrettiği nihat hatipoğlu borç duası peygamberimizin kızına öğrettiği dua, borcu olanlar için dua, fakirlik için, nihat hatipoğlunun bahsettiği dua, nedir, ile ilgili bilgiler burada melekler Nihat Hatipoğlu hocamızın da programında bahsettiği Peygamber Efendimizin kızına öğrettiği dua şöyle melekler ;...
  5. Peygamber Efendimizin Açıklamalı Hadisleri Burada Melekler!

Peygamber Efendimizin Hadisleri Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin Hadisleri Merhaba Sevgili Melek'ler, şimdiden tüm müslüman kardeşlerimizin tuttuğu oruçların kabul olması için dua ediyor ve sizlere bu mübarek günlerde Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin Hadisleri hakkında bilgiler aktarıyoruz. Peygamber Efendimizin Hadisleri konusunda bilgi edinmek isteyenler buraya! "Allahu Teala...
  6. Peygamber Efendimizin Bugünkü Soyu hakkında merak edilen bilgiler burada!

Hazreti Muhammedin Bugünkü Soyu Peygamber Efendimizin Soyundan Gelen Kişiler Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce Peygamber Efendimizin aşk duası hakkında bilgiler aktarmıştık. Şimdi de Peygamberin soyundan gelen kişiler hakkında bilgi edinmek isteyen tüm arkadaşalrımız için Peygember Efendimizin bu günkü soyundan gelen kişiler hakkında...
  7. Peygamber Efendimizin Dedesinin Hayatı hakkında bilgiler burada

Peygamber Efendimizin Dedesinin Hayatı Hakkında Bilgi Hazreti Muhammedin Dedesinin Yaşamı http://www.meleklermekani.com/tum-islami-bilgiler/226507-peygamber-efendimizin-bilinmeyen-sunnetleri-hakkinda-bilgiler.html paylaşımımızdan sonra, şimdi de Hz. Muhammedin dedesinin yaşamı hakkında bilgi edinmek isteyen tüm misafirlerimiz ve üyelerimiz için, bu yazımızda Peygamber Efendimizin dedesinin...
  8. Peygamber Efendimizin Hacet Duası Burada Melekler

peygamberimizin hacet duaları hacet duası Sevgili melekler, bu dünya ve ahiretle ilgili Allah (C.C.)'tan tüm isteklerinizin ve dileklerinizin Peygamber Efendimizin etmiş olduğu hacet dualarının ardından iletilmesi en güzelidir. Unutmayın Allah c.c temiz kalple ve huşuyla yapılan duaları kabul eder. Peygamber Efendimiz S.AV'in bildirdiği hacet duası şöyledir.. Hacet Duası Okunuşu Lâ...
  9. Peygamber Efendimizin İftar Duası Burada Melekler

peygamberimizin iftar duası iftar duası iftar duaları Sevgili melekler, ramazan ayını uğurlamamıza az bir zaman kala, Muaz İbn-i Zühre r.a 'den rivayetle, Peygamber Efendimizin etmiş olduğu iftar duasını sizlerle paylaşıyoruz... "Bana ulaştı ki, Resulullah s.a.v. iftar ettiği zaman şu duayı okurdu: Allahümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü.Ey Allah’ım, Senin rızan için oruç...
  10. Peygamber Efendimizin Yaptığı Günlük Dualar Burada Melekler

peygamberimizin günlük duaları peygamberimizin günlük dua ve zikirleri peygamber efendimizin günlük duaları Sevgili melekler, İslam dünyasının hadis rivayet eden önemli isimlerinden rivayetle Peygamber Efendimizin günlük olarak ettiği dualardan bazıları şöyledir... Bir Meclisten sohbet veya bir toplantıdan Kalkarken Okunacak Dua Subhaneke Allahumme ve bihamdike eşhedu en la ilahe illa...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. cin mektubu türkçesi

,
  2. cin mektubu türkçe meali

,
  3. cin mektubu meali

,
  4. cin mektubu turkçe,
  5. cin mektubu anlami,
  6. çin mektubu,
  7. peygamber efendimizin cinlere yazdığı mektup,