gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

peygamber efendimizin yemek duası

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

yemek duası ve anlamı yemek duası türkçe peygamber efendimizin türkçe duaları Peygamber Efendimiz yemeklerden sonra özel bir dua ederdi. O'nun izinde gitmeye çalışan bizler de bu özel duayla yemek sofralarımızı nurlandırmalıyız... İşte Efendimizin o güzel duası ve anlamı...

Peygamber Efendimiz'in yemekten sonra yaptığı dualardan birisi şuydu:
    "Elhamdülillahillezi et'amenî hazâ verezekanîhi min ğayri havlin minnî vela kuvvetin"
    "Benden bir güç ve kuvvet olmaksızın, bu yemeği bana yeme fırsatı verip yediren ve onu bana rızık olarak ihsan eden Allah'a sonsuz hamd ve sena olsun."

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: peygamber efendimizin yemek duası
    ellerine emeğine sağlık

peygamber efendimizin yemek duası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peygamber Efendimiz s.a.v nasıl yemek yerdi

Peygamber Efendimiz s.a.v nasıl yemek yerdi

Yemek yeme adabı yemek yeme kuralları.Ne kadar alim olsan unutmaki beşersin örnek insana uyki gönül bahçen yeşersin sözünün muhatabı olan hayatımızdaki en güzel örnek olan Efendimiz nasıl yemek yerdi yemek yerken nelere dikkat ederdi hep beraber bakalım melekler Peygamberimiz s.av. ikiöğün şeklinde yemek yerdi Yemekten önce ellerini yıkayıp havluyla kurulamaz bilakis yemekten sonrs...
  2. Peygamber efendimizin şifa duası

Peygamber efendimizin şifa duası

Hazreti Muhammedin şifa duası varmış kızlar bu duayı bulamadım yardımcı olur musunuz lütfen.
  3. Peygamber Efendimizin Sevdiği Yemekler

Peygamber Efendimizin Sevdiği Yemekler

Peygamber Efendimizin Sevdiği Yemekler nelerdir lütfen bu konuda bilgisi olanlar yazsın
  4. Peygamber Efendimizin Hacet Duası Burada Melekler

Peygamber Efendimizin Hacet Duası Burada Melekler

peygamberimizin hacet duaları hacet duası Sevgili melekler, bu dünya ve ahiretle ilgili Allah (C.C.)'tan tüm isteklerinizin ve dileklerinizin Peygamber Efendimizin etmiş olduğu hacet dualarının ardından iletilmesi en güzelidir. Unutmayın Allah c.c temiz kalple ve huşuyla yapılan duaları kabul eder. Peygamber Efendimiz S.AV'in bildirdiği hacet duası şöyledir.. Hacet Duası Okunuşu Lâ...
  5. Peygamber Efendimizin İftar Duası Burada Melekler

Peygamber Efendimizin İftar Duası Burada Melekler

peygamberimizin iftar duası iftar duası iftar duaları Sevgili melekler, ramazan ayını uğurlamamıza az bir zaman kala, Muaz İbn-i Zühre r.a 'den rivayetle, Peygamber Efendimizin etmiş olduğu iftar duasını sizlerle paylaşıyoruz... "Bana ulaştı ki, Resulullah s.a.v. iftar ettiği zaman şu duayı okurdu: Allahümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü.Ey Allah’ım, Senin rızan için oruç...

Sayfayı Paylaş