gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Peygamberimiz ( S.A.V) Mektubu orjinal

Konu, 'Peygamberler, Evliyalar ve Sahabeler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Mektubun orijinali
    Peygamberimiz, hicretin 7. senesinde, basta Dogu Roma (Bizans) imparatorlugu olmak üzere dünyanin en büyük devletlerine teblig mektuplari göndermis ve kendilerini islâmiyete dâvet etmisti. Efendimizin tesebbüsü, sonunda beklenen neticeyi verdi ve insanlar, akin akin müslüman olmaya basladi. Bu gâye ile Medine'ye gelen Benî Hanife kabilesinin temsilcileri arasinda, Müseylime adinda birisi vardi. Edebî yönü oldukça kuvvetli olan bu sahis, Müslümanlari gördükten sonra onlara karsi duydugu kiskançligi, kendisini büyük bir felâkete sürükleyecek sekilde izhâr etti ve peygamber oldugunu ileri sürerek, kavminin Efendimize degil de kendisine tâbi olmasini istedi.
    Müseylime'nin bu iddiasi bazi münâfiklarin da yardimiyla kuvvet buldu ve Benî Hanife kabilesinin birçogunu dininden döndürdü. Yalanci Peygamber Müseylime, sonralari daha da ileri giderek Efendimiz'e (S.A.V.) su meâlde bir mektup yazdi:
    “Allah'in Resulü Müseylime'den, yine Allah'in Resulü Muhammed'e, Sana selam olsun. Ben, seninle biriíkte peygamberlik vazifesine ortagim. Yeryüzünün yarisi bize, yarisi da Kureys Kabilesine âittir. Ancak Kureys haddini asan bir kavimdir.”
    Peygamberimiz bu satirlari okuyunca, onu getiren elçilere:
    “Eger elçilerin öldürülmeyecegine dâir bir kâide olmasaydi, sizin boynunuzu vurdururdum” demis ve Ubeyy bin Kaab'a yazdirdigi asagidaki mektubu, Müseylime'ye göndermistir. (Mektubun son cümlesi, tam olarak okunamamistir.)

“Rahman ve Rahim olan Allah' in adiyla; Allah'in Resulü Muhammed'den, yalanci peygamber Müseylime-tül-Kezzab'a . Selâm, hidayete tâbi kimseler üzerine olsun. Bundan sonra bilesin ki, yeryüzü Allah' indir. Onu, kullarindan diledigine ihsan eder. Hüsn-ü akibet ise, müttakilerindir.(Allah'tan korkan mümin kullara aittir.) Sen ve beraberindekiler eger tövbe eder seniz, Allah da seni ve seninle beraber tövbe edenleri affeder.“

Peygamberimiz ( S.A.V) Mektubu orjinal konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peygamberimiz (S.A.V)’ in Ümmetine Duası

Peygamberimiz (S.A.V)’ in Ümmetine Duası

peygamberimizin ümmetine duası İbn-i Amr İbni'l-As (R.A) anlatıyor: "Resulullah (SAV) (Hz. İbrahim'in duası olan): "Ey Rabbim şüphesiz ki o putlar insanlardan pek çoğunu saptırmıştır. Kim bana uyarsa muhakkak ki o bendendir. Kim de emirlerine karşı gelirse, şüphesiz ki sen çok bağışlayıcı, çok merhamet edicisin" (İbrahim; 36) mealindeki ayeti...
  2. peygamber efendimiz (s.a.v )'in kabri

peygamber efendimiz (s.a.v )'in kabri

peygamber efendimizin mezarı video peygamberimizin kabrinin bulunduğu şehir peygamber efendimizin kabri video peygamberimizin mezarı hz muhammed in kabrinin bulunduğu şehir İnternet üzerinde peygamber efendimizin kabrinin resmi diye dolanan resimlerin hepsi sahtedir. Böyle resimlere inanmayın. Efendimizin kabrinin hertarafı kapalıdır, kapısı penceresi yoktur. Etrafı duvarlarla çevrilidir ve...
  3. Peygamber Efendimiz'den (s.a.v) 10 Nasihat

Peygamber Efendimiz'den (s.a.v) 10 Nasihat

nasihat, peygamber efendimiz,kuran oku, salavati serif, namaz, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz PEYGAMBER EFENDİMİZDEN (s.a.v) ON NASİHAT 1-) Hergün okuyabildiğin kadar Kur'an oku, Peygamber (sav)'e de salatı çokca getir. 2-) Beş vakit namaz ile velevki iki rekat ta olsa gece ve kuşluk namazına devam et. 3-) Üzerine farz olan zekatı ver. Az da olsa hergün sadaka ver....
  4. Peygamber Efendimizden (S.A.V) Dualar

Peygamber Efendimizden (S.A.V) Dualar

bu konu peygamber efendimizden (s.a.v) dualara yer vermektedir. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed(S.A.V) in çok sık ettiği duaları merak ediyorsanız sizlere gerekli dini bilgileri sunuyoruz. Herkesin hakkında hayırlı olan dualarının kabul olması dileklerimizle... "Başka bir ilâh yok, ancak Allah var. O’nun şerîki yoktur. Mülk O'nundur, hamd de O'nundur. O her şe*ye kaadirdir....
  5. Rüyamda Peygamber Efendimizi(S.A.V) Gördüm

Rüyamda Peygamber Efendimizi(S.A.V) Gördüm

hz Muhammed efendimizi rüyada görmek, rüyada peygamber görmek, rüyamda peygamberimizi gördüm Daha önceleride birkaç defa rüyamda peygamber efendimizi görmüşlüğüm oldu. Bu konuda Rabbime ne kadar şükür etsem yine de azdır diye düşünüyorum. İki gün evvel tekrar efendimiz H.z Muhammed (s.a.v) i rüyamda gördüm. Evimize geliyordu ve soframıza oturup birlikte yemek yiyorduk. Daha önce gördüklerimde...

Sayfayı Paylaş