gebe
  1. büşra.shid

büşra.shid Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    175
    Ödül Puanları:
    0

Peygamberimiz(sav)'den bir müjde

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında büşra.shid tarafından paylaşıldı.

Hz. Ayşe'nin anısı Peygamberimizin söyledikleri müjdeleri mucizeleri Dinimiz kolaylıklar dini melekler.Sevap kazanmak Allah'ın hoşnutluğuna nail olmak öylesine kolay ki.Ama söz geçiremediğimiz nefsimiz bize nasıl da kötülük ediyor.Ayşe annemizin rivayet ettiği bir hadis ve Efendimiz'in müjdeleri.. [​IMG]

Müminlerin annesi hazreti Aişe (r.a.) şöyle anlatıyor. Fahri Kainat efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurdu: Ey Aişe! Geceleri şu dört şeyi yapmadan sakın yatma:
    1-) Kur-anı hatmetmeden.
    2-) Kıyamet günü Peygamberlerin şefaatine erişmeden.
    3-) Müslümanların gönlünü almadan.
    4-) Hac etmeden.
    Hazreti peygamber (s.a.v.) bu sözleri söyledikten sonra namaza durdu. Bende yatağın üzerinde namazını bitirene kadar şaşkınlık içinde otura kaldım.
    Namazını bitirdikten sonra sordum, ey Allah-ın Resul-ü anam babam sana feda olsun, ben söylediğiniz o dört şeyi şuanda yapamadım, nasıl
    yapabileceğimi söyler misiniz?
    Bunun üzerine h.z Peygamber (s.a.v) gülümseyerek bana şunları söyledi:
    1)Ey Aişe İhlâs suresini üç defa okudunuz mu Kur-anı Kerim-i baştan sona hatmetmişçesine sevap kazanırsın.
    2)Bana ve benden önceki Peygamberlere salât ve selam getirdiniz mi, Kıyamet günü şefaatimize erişirsin.
    3)Bütün müminlere dua ve istiğfar ettin mi, onların gönlünü almış ve hoşnutluğunu kazanmış olursun.
    4) Sübhanallahi Velhamdulillahi Vela İlahe İllallahu Vallahu Ekber, dediğin zamanda hac etmiş gibi sevap kazanırsın.

Bugün kadir gecesi meleklerim.Yüce kitabımızın inmeye başladığı gece.Rabb'imizin katında ne de hayırlı bir gece.Bu gece ellerimizi açalım O'na,dualarımızı esirgemeyelim birbirimizden.Müminin mümine duasında daha güzel dua var mıdır sanki melekler..

PaSikA bunu beğendi.
  2. frezyaa

frezyaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Allah razı olsun...

büşra.shid bunu beğendi.
Peygamberimiz(sav)'den bir müjde konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yabancıların Dilinden Peygamberimiz (SAV)

Yabancıların Dilinden Peygamberimiz (SAV)

yabancıların dilinden peygamberimiz peygamberimizi öven sözler peygamberimize söylenen güzel sözler peygamberimiz için söylenen güzel peygamber efendimize İslam dininin son Peygamberi Hz Muhammed ve İslam dini hakkında Müslüman olmamalarına rağmen sözleriyle onu adeta tasdik eden Mahatma Gandhi, Tolstoy ve Bismarc gibi daha nice yabancı aydın, devlet adamı ve sanatçıların sözlerini okuyunca...
  2. Peygamberimiz (sav) Hangi İsimleri Yasakladı?

Peygamberimiz (sav) Hangi İsimleri Yasakladı?

peygamberimizin isimlerinden birisi peygamberimizin yasakladigi 5 isim Peygamberimiz Haz.Muhammed Mustafa (sav) yaşadığı dönemde bazı kimselerin isimlerini değiştirmiş, bazı isimleri de koymayı yasaklamıştır. İşte bu isimlerin listesi ve yasaklanma nedenleri... Peygamberimiz hanımlarından ikisinin ilk isimlerini değiştirmiştir. Biri Cüveyriye, diğeri Zeynep binti Cahş annemizdir. Her ikisinin...
  3. PEYGAMBERİMİZ HZ. MUHAMMED’İN (SAV) İSİMLERİ ni biliyormusunuz?

PEYGAMBERİMİZ HZ. MUHAMMED’İN (SAV) İSİMLERİ ni biliyormusunuz?

Kur'ân-ı Kerim'deki isimleri: Ahmed, Emin, Beşîr, Burhan, Hâtem, Dâî, Rauf, Rahim, Rasûlu'r-Rahme, Sirâc, Münîr, Sırât-ı Müstakim, Tâ-Hâ, Yâ-Sîn, Hâ-Mîm, Abd, Urvetü'l-Vüskâ, Kademü's-Sıdk, Muhammed, Müddesir, Müzzemmil, Mustafa, Müctebâ, Nebiyyü'l-Ümmî, Nezîr, Nimetullah, Hâdî. Diğer kitap ve sayfalardaki isimleri: İncil'de; Ahmed, Baraklit, (veya Faraklit), Hanbatâ, Rûhu'l-Hâk,...
  4. Deniz Müjde den Daha İyi

Deniz Müjde den Daha İyi

deniz çakır müjde ar iffet dizisi oyuncuları fragmanı iffet dizisi hakkında tüm bilgiler burda melekler sevgili melekler biliyosunuz iffet sinema filmi diziye çevrildi ve şu sıralar star tv de yayında iffet dizisi bir zamanlar müjde arın oynadığı iffet rolünü dizide deniz çakır canlandırıyor deniz çakırın müjde ardan daha iyi olduğunu iddia eden perihan şavaş yeni bir polemiğin fitilini...
  5. Peygamberimiz (Sav)'İn Saç Ve Sakal Bakımı

Peygamberimiz (Sav)'İn Saç Ve Sakal Bakımı

Peygamberimiz (Sav)'İn Saç Ve Sakal Bakımı nasıl oluyormuş, bu konuda varsa bilginiz yazın lütfen kızlar

Sayfayı Paylaş