gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Peygamberimizin Annesinin son sözleri

Konu, 'Güzel Sözler & Mesajlar' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Peygamberimizin Annesinin Son Sözleri Hz.Muhammed sav hitaben anneler Sultanı Amine validemiz hakkında bilgiler burada 7 cihan Peygamberi Hazreti Muhammed SAV efendimizin annesi vefat etmeden önce şu sözleri söylemiştir. Bilginize meleklerim. [​IMG]
    Annelerin en şereflisi, Kâinatın Efendisi Hazreti Resulü Ekrem (s.a.v.)'in mübarek validesi, bütün müslümanların annesi Hazreti Amine validemiz, Muhammed'ül - Emîn (a.s.) Efendimiz henüz altı yaşında iken vefat etmişlerdir. O bahtiyar anne, Peygamberimizin babası Abdullah'la izdivaç şerefine nail olup, Server-i Kâinat, Anne rahmine düştükten sonra babasını, dünyaya gelip altı sene yaşadıktan sonra da annesini kaybetmiştir. Evladının anne ve babadan yetim kalacağını gören anneler Sultanı Amine validemiz, evlâdına ölüm döşeğinde iken şu sözleri söylemiştir: .

Ma'sum çocuk!
    Seni vedia-i İlâhî olarak bırakıp gidiyorum,
    Rabbım seni mes'ut ve mebrûk buyursun!
    Validenin yokluğundan me'yüs olma!
    Ey bir ru'yanın kurbanı olacakken,
    Lütfü İlâhi sayesinde, fidye-i necat ile
    Pençe-i cellad-ı ezelden yakayı kurtaran
    Abdullah'ın o ma'sûm yavrusu!
    Eğer ru'yalarım doğru çıkarsa,
    Sen ins ü cinne gönderilecek bir peygambersin!
    Helâl ve haram bildirmeğe,
    Ve ceddin İbrahim Aleyhisselâmm dini
    İslâmiyeti ihyaya memursun!
    Çünkü Allah, İbrahim Aleyhisselâm gibi seni de,
    Putlardan ve puta tapanlardan korumuştur!
    Her yaşayan ölür,
    Her yeni eskir,
    Her yaşlı göçer,
    Ben de öleceğim
    Fakat, Senin gibi temiz
    Bir vekil bırakacağım için
    Adım asla ölmeyecek, dünya durdukça duracaktır!..

2. hhasret

hhasret Forum Okuru

Daha doğmadan babasını kaybetti o zamanlar araplarda adetti çocukları süt anneye vermek her mekkeye emzirmek için çocuk almaya geldiğinde Efendimizi kimse almak istemedi yetim olduğu için bahşiş veren olmaz diye sadece halime validemiz aldı 6 yaşına geldi annesini kaybetti sonrada ona sahip çıkan dedesini ve amcasını evlendi eşini kaybetti ona ilk iman eden insanı sonrada bütün çocuklarını kaybetti sadece h.z fatıma ondan 6 ay sonra vefat etti aceba biz bu acıları yaşasaydık ne yapardık Rabbim hepimizi ona layık ümmet eylesin mahşer yerinde bizi onun huzurunda utandırmasın inş.

Peygamberimizin Annesinin son sözleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peygamberimizin (a.s.m.) son sözü, "namaz" oldu

Peygamberimizin (a.s.m.) son sözü, "namaz" oldu

Resul-i Ekrem’in (a.s.m.) vefat edeceği gün sabah vakti, kendisinde bir hafiflik görüldü. Yanındakiler sevinerek, iyidir diye ayrılıp işlerine gittiler. Yanında yalnız kadınlar kaldı. Böyle ümitle ferahlık arasında iken Resul-i Ekrem (a.s.m.): – Kadınlar çıksın, bu melek yanıma girmek istiyor, dedi. Herkes çıktı, yalnız Hz. Aişe kalmıştı. Resul-i Ekrem’in (a.s.m.) başı onun kucağındaydı....
  2. Peygamberimizin annesinin mezarı!

Peygamberimizin annesinin mezarı!

peygamberimizin kabri
  3. Peygamberimizin son Günleri

Peygamberimizin son Günleri

peygamberimizin son günleri Hz. Âişe, Efendimizin Hastalığını Anlatıyor Hz. Âişe Vâlidemiz, Efendimizin hastalığı esnasındaki bir hatırasını şöyle anlatır: “Resûlullah (a.s.m.) eve geldiği sırada başımda bir ağrı belirmişti. Ağrının şiddetinden ‘Vay başım, vay başım’ diye söylendim. Resûlullah bunu duyunca, ‘Ne ehemmiyeti var? Neden üzülüyorsun? Eğer benden evvel dünyadan göçüp gidersen...
  4. Bizim Peygamberimiz son Peygamber değil mi?

Bizim Peygamberimiz son Peygamber değil mi?

Bazıları hocalarını Resul yani Peygamber olarak gösterebilmek için, “Kitap gönderilen peygambere Nebi, Kitap gönderilmeyen peygambere Resul denir” diyorlar. Peygamberlik son bulmadı mı? Bizim Peygamberimiz son Peygamber değil mi? CEVAP Müslümanlıkla ilgisi olmayan böyle iddialar, dinimizi içten yıkmak isteyen din düşmanlarının taktik ve hilelerindendir. Bunlar, Yalnız Kur’an diyerek, âyetleri...

Sayfayı Paylaş