Peygamberimizin Annesinin son sözleri

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Peygamberimizin Annesinin son sözleri
Peygamberimizin Annesinin Son Sözleri Hz.Muhammed sav hitaben anneler Sultanı Amine validemiz hakkında bilgiler burada
7 cihan Peygamberi Hazreti Muhammed SAV efendimizin annesi vefat etmeden önce şu sözleri söylemiştir. Bilginize meleklerim.
HZ.MUHAMMED(S.A.V.)-289.jpg

Annelerin en şereflisi, Kâinatın Efendisi Hazreti Resulü Ekrem (s.a.v.)'in mübarek validesi, bütün müslümanların annesi Hazreti Amine validemiz, Muhammed'ül - Emîn (a.s.) Efendimiz henüz altı yaşında iken vefat etmişlerdir. O bahtiyar anne, Peygamberimizin babası Abdullah'la izdivaç şerefine nail olup, Server-i Kâinat, Anne rahmine düştükten sonra babasını, dünyaya gelip altı sene yaşadıktan sonra da annesini kaybetmiştir. Evladının anne ve babadan yetim kalacağını gören anneler Sultanı Amine validemiz, evlâdına ölüm döşeğinde iken şu sözleri söylemiştir: .

Ma'sum çocuk!
Seni vedia-i İlâhî olarak bırakıp gidiyorum,
Rabbım seni mes'ut ve mebrûk buyursun!
Validenin yokluğundan me'yüs olma!
Ey bir ru'yanın kurbanı olacakken,
Lütfü İlâhi sayesinde, fidye-i necat ile
Pençe-i cellad-ı ezelden yakayı kurtaran
Abdullah'ın o ma'sûm yavrusu!
Eğer ru'yalarım doğru çıkarsa,
Sen ins ü cinne gönderilecek bir peygambersin!
Helâl ve haram bildirmeğe,
Ve ceddin İbrahim Aleyhisselâmm dini
İslâmiyeti ihyaya memursun!
Çünkü Allah, İbrahim Aleyhisselâm gibi seni de,
Putlardan ve puta tapanlardan korumuştur!
Her yaşayan ölür,
Her yeni eskir,
Her yaşlı göçer,
Ben de öleceğim
Fakat, Senin gibi temiz
Bir vekil bırakacağım için
Adım asla ölmeyecek, dünya durdukça duracaktır!..

Daha doğmadan babasını kaybetti o zamanlar araplarda adetti çocukları süt anneye vermek her mekkeye emzirmek için çocuk almaya geldiğinde Efendimizi kimse almak istemedi yetim olduğu için bahşiş veren olmaz diye sadece halime validemiz aldı 6 yaşına geldi annesini kaybetti sonrada ona sahip çıkan dedesini ve amcasını evlendi eşini kaybetti ona ilk iman eden insanı sonrada bütün çocuklarını kaybetti sadece h.z fatıma ondan 6 ay sonra vefat etti aceba biz bu acıları yaşasaydık ne yapardık Rabbim hepimizi ona layık ümmet eylesin mahşer yerinde bizi onun huzurunda utandırmasın inş.

Geri